facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Cílem portálu je sdružovat informace o dění v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, přinášet aktuality o vědní politice a podporovat diskusi o úspěších i výzvách české vědy. Provoz portálu byl zahájen v září 2016, na začátku roku 2020 se měsíční návštěvnost pohybovala kolem 35 tisíc čtenářů. V průměru portál denně navštíví více než 1100 zájemců o novinky z vědy a výzkumu.

 

Náš tým

 

Aleš Vlk (AV)

Zakladatel portálu Vědavýzkum.cz. Dlouhodobě se věnuje politice výzkumu, vývoje a inovací, působí jako lektor, konzultant a moderátor. Externě také přednáší na Katedře veřejné a sociální politiky FSV UK.

Jiří Stanzel (JS)

Projektový manažer a šéfredaktor. S portálem Vědavýzkum.cz je od jeho vzniku v roce 2016. Vystudoval sociologii a veřejnou a sociální politiku na FSV UK. Zabývá se také analýzou a evaluacemi veřejných politik především v oblasti vzdělávání a výzkumu, vývoje a inovací.

Sabina Ali (SA)

Redaktorka a editorka. Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě UK.Tým portálu Vědavýzkum.cz doplnila v roce 2018 a od té doby se množství hrubých pravopisných chyb v článcích výrazně snížilo.

Barbara Kytková (BK)

Redaktorka a editorka. Vystudovala český jazyk a literaturu na FF UK a v současnosti studuje žurnalistiku na FSV UK. Novinářské zkušenosti sbírala také v redakcích vydavatelství Economia a MAFRA.

Jan Tesárek (JT)

Externí redaktor. Pro portál Vědavýzkum.cz začal psát v roce 2017 a po dlouhý čas byl také editorem a podílel se na jeho rozvoji. Od roku 2020 je externím redaktorem a věnuje se doktorskému studiu sociologie na FSV UK.

Eva Doležalová (ED)

Externí redaktorka. Pracovala v Ústavu Fyziky Plazmatu AV ČR jako biochemička. Absolvovala stáže v Belgii, Japonsku a Velké Británii a roční postdoc pozici v USA. Po ukončení výzkumné kariéry se rozhodla zůstat v kontaktu s vědou prostřednictvím psaní.

Esther Idris Beshirová (EIB)

Externí redaktorka. Vystudovala žurnalistiku na FSV UK, v minulosti pracovala například jako redaktorka zahraničního zpravodajství v Seznam Zprávách. V současné době se věnuje content marketingu.

Zdeněk Krpata

Stará se o sociální sítě, zejména o facebook a instagram. Studuje 2. ročník profesně zaměřeného studijního programu Tiimiakatemia Prague na Provozně ekonomické fakultě ČZU.

Tereza Onderková

Společně se Zdeňkem je nejnovějším článkem týmu. Stará se o sociální sítě a studuje Inovativní podnikání neboli Tiimiakatemia Prague na Provozně ekonomické fakultě ČZU.

 

 

Kromě našich partnerů spolupracujeme s:

Forum / iForum – Online magazín Univerzity Karlovy. Vybrané reportáže a rozhovory publikujeme na portále.

EkonTech – Magazín pro studenty technických a ekonomických oborů. Stručné aktuality i obsáhlejší články z portálu Vědavýzkum.cz vycházejí na stránkách magazínu.

Czexpats in Science – Platforma sdružující české vědce a vědkyně žijící v zahraničí. Publikujeme blogy a rozhovory o zkušenostech českých vědců s vědou v zahraničí i návratu do Česka.