facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Žebříček QS BRICS University Rankings 2018 hodnotí nejlepší vysoké školy ze zemí skupiny BRICS. Mezi deseti nejlepšími se umístilo sedm vysokých škol z Číny, jedna z Ruska a dvě z Indie.

24. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská unie dospěla k dohodě o rozpočtu na příští rok. Na program Horizont 2020 bude vyčleněno 11,2 miliard eur. Tyto prostředky mimo jiné podpoří strategické cíle Evropské komise. Na podporu malých a středních podniků poputuje 354 milionů eur.

22. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Skupina inovátorů na vysoké úrovni, která slouží jako poradní orgán při zakládání Evropské inovační rady (EIC), vydala novou řadu doporučení, jak by podpora inovací měla vypadat. Zaměřit by se měla především na podporu konkrétních subjektů s vysokým inovačním potenciálem.

21. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Mezinárodní fotografická soutěž The Wiki Science Competition 2017, organizovaná Wikipedií, se zaměřuje na fotografie a videa z prostředí vědy. Přihlásit svůj příspěvek je možné do 30. 11. 2017.

19. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Britská The Royal Society připravila studii, která představuje čtyři možné scénáře, jak by mohla britská věda vypadat po brexitu v roce 2027. Klíčovými faktory pro analýzu byla podoba migrační politiky a budoucí přístup k mezinárodním infrastrukturám a zdrojům financí.

18. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

American Chemical Society zvítězila v soudní při s portálem Sci-Hub. Soud v americké Virginii dal žalující společnosti za pravdu a Sci-Hub musí kvůli porušení autorských práv zaplatit 4,8 milionů dolarů odškodného. Soud svým rozsudkem otevřel dveře novému precedentu.

15. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

České vysoké školy se velmi dobře umístily v nových žebříčcích podle některých oborů. Kvalitní jsou u nás vědy o živé přírodě a zdravotní obory. Do první pětistovky se v těchto oborech probojovaly Univerzita Karlova, Masarykova univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci.

14. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Springer Nature, který publikuje vědecká periodika jako Nature nebo Scientific American, začal blokovat přístup z Číny asi k tisícovce vědeckých článků, které obsahují „politicky citivá“ klíčová slova. Vydavatelství se hájí tím, že musí dodržovat místní zákony.

8. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Podle žebříčku listu U.S. News je nejlepší světovou univerzitou Harvard University, následovaná na druhém místě Massachusetts Institute of Technology. Na třetím místě se umístila Stanford University. Z České republiky se do žebříčku probojovalo osm vysokých škol.

2. 11. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise ohlásila plán investic do výzkumu a vývoje na roky 2018 až 2020. Jedná se o částku téměř 30 miliard eur, které by měly podpořit výzkum především v oblasti nízkouhlíkových technologií, bezpečnosti a migrace.

31. 10. 2017

Vědavýzkum.cz