facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Ve vyjádření vydaném komisařem EU pro vědu, výzkum a inovace Carlosem Moedasem týkající se novely maďarského zákona o vysokých školách jsou vyjádřeny obavy, zda nový předpis není v rozporu s evropskou svobodou vědeckého bádání a společnými hodnotami otevřenosti vědy a výzkumu.

11. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Debata o vlivu univerzit a především akademického výzkumu na společnost nabrala v posledních deseti letech na síle. Univerzity v různé míře přispívají k budování vzdělanostní společnosti, řešení globálních sociálních výzev nebo budování otevřeného a inkluzivního Evropského výzkumného prostoru. Autoři očekávájí, že tento trend bude i nadále posilovat.

9. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Členové britského parlamentního výboru pro vědu a technologii volají po nových nástrojích, které by umožnily lepší komunikaci vědeckých informací veřejnosti i férovějši využívání vědeckých poznatků v politickém rozhodování.

3. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

16. ročník Mezinárodní konference Economy and Business se bude konat od 1. do 5. září 2017 v bulharském Elenite. Cílem konference je poskytnout prostor pro výzkumníky, kteří se věnují ekonomickým a finančním tématům.

2. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Tým Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) pod vedením Martina Sasky si připsal medailový úspěch na prestižní robotické soutěži Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). 

19. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Americký prezident Donald Trump zveřejnil 16. března svůj předběžný rozpočtový plán. Začíná výrazná změna v prioritách Spojených států a pro některé výzkumné směry to nevypadá dobře.

17. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Minulý týden byly zveřejněny výsledky mezinárodního srovnání vysokých škol QS World University Rankings by Subject 2017. Mezi českými institucemi se v něm nejčastěji umístily Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze a Akademie věd ČR.

13. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská unie oslavila již stotisícího výzkumníka, který získal podporu v rámci programu Akce Marie Skłodowska Curie (MSCA).

13. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Výzkumníci z chudších členských států, kteří jsou placeni z peněz Evropské Unie, by měli mít v budoucnu vyšší mzdy, aby se zabránilo odlivu mozků z východu na západ. Zatím ovšem není jasné, kolik bude zvýšení mezd ve výsledku stát ani odkud se bude financovat.

4. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

V rámci oficiální návštěvy Izraele podepsal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve Weizmannově institutu věd (WIS) deklaraci o vzájemné spolupráci. WIS se řadí mezi 10 nejlepších vědeckých pracovišť na světě. Ve spolupráci s AV ČR bude na základě dohody realizovat společný postdoktorandský program.

3. 3. 2017

Úřad vlády