facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Den TA ČR 2020

20. 10. 2020
Den TA ČR 2020

Sedmý ročník Dne TA ČR letos přináší nový koncept dopoledních online konferencí v krajích. Ve čtyřech městech napříč republikou se místní uznávané a inspirativní osobnosti zaměří na nejdůležitější témata z oblasti výzkumu a inovací. Nastíní tak aktuální potřeby a budoucnost českého výzkumu a inovací a užitečnost výzkumu pro rozvoj regionů.

Dopolední diskuze budou probíhat po celý týden od 2. do 5. listopadu v Jihlavě, v Ostravě, ve Zlíně a v Ústí nad Labem. Protože situace nám nedovoluje zprostředkovat fyzické setkání diskutujících a posluchačů, budete se k nám moct připojit virtuálně odkudkoliv.

„Všechno zlé je pro něco dobré, dalo by se snad říci k dnešní „době kovidové”. Všichni jsme museli změnit dosavadní návyky a způsob života. Ukázalo se, jak jsme v Česku vynalézaví, kde jsou nové příležitosti a jak velké výzvy před sebou máme. Letošní Den TA ČR se bude konat v regionech a prostřednictvím digitální reality u Vás doma či v kanceláři. Každý z regionů je specifický, každý má vlastní problémy, ale hlavně potenciál k rozvoji. Nová řešení nebývají založena jen na okamžitém nápadu, ale na výzkumu a na něm postavených inovacích. A lidé, kteří mohou dělat dobrý výzkum, nežijí jen v Praze či v Brně. Někdy ovšem bývá složité začít. Proto TA ČR usadila v několika regionech Česka své zástupce. Ti pomáhají těm, kteří se rozhodli požádat o státní podporu pro svůj výzkum. Z dosavadního působení „vyslanců“ agentury do regionů je zároveň zřejmé, že o hledání nových řešení je v regionech velký zájem. Ti, kteří v regionech rozhodují, pochopili, jak velký je význam výzkumu a nových řešení. Přijměte naše pozvání do virtuálního světa výzkumu a do regionů – mnoho se v nich děje a dynamicky se mění. Stojí za to věnovat jim pozornost." Uvedla k akci Rut Bízková.

Více informací o Dni TA ČR naleznete zde.

den tačr regiony  5 1 768x1086

 

Zdroj: Technologická agentura ČR