facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Ústřední hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu, který se uskuteční 5. a 6. října v Praze, bude spoluzakladatel společnosti Apple a legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak. Doplní ho ale i další neméně významné osobnosti. Na akci vystoupí například Esther Wojcicki – často přezdívaná jako „kmotra Silicon Valley“ – nebo Kyle Corbitt, prezident jednoho z největších startupových inkubátorů na světě.

9. 8. 2021

SWCSummit

Univerzita Pardubice letos opět představí tisícům návštěvníků vědu hravou formou ve svém speciálním Science Pointu. Popularizátoři vědy připravili program, který od pondělí 9. srpna nabídne v rámci Sportovního parku sedmidenní šňůru ukázek vědy i kontaktních her. 

5. 8. 2021
Akce
Array
(
)

Zveme zástupce všech institucí, které na českých vysokých školách a vědecko-výzkumných institucích implementují strategii HRS4R. Nezáleží na tom, jestli už HR AWARD máte nebo o ocenění teprve usilujete. Pojďte se osobně potkat, sdílet vlastní dobrou praxi a inspirovat se od ostatních.

2. 8. 2021

Mendelu

Konference o budoucnosti Evropy je platformou pro celoevropskou rozpravu, ve které mohou občané vyjádřit své představy o budoucnosti Evropské unie. Konference byla zahájena v květnu 2021 a probíhá formou občanských setkání či digitálně.

25. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Ve dnech 24. a 25. listopadu 2021 se bude konat v Bruselu a zároveň online první Summit Evropské rady pro inovace (EIC).

24. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Registrace na Letní školu Světové organizace duševního vlastnictví zaměřenou na duševní vlastnictví (WIPO Summer School on Intellectual Property and Innovation) byla zahájena. Letošní ročník se bude konat ve dnech 6. - 17. 9. 2021 distanční formou v anglickém jazyce a program se zaměří na současná témata.

17. 7. 2021

Úřad průmyslového vlastnictví

V září tohoto roku začne fungovat nová spin-off platforma Masarykovy univerzity. Slavnostní zahájení její činnosti se uskuteční v pondělí 20. 9. 2021 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity od 15:30 hodin.

13. 7. 2021

Masarykova univerzita

Technologické centrum AV ČR ve spolupráci se slovenskou Národní kanceláří Horizontu zve na online informační den k nástrojům Widening, který se bude konat dne 31. 8. 2021 (cca od 9:30 do 15:00 hod., s půlhodinovou přestávkou na oběd).

12. 7. 2021

Technologické centrum AV ČR

Konference s názvem Funded and Unfunded Science: Academic Inequalities and Epistemic Gaps, která je věnovaná výzkumu financování vědy, proběhne v Praze ve dnech 4. a 5. října 2021 hybridní formou. Portál Vědavýzkum.cz je jejím mediálním partnerem.

9. 7. 2021

CSTSS

Ve dnech 14. a 15. července 2021 pořádá Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ve spolupráci s Evropskou radou pro doktorandy a mladé výzkumné pracovníky (Eurodoc) a Národní technickou knihovnou (NTK) jubilejní 20. ročník mezinárodní konference Eurodoc, která je zaměřená na zlepšení podmínek a kvality doktorského vzdělávání. Registrace je v plném proudu.

7. 7. 2021

Eurodoc