facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Srdečně vás zveme na setkání českých vědkyň a vědců, které se uskuteční v pátek 26. dubna 2024 v Berlíně. Akce vzniká ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Berlíně.

17. 4. 2024

Czexpats in Science

Filmy, přednášky, workshopy, koncerty, hosté, fanoušci a hlavně VĚDA. Mohou nás vzpomínky oklamat? Co se děje, když svoji paměť svěříme nejrůznějším technologiím? Jak vypadá DNA z pravěku a jaké novinky ze života dinosaurů se dozvíme díky nejnovějším výzkumům? Co za tajemství ukrývá ekosystém hub? Na tyto i další otázky budou šest dní hledat odpovědi návštěvníci mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů AFO. Tento svátek filmu a vědy, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci, se letos koná od 23. dubna.

17. 4. 2024

AFO

V rámci cyklu akcí zaměřených k ochraně nehmotného majetku a duševního vlastnictví si vás Český svaz vynálezců a zlepšovatelů dovoluje pozvat k účasti na semináři, který se koná hybridní formou v Kongresovém sále Úřadu průmyslového vlastnictví a online. Seminář má celý název „Rok poté“ – shrnutí fungování Evropského patentu s jednotným účinkem (UP) a praktické dopady prvních rozhodnutí Jednotného patentového soudu (UPC).

13. 4. 2024

Český svaz vynálezců a zlepšovatelů

Firemní služby NTK zvou zájemce z řad podnikatelů i studentů na webinář s názvem Úvod do problematiky práv k duševnímu vlastnictví – registrace designu & ochranné známky EU. Webinář zaměřený na registraci práv na označení se koná v pondělí 22. dubna 2024 on-line a to prostřednictvím aplikace Big Blue Button.

13. 4. 2024

Národní technická knihovna

Iniciativa EIT Global Outreach zve všechny zájemce, aby se přihlásili do jedinečného programu, který umožňuje účast evropských lídrů inovačních ekosystémů na bootcampu v Tokiu. Program probíhá od 23. do 27. června 2024.

12. 4. 2024

Technologické centrum Praha

Po roční odmlce se na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (PřF OU) 12.–14. 4. znovu uskuteční Mezinárodní matematická soutěž Vojtěcha Jarníka. Už po jednatřicáté nabídne soupeření matematiků z Česka i zahraničí. Na své soutěžní začátky se do Ostravy vrátí zavzpomínat i Vít Pískovský, který Jarníkem prošel coby středoškolák a dnes působí na prestižní Oxfordské univerzitě.

10. 4. 2024

Ostravská univerzita

Přední odborníci se setkají na Českém vysokém učení technickém v Praze k diskuzi o budoucnosti automobilového průmyslu. Součástí akce Automotive Day, pořádané Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze 10. dubna 2024, bude stejně jako v předchozích letech doprovodná konference.

6. 4. 2024

České vysoké učení technické v Praze

Agentura pro podnikání a inovace zve všechny zájemce na akci s názvem Trendy a technologie 2024, která se koná v úterý 16. dubna 2024 v prostorách Vysoké školy polytechnické v Jihlavě.

6. 4. 2024

Agentura pro podnikání a inovace

Těžba železa na Marsu, vonné látky v kosmetice, rapid prototyping, pozorování částic hmoty i čokolanýže. To jsou jen některá z témat workshopů, které si připravila Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pro letošní ročník oblíbeného festivalu Zažij vědu 2024.

6. 4. 2024

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Zájemci o příští výzvu v rámci evropského partnerství Clean Energy Transition Partnership (CETP) se mohou zúčastnit Joint Call 2024 Pre-Announcement Eventu, který se uskuteční 4. června v 10:00 hodin.

6. 4. 2024

Technologická agentura ČR

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          2
3 8 9
15 16
18 21
28 29 30