Vytisknout tuto stránku

Proč je ve vědě stále málo žen?

15. 3. 2017
Proč je ve vědě stále málo žen?

Americké centrum zve na panelovou diskusi na téma "Proč je ve vědě stále málo žen?", která se bude konat 20. března 2017 v prostorách centra na Malé Straně.

Jaká je kariérní zkušenost žen, které se věnují vědecké práci a pracují v technických oborech, a jak se dá ovlivnit veřejné mínění, aby bylo profesní zapojení žen v oborech STEM vyšší? O tom budou diskutovat prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.,1. předsedkyně Akademie věd České republiky (AV ČR), prof. Ing. Jana Hajšlová, CSc., vedoucí Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT v Praze a prof. MUDr. Helena Tlaskalová-Hogenová, DrSc., vědecká pracovnice Laboratoře buněčné a molekulární imunologie Mikrobiologického ústavu AV ČR, v. v. i. Účast rovněž přislíbila, pokud dovolí pracovní povinnosti, prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., členka Akademické rady AV ČR a navržená předsedkyně AV ČR pro období 2017–2021.

Moderátorkou panelové diskuze bude Mgr. Marcela Linková, Ph.D., vědecká pracovnice a vedoucí oddělení Centra – ženy a věda Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., která se nedávno vrátila z USA, kde se zúčastnila programu International Visitor Leadership Program na téma “Women in STEM”.

Program bude v češtině.

POZVÁNKA

Kdy: 20.03.2017 - 17:30 - 19:30
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Vstup: Volný, přihlásit se můžete zde

 

Americké centrum