facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

Technologické centrum Praha vás zve na Národní informační den ke grantům Evropské výzkumné rady, který se uskuteční 15. listopadu 2023 v prezenční formě v prostorách Rektorátu Univerzity Karlovy. Akce je spolupořádána s Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC.

26. 10. 2023

Technologické centrum Praha

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Vás ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy zvou na 6. ročník Národního dne velkých výzkumných infrastruktur. Letošní ročník má podtitul „Nelegitimní ovlivňování: zvyšování povědomí a odolnosti“. Akce se uskuteční 2. listopadu 2023.

25. 10. 2023

MŠMT

MŠMT zve odbornou veřejnost na další z doprovodných seminářů k reformě doktorského studia. Tentokrát bude zaměřen na jeho zahraniční dimenzi a propojování doktorských studentek a studentů s mezinárodním prostředím. Akce se koná ve středu 15. listopadu 2023 v Litomyšli.

25. 10. 2023

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Technologie a společnost je téma letošního semináře ke statistikám a analýzám výzkumu, vývoje a inovací, který pořádá Technologické centrum Praha ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Na programu bude představení a interpretace nejnovějších statistik výzkumu a vývoje (VaV) a vybraných analýz z oblasti technologických trendů a jejich dopadů na společnost.

25. 10. 2023

Technologické centrum Praha

Nakladatelství Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy přináší na trh ojedinělou knižní příručku Science Communication: Úvod do komunikace vědy. V patnácti kapitolách pojednává o tom, proč je důležité komunikovat výstupy vědy k široké veřejnosti, a jak to dělat co možná nejlépe.

24. 10. 2023

Univerzita Karlova

Letošní devátý ročník Smart Business Festivalu – festivalu chytrého podnikání se koná v úterý 31. října 2023 v Hotelu Artemis Praha. Festival opět po roce přinese novinky o projektech a službách na podporu chytrého podnikání určených pro české malé a střední firmy.

22. 10. 2023

CzechInno

Co dělají a kdo jsou vědečtí diplomaté? Jsou to ti praví partneři pro projektové manažery, komunikátory vědy nebo Open Science podporu? Jak vám mohou pomoci ve vaší každodenní práci? To jsou otázky, na které vám odpovědi poskytnou ve svých prezentacích Helena Schulzová (zástupkyně ředitele Odboru ekonomicko-vědecké diplomacie Ministerstva zahraničních věcí České republiky) a Otakar Fojt (vědecký atašé na Velvyslanectví Velké Británie v Praze).

17. 10. 2023

Masarykova univerzita

Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci si Vás dovolují pozvat na další konferenci Implementace METODIKY 2017+.

17. 10. 2023

Úřad vlády ČR

Připravte se na jedinečný týden plný inspirace a nových poznatků! Již od roku 2008 se po celém světě slaví Týden otevřeného přístupu (Open Access Week), jehož cílem je rozšířit povědomí nejen o otevřeném přístupu.

11. 10. 2023

Univerzita Karlova

Program letošního festivalu Týden Akademie věd ČR je zveřejněn. Věda a výzkum ve všech podobách se letos představí od 6. do 12. listopadu na 22 místech po celé ČR v zhruba 400 různých akcích. Návštěvníci se můžou těšit například na odhalení tajemství výroby laboratorních přístrojů nebo science show spojenou s kvízem.

10. 10. 2023

Akademie věd ČR