facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Cílem portálu je sdružovat informace o dění v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, přinášet aktuality o vědní politice a podporovat diskusi o úspěších i výzvách české vědy. Provoz portálu byl zahájen v září 2016, v roce 2021 oslavil své páté narozeniny.

 

Aleš Vlk (AV)

Zakladatel portálu Vědavýzkum.cz. Dlouhodobě se věnuje politice výzkumu, vývoje a inovací, působí jako lektor, konzultant a moderátor. Externě přednáší na Katedře veřejné a sociální politiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Sabina Ali (SA)

Šéfredaktorka. Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě UK.Tým portálu Vědavýzkum.cz doplnila v roce 2018 a od té doby se množství hrubých pravopisných chyb v článcích výrazně snížilo.

Eva Doležalová (ED)

Redaktorka portálu. Pracovala v Ústavu Fyziky Plazmatu Akademie věd ČR jako biochemička. Absolvovala stáže v Belgii, Japonsku a Velké Británii a roční postdoc pozici v USA. Po ukončení výzkumné kariéry se rozhodla zůstat v kontaktu s vědou prostřednictvím psaní.

Barbara Kytková (BK)

Externí redaktorka. Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v současnosti studuje žurnalistiku na Fakultě sociálních věd. Novinářské zkušenosti sbírala také v redakcích vydavatelství Economia a MAFRA.

Jan Tesárek (JT)

Externí redaktor. Pro portál Vědavýzkum.cz začal psát v roce 2017 a po dlouhý čas byl také editorem a podílel se na jeho rozvoji. Od roku 2020 je externím redaktorem a věnuje se doktorskému studiu sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Jiří Stanzel (JS)

Externí spolupracovník. Pomáhal s provozem a obsahem portálu od jeho vzniku v roce 2016 do roku 2021. Vystudoval sociologii a veřejnou a sociální politiku na FSV UK. Zabývá se také analýzou a evaluacemi veřejných politik především v oblasti vzdělávání a výzkumu, vývoje a inovací.

Tereza Onderková

Stará se o sociální sítě a studuje Inovativní podnikání Tiimiakatemia Prague při České zemědělské univerzitě v Praze.