facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Na 27. června je plánováno otevření výzvy European Prize for Women Innovators 2025. Stejně jako předchozí ročník bude i výzva 2025 finančně podporovaná Evropskou radou pro inovace (EIC) a Evropským inovačním a technologickým institutem (EIT).

21. 6. 2024

Horizont Evropa

Mise rakovina vás zve k účasti na prvním webináři o projektovém klastru, který se zabývá tím, jak lépe spolupracovat, tak aby se zlepšila využitelnost výsledků projektů v oblasti porozumění rakovině.

21. 6. 2024

Horizont Evropa

Zajímá vás umělá inteligence v online prostoru? Jak funguje, její využití, příležitosti i hrozby? Chcete si vyzkoušet, jak efektivně používat AI nástroje ke své práci nebo tvorbě online brandu a jak se dá třeba hacknout chatbot? Zaplaví generativní AI internet dezinformacemi? Jak se můžeme bránit? Přihlaste se na letní školu na FIT ČVUT – S umělou inteligencí v online prostoru.

21. 6. 2024

České vysoké učení technické v Praze

Technologické centrum Praha jako Národní kontaktní organizace pro rámcové programy EU organizuje setkání vedoucích pracovníků projektových oddělení, kteří jsou ve své organizaci zodpovědní za agendu Horizont Evropa a H2020. Setkání se uskuteční v rámci aktivit neformální sítě NINET (Česká národní informační síť pro rámcové programy EU).

20. 6. 2024

Technologické centrum Praha

Chemie a její příbuzné obory se budou skloňovat ve všech pádech na letošním 76. Sjezdu chemiků, který pořádá ostravská pobočka České společnosti chemické a na konci srpna jej bude hostit Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

19. 6. 2024

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

Do nového areálu Automatických mlýnů zve letos Univerzita Pardubice veřejnost na svůj Vědecko-technický jarmark. Akce nejen pro žáky základních i středních škol, která popularizuje vědu, startuje už tento čtvrtek 20. června v 9 hodin. K akci se připojí také centrum Sféra a Gočárova galerie a další partneři.

17. 6. 2024

Univerzita Pardubice

Nadcházející ročník konference SCI-PO 2024 se zaměří na diskusi otázek spojených s posuzováním a podporou excelence ve výzkumu. Toto téma je stále významnější v době, kdy je vědecký pokrok rozhodující pro udržitelný rozvoj společnosti a konkurenceschopnost ekonomiky. Konference, která se uskuteční 24. října 2024,  si klade za cíl prozkoumat mnohostranné rozměry excelence v základním i aplikovaném výzkumu.

14. 6. 2024

Technologické centrum Praha

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma „Věda vzdělává“ zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer, Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že objevit, poznat a zažít má svůj nezastupitelný význam.

13. 6. 2024

České vysoké učení technické v Praze

Přihlaste se na tradiční konferenci o komunikaci vědy, kterou již po páté pořádá portál Vědavýzkum.cz. Letos proběhne dne 21. listopadu 2024, téma zní: AI a nové nástroje komunikace vědy a výzkumu.

11. 6. 2024

Vědavýzkum.cz

12. září 2024 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 9. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů. Ti mohou přijít s dechberoucí myšlenkou – vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

10. 6. 2024

DAAD IP PRAG

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          2
3 8 9
15 16
18 21
28 29 30