facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Core Technologies for Life Sciences (CTLS) a Calouste Gulbenkian Foundation pořádají v Lisabonu ve dnech 30. června až 2. července 2020 konferenci zaměřenou na aspekty řízení a financování velkých výzkumných infrastruktur.

16. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Trumpova administrativa americkou vědu nepodpoří navýšením finančních prostředků ani v příštím roce. Ba naopak. Navrhované škrty zasáhnou zvláště základní výzkum. Výrazně si polepší jen technologické obory jako je umělá inteligence nebo kvantová informatika.

13. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Popularizace vědy a zejména inovativní formy předávání vědeckých poznatků jsou v akademickém prostředí stále diskutovanější. Výstavy, přednášky či veletrhy jsou už relativně běžnou součástí aktivit výzkumných institucí. Samostatným žánrem, který si ovšem získává ve světě i u nás stále větší oblibu, jsou počítačové hry.

11. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Nizozemská studie zjistila, že stovky akademiků pracují dlouhodobě přesčas, a to bez jakékoliv finanční náhrady. Tento stav v desítkách případů vedl k rodinným problémům. Analýza poukazuje i na stále se zhoršující podmínky na pracovištích, kde narůstající tlak vede ke ztrátě osobního života a k vyhoření.

9. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Ve dnech 27. a 29. dubna 2020 se v norském hlavním městě Oslu uskuteční 26. ročník konference EARMA s názvem Evoluce nebo revoluce řízení a správy výzkumu.

8. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Slovensko se již delší dobu potýká v oblasti výzkumu a vývoje s řadou problémů. Místní akademici se nyní spojili a chtějí vyvinout tlak na vládu – podle nich je potřebná celková změna národního systému výzkumu a vysokoškolského vzdělávání.

7. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Aliance EU-LIFE, nadace Wellcome a organizace EuroScience vyzývají k podpisu petice za zachování intenzivní spolupráce mezi Velkou Británii a EU v oblasti výzkumu a vývoje. Cílem petice je do konce roku 2020 získat 50 000 podpisů.

6. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Brexit se dotýká celé řady oblastí, průmyslová práva nevyjímaje. Spojené království opustilo 31. 1. 2020 Evropskou unii, ale do 31. 12. 2020 potrvá tzv. přechodné období, kdy Spojené království čekají dlouhá jednání o budoucích vztazích. Jak přesně Brexit zasáhne do oblasti průmyslové ochrany?

6. 2. 2020

PatentEnter

Minulý týden Evropská komise oznámila jména 16 odborníků, kteří zasednou v expertní skupině Ekonomických a sociálních dopadů výzkumu a inovací. Cílem skupiny má být nezávislé poradenství v oblasti evropských politik výzkumu, vývoje a inovací.

5. 2. 2020

Vědavýzkum.cz

Jaké univerzity lákají nejvíc mezinárodních výzkumníků, učitelů a studentů? Nový žebříček společnosti Times Higher Education nabízí přehled světových univerzit, které se vyznačují nejvyšším stupněm internacionalizace.

2. 2. 2020

Vědavýzkum.cz