facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

Dne 5. 9. zveřejnil portál Times Higher Education nový žebříček tisícovky nejlepších světových univerzit. Podruhé v řadě zvítězila University of Oxford, na druhém místě skončila University of Cambridge. Z našich vysokých škol se nejlépe umístila Univerzita Karlova na 401. - 500. místě.

5. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

University of Ulm pořádá ve dnech 2. a 3. listopadu 2017 první konferenci k vysokému školství v podunajském regionu Danube Conference for Higher Education.

3. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská síť NCP BioHorizon bude pořádat dvě partnerské burzy, jejichž cílem by mělo být vytváření partnerství pro společné projekty do výzev H2020. Konkrétně se jedná o výzvy Societal challenge 2 + KET biotech, jejichž vyhlášení se očekává v říjnu 2017.

2. 9. 2017

Technologické centrum AV ČR

Portál Times Higher Education provedl unikátní průzkum mínění mezi padesáti nobelisty. Ptal se na klíčová témata současné vědy – na důsledky jejího financování, současné výzvy pro univerzity, vědeckou mobilitu, umělou inteligenci či rozmach populistické politiky, která zpochybňuje vědecká fakta.

1. 9. 2017

Vědavýzkum.cz

V nizozemských městech se letos na konci září bude odehrávat jedna z největším evropských startupových akcí – StartupFest Europe. Tento mezinárodní festival se snaží spojit inovátorská řešení nadějných startupů s potencionálními investory a zákazníky.

27. 8. 2017

CzechStartups.org

Výzkumná rada Estonska (ETAG) a Ministerstvo pro vzdělávání a výzkum Estonska pořádájí dne 12. října 2017 pod záštitou estonského předsednictví v Radě EU konferenci o excelenci evropského výzkumu a jeho dopadu a vlivu na společnost s názvem "European Research Excellence - Impact and Value for Society".

26. 8. 2017

Národní portál pro evropský výzkum

Strategie EU pro Podunají (Podunajská strategie) vznikla jako druhá makroregionální strategie EU. V současné době je snahou v rámci této strategie vytvořit sociální sítě a webové stránky a rozvíjet tak široké spektrum aktivit ve prospěch vědecké činnosti.

25. 8. 2017

Národní portál pro evropský výzkum

Ve dnech 16. – 17. října 2017 se v Budapešti uskuteční další ročník Inovačního fóra Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) INNOVEIT 2017, které kombinuje setkání fóra relevantních subjektů a udílení cen EIT, kulatých stolů a události pro EIT alumni.

24. 8. 2017

EIT

Evropský inovační a technologický institut (EIT) zveřejnil na začátku srpna výzvu na obsazení pěti volných míst ve své Správní radě, která má rozhodovací pravomoci při řízení EIT a rovněž vybírá, jmenuje a hodnotí znalostní a inovační společenství (KICs).

21. 8. 2017

Technologické centrum AV ČR

University of Cambridge pořádá od 11. do 15. září 2017 seminář pro zájemce z celého světa, kteří se chtějí dozvědět, jakým způsobem zviditelňovat nové nápady a výsledky výzkumu. Zbývá několik posledních míst.

18. 8. 2017

University of Cambridge