facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Cílem portálu je sdružovat informace o dění v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, přinášet aktuality o vědní politice a podporovat diskusi o úspěších i výzvách české vědy. Provoz portálu byl zahájen v září 2016.

Tiskové zprávy a náměty na články posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Poptávku na inzerci pracovních pozic, reklamy či partnerství posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vladislava Vojtíšková (VV)
šéfredaktorka portálu

Působila několik let jako manažerka vědeckých projektů na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, předtím měla na starosti komunikaci na Sekci pro vědu, výzkum a inovace při Úřadu vlády. Pracovala také jako vědkyně v ICRC při Nemocnici u sv. Anny a analytička ve Wilfried Martens Centre for European Studies v Bruselu. Vystudovala veterinární lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, několik let strávila v zahraničí. V článcích se ráda věnuje vědní politice, spolupráci vědy a průmyslu a zjednodušení administrativních podmínek grantů.

Mobil: 724 122 293, E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kamil Krč
manažer pro rozvoj a marketing

Je zodpovědný za strategický rozvoj portálu, komunikaci s obchodními a mediálními partnery, příjem objednávek inzerce, marketingové aktivity a řízení projektů k rozvoji portálu včetně zavádění souvisejících služeb. Má zkušenosti mj. z prostředí transferu technologií, firemního VaV a inovačních center (JIC, OK4Inovace - nyní ICOK). Podílel se na přípravě a založení Centra transferu technologií Mendelovy univerzity v Brně a Českého optického klastru. Ve společnosti Meopta – optika řídil koordinaci všech jejích projektů VaV spoluprací v rámci NCK - Centra elektronové a fotonové optiky, vedeného Ústavem přístrojové techniky AV ČR. Přednášel a publikoval zejména v tématech nástrojů podpory inovací, spoluprací mezi výzkumnou a průmyslovou sférou či marketingu.

Mobil: 724 123 652, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

Martina Kurfirstová (MK)
zástupkyně šéfredaktorky portálu

V redakci koordinuje editorské práce, copywriting i psaní článků.
Více než dvacet let se věnuje marketingu, PR a copywritingu, má zkušenosti z nadnárodních firem i soukromého sektoru. Pracovala na pozicích tiskové mluvčí největší pojišťovny v ČR, marketing manažera pro střední a východní Evropu v FMCG firmě, vedla více než 13 let politické kampaně pro jednoho z bývalých ministrů, pro hejtmany Plzeňského kraje i primátora města Plzně, některé senátory a poslance. 

Mobil: 774 999 974, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vendula Lužná (VL)
redaktorka portálu

Vystudovala molekulární biologii postupně na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Univerzitě Karlově. Doktorát získala za výzkum v oblasti chronobiologie na Fyziologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývala se především nastavováním biologických hodin savců v časném vývoji a v placentě. Momentálně se na rodičovské dovolené intenzivně věnuje popularizaci vědy: své poznatky a zkušenosti se snaží předávat malým i velkým dospělým. Účastnila se řady popularizačních akcí, vede výukové programy pro studenty v olomoucké Pevnosti poznání a brněnském JCMM. Je zapojena do projektu Zeptej se vědce. Jejími srdcovými tématy je skloubení rodičovství a vědy a vědecká etika.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jan Michal (JM)
redaktor portálu

Vystudoval v bakalářském programu obor český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a magisterské studium dokončil na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru mediální studia. V rámci psaní se vedle oblasti vědy a výzkumu zaměřuje i na sportovní tematiku. Vedle témat spojených se zahraničním děním a vědní politikou – která pro něj jakožto autora nezřídka představuje výzvu – jsou mu blízké i inovace a technologický vývoj. Z hlediska žánrů má nejraději rozhovor kvůli nejen informativní hodnotě, ale i osobnímu příběhu respondenta.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tereza Mašínová (TM)
redaktorka portálu

Po doktorském studiu mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy změnila směr kariéry a nyní navazuje na své výzkumné zkušenosti a věnuje se různým projektům v oblasti komunikaci vědy. V minulosti téměř rok nabírala zkušenosti na Úřadu vlády ČR na Oddělení publicity vědy, výzkumu a inovací.
V článcích se ráda věnuje rozhovorům s inspirativními osobnostmi z prostředí české i zahraniční vědy, výzkumu a inovací.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alžběta Změlíková (AZ)
správkyně sítí, editorka 

Má za sebou bakalářské studium sociologie a sociální politiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, tamtéž momentálně studuje magisterský program veřejné a sociální politiky. S portálem Vědavýzkum.cz navázala spolupráci už na začátku roku 2022 a po krátké pauze, kterou strávila na Erasmu v Belgii, pokračuje i v roce 2024. V současnosti má na starost primárně správu sociálních sítí a tvorbu Zpravodaje, cizí jí ale není ani editace článků, tvorba grafiky či pomoc s facilitací pravidelných podzimních konferencí.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.