Letní škola, která se koná 19. - 21. srpna 2025 v Telči, je určena všem manažerům a administrátorům projektů na všech typech výzkumných organizací - vysokých školách, veřejných výzkumných institucích či výzkumných ústavech soukromoprávní povahy.
Vítaní jsou manažeři a manažerky, administrátoři a administrátorky výzkumu (RMA) různého typu včetně projektových manažerů, transferářů, knihovníků (open science), personalistů, ekonomů, právníků, manažerů core facilit či zástupců vedení výzkumných organizací či jejich součástí.
Téma
Nedílnou součástí života výzkumných organizací je psaní, předkládání a následná realizace různých výzkumných projektů. Hned na začátku je nutné identifikovat výsledky či výstupy projektů, které mohou mít různou podobu. V naprosté většině se jedná o duševní vlastnictví, které může podléhat různému druhu ochrany. Při psaní projektu se na oblast ochrany duševního vlastnictví většinou nemyslí - problémy většinou přicházející v průběhu či při ukončování či udržitelnosti projektu.
Letošní letní škola bude zaměřena na základní pravidla ochrany duševního vlastnictví, popřípadě možnosti jeho transferu (komercializace), na které je dobré myslet již při psaní výzkumných projektů. Vysvětlíme si základní pojmy a následně vše vyzkoušíme prostřednictvím simulační interaktivní hry.
Facilitace
Aleš Vlk
Absolvent oboru sociologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a doktorského programu v oblasti Veřejné politiky na Twente Universiteit v Nizozemsku. Působil kromě jiného jako poradce v Agentuře Czechinvest a na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), dále jako lektor, facilitátor a moderátor konferencí a pracovních setkání. Externě přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy vysokoškolskou vzdělávací politiku a politiku výzkumu a vývoje. Od podzimu 2022 je proděkanem pro vnější vztahy a rozvoj na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.
Tomáš Mozga
Vystudoval molekulární biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po pěti letech strávených ve švédské Uppsale (2011-2016) se vrátil zpátky do ČR s cílem rozvíjet obor projektový management vědy a pomáhat vědcům připravovat, podávat a realizovat výzkumné projekty. Má zkušenosti s projekty ERC, EIC, EMBO, H2020, HE, MSCA, TAČR, GAČR, AVČR, MPO, MŠMT, OPVVV a stipendii. Jeho koníčkem je mentoring aktivních a tvůrčích studentů, vedení kurzů projektového řízení, profesního rozvoje vědecké kariéry a mezinárodní mobility, integrace expatů a podpora zakládání nových výzkumných skupin v ČR.
Lektor - Matej Kliman
Registraci proveďte zde.
Termín a místo konání: 19. - 21. srpna 2025, hotel Antoň, Telč
Zdroj: alevia, s.r.o.
- Zdroj: alevia, s.r.o.
- Datum od: 19.8.2025
- Datum do: 21.8.2025