facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Otázku, jak ověřovat publikované výsledky vědecké činnosti, vznesl nedávno ve svém blogu Dalibor Štys. Nizozemská organizace pro vědecký výzkum (NWO) minulý týden vyhlásila podpořené projekty ve svém pilotním programu, který se zaměřuje právě na replikaci vlivných studií z nejrůznějších oborů.

18. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

V rámci estonského předsednictví Rady Evropské unie byla otevřena konzultace zaměřená na oblast výzkumu, vývoje a inovací v Evropě. Jejím cílem je shromáždit názory hlavních stakeholderů.

17. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropský patentový úřad pořádá Cenu Evropský vynálezce 2018, přihlášky je možné podávat do 16. října 2017. Přihlášen může být kdokoliv, kdo získal patent na Evropském patentovém úřadě (EPO).

16. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Jedním z nevyhnutelných důsledků Brexitu je také odchod Velké Británie z Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom). Britská vláda včera uveřejnila dokument, ve kterém se hlásí k zodpovědnosti a nadále počítá s pokračováním spolupráce se společenstvím.

15. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Projekt Joint European Torus (JET), experimentální zařízení, jehož účelem je výzkum procesu jaderné fúze, bude i po Brexitu nadále spolufinancován Velkou Británií i Evropskou unií.

9. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

V rámci oslav desetiletého výročí Evropské rady pro výzkum (ERC) se v ženevském CERNu odehrálo její plenární setkání, při kterém byla uspořádána konference s názvem „10 Years of ERC: Aiming for the Stars“.

8. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Podle posledních výsledků SME Instrumentu Evropská unie nově podpoří 129 inovativních podniků z 25 zemí. Finanční podporu tentokrát nezískal žádný český projekt.

5. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise zveřejnila zprávu skupiny na vysoké úrovni o maximalizaci dopadu evropských programů zaměřených na výzkum, vývoj a inovace. Obsahuje několik odvážných doporučení.

4. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Společnost, která vydává známý Šanghajský žebříček, na konci června zveřejnila nové srovnání vysokých škol podle kvality oborů. České školy se zde umístily poměrně dobře.

3. 7. 2017

Vědavýzkum.cz

Pět měsíců poté, co byl uzavřen známý Beallův seznam predátorských časopisů a vydavatelů, se objevil nový seznam nedůvěryhodných titulů. Přístup k němu je ale placený.

2. 7. 2017

Vědavýzkum.cz