facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ze zahraničí

Ze zahraničí

zajímavosti ze zahraničí, příklady dobré praxe

University-Industry Innovation Network pořádá 7. - 9. června 2017 v Dublinu konferenci na podporu interakce vysokých škol a průmyslu. Do Dublinu se za necelé dva měsíce sjede na 400 delegátů z více než 250 institucí.

28. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská komise vydala shrnutí výsledků foresightové studie budoucích scénářů evropské politiky VaVaI po roce 2030, tedy tématu probíhajícího projektu BOHEMIA - Beyond the Horizon: Foresight in Support of the Preparation of the European Union's Future Policies in Research and Innovation.

24. 4. 2017

CZELO

Ve vyjádření vydaném komisařem EU pro vědu, výzkum a inovace Carlosem Moedasem týkající se novely maďarského zákona o vysokých školách jsou vyjádřeny obavy, zda nový předpis není v rozporu s evropskou svobodou vědeckého bádání a společnými hodnotami otevřenosti vědy a výzkumu.

11. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Debata o vlivu univerzit a především akademického výzkumu na společnost nabrala v posledních deseti letech na síle. Univerzity v různé míře přispívají k budování vzdělanostní společnosti, řešení globálních sociálních výzev nebo budování otevřeného a inkluzivního Evropského výzkumného prostoru. Autoři očekávájí, že tento trend bude i nadále posilovat.

9. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Členové britského parlamentního výboru pro vědu a technologii volají po nových nástrojích, které by umožnily lepší komunikaci vědeckých informací veřejnosti i férovějši využívání vědeckých poznatků v politickém rozhodování.

3. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

16. ročník Mezinárodní konference Economy and Business se bude konat od 1. do 5. září 2017 v bulharském Elenite. Cílem konference je poskytnout prostor pro výzkumníky, kteří se věnují ekonomickým a finančním tématům.

2. 4. 2017

Vědavýzkum.cz

Tým Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) pod vedením Martina Sasky si připsal medailový úspěch na prestižní robotické soutěži Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). 

19. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Americký prezident Donald Trump zveřejnil 16. března svůj předběžný rozpočtový plán. Začíná výrazná změna v prioritách Spojených států a pro některé výzkumné směry to nevypadá dobře.

17. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Minulý týden byly zveřejněny výsledky mezinárodního srovnání vysokých škol QS World University Rankings by Subject 2017. Mezi českými institucemi se v něm nejčastěji umístily Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze a Akademie věd ČR.

13. 3. 2017

Vědavýzkum.cz

Evropská unie oslavila již stotisícího výzkumníka, který získal podporu v rámci programu Akce Marie Skłodowska Curie (MSCA).

13. 3. 2017

Vědavýzkum.cz