facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Podpořit nadějné vědecké myšlenky a vynálezy a zkrátit jim cestu od základního výzkumu k aplikaci v praxi. Takový je účel neziskové organizace Brno Science Club, kterou založili čtyři úspěšní podnikatelé a filantropové – Dušan Palcr, Zdeněk Šoustal a dva absolventi VUT – Michal Zahradníček a Libor Hledík. S jihomoravskými badateli v oblasti přírodních věd chtějí sdílet podnikatelské know-how i několikamilionové granty bez jakéhokoliv nároku na podíly, patenty či práva duševního vlastnictví.

11. 11. 2021

Vysoké učení technické v Brně

Grantová agentura České republiky (GA ČR) od příštího roku podpoří 16 projektů, které uspěly v soutěži JUNIOR STAR.

4. 11. 2021

Grantová agentura ČR

Nano4Tarmed, prestigious EU´s Horizon 2020 Twinning project, is looking for 5 PhD. “superstudents” to join its research team at RCPTM!

27. 10. 2021

Univerzita Palackého v Olomouci

Technologická agentura České republiky vyhlašuje výsledky čtvrté veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací THÉTA, vyhlášené dne 10. února 2021.

26. 10. 2021

Technologická agentura ČR

Nadace Experientia vyhlašuje další ročník soutěže o tříletý start-up grant ve výši dvou milionů korun ročně pro mladé vědkyně a vědce pracující v oboru organické, bioorganické nebo medicinální chemie.

24. 10. 2021

Nadace Experientia

Nadace Experientia spouští už 10. ročník soutěže o roční stipendia na zahraniční stáže na prestižních světových univerzitách pro mladé vědkyně a vědce, kteří mají nebo brzy budou mít ukončené Ph.D.

22. 10. 2021

Nadace Experientia

Evropská výzkumná rada (ERC) už od roku 2007 podporuje nejlepší evropskou vědu. Její rozpočet nyní představuje sedmnáct procent celého rozpočtu programu Horizon Europe. Nový seriál portálu Vědavýzkum.cz představí zkušenosti úspěšných ERC grantistů v Česku.

12. 10. 2021

Vědavýzkum.cz

Partnerství pro biodiverzitu Call 2021: Mezinárodní výzva v oblasti podpory biodiverzity a ochrany ekosystémů je otevřena.

8. 10. 2021

Technologická agentura ČR

Evropská výzkumná rada (ERC) už od roku 2007 podporuje nejlepší evropskou vědu. Její rozpočet nyní představuje téměř pětinu celého rozpočtu programu Horizon Europe. Nový seriál portálu Vědavýzkum.cz představí zkušenosti úspěšných ERC grantistů v Česku.

7. 10. 2021

Vědavýzkum.cz

Technologická agentura České republiky (dále jen “TA ČR”) vyhlašuje výsledky třetí veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA 2, podprogram 2, vyhlášené dne 2. června 2021.

4. 10. 2021

Technologická agentura ČR