facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Portál Vědavýzkum.cz přináší třetí část srovnání přehledu podmínek grantů pro začínající vědce, které často představují důležitý mezník v životě mladých výzkumníků. Úspěšní uchazeči se s námi dále podělili o bližší informace při samotném procesu hodnocení a výběru jejich projektů.

18. 6. 2024

Vědavýzkum.cz

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výzvu k podání návrhů projektů na mezinárodní úrovni v programu I-E II, podprogramu INTER-EUREKA. Lhůta pro podávání návrhů projektů končí 31. října 2024.

18. 6. 2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Nadace Experientia zná stipendisty a držitele startup grantu pro rok 2024. Stipendium na roční zahraniční stáž pro rok 2024 získávají mladí vědci Zuzana Osifová a Václav Chmela (oba z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR).

14. 6. 2024

Nadace Experientia

Dvě desítky mimořádných mladých vědeckých talentů získalo prestižní ocenění Akademie věd ČR: Prémii Otto Wichterleho pro rok 2024. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v sídle Akademie věd ČR 13. června 2024. Ceny laureátům předala předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová.

14. 6. 2024

Akademie věd ČR

V 18. ročníku prestižního programu L'Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě porotu nejvíce zaujaly tři odbornice zaměřené na oblast fyziky a mikrobiální a systémové ekologie. Program se zaměřuje na podporu talentovaných vědkyň na začátku jejich badatelské dráhy a chce ocenit jejich práci, kterou perfektně odvádějí i přes náročné podmínky, jimž ženy ve vědeckém prostředí často čelí.

13. 6. 2024

Nadace L’Oréal

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „Ministerstvo“) zveřejňuje Výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace „Podpora zahraničních stipendistů studujících na veřejných vysokých školách v roce 2023“ (dále jen „Výzva“).

12. 6. 2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Portál Vědavýzkum.cz vám přináší druhou část srovnání přehledu podmínek grantů pro začínající vědce, které často představují důležitý mezník v životě mladých výzkumníků. Úspěšní uchazeči se s námi dále podělili o bližší informace při samotném procesu hodnocení a výběru jejich projektů.

11. 6. 2024
Granty a dotace
Array
(
)

Podpora výzkumu, vývoje a inovací v oblastech, jako jsou umělá inteligence, polovodiče nebo kvantové technologie. Vláda schválila program TWIST z dílny Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který podpoří primárně projekty malých a středních firem realizovaných ve spolupráci s vysokými školami a výzkumnými institucemi.

10. 6. 2024

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Chcete raketově posunout váš startup nebo spin-off na mezinárodní úroveň? Nový program agentury CzechInvest nabízí klíčovou podporu pro akceleraci produktů i služeb a připravuje firmy na úspěšný vstup na zahraniční trhy.

5. 6. 2024

CzechInvest

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří částkou 800 mil. Kč snižování mzdových nerovností na veřejných vysokých školách. Iniciativa je výsledkem několikaměsíčních příprav, do nichž se významně zapojila Česká konference rektorů i Rada vysokých škol.

5. 6. 2024

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR