facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Technologická agentura České republiky vyhlašuje výsledky páté veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací DELTA 2, vyhlášené dne 17. 5. 2023. Celkem bylo do veřejné soutěže podáno 29 návrhů projektů a 24 návrhů projektů postoupilo přes formální kontrolu do hodnocení.

2. 12. 2023

Technologická agentura ČR

Technologická agentura České republiky vyhlašuje výsledky desáté veřejné soutěže Programu Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje – TREND, vyhlášené dne 5. dubna 2023. 

1. 12. 2023

Technologická agentura ČR

Absolutním vítězem 14. ročníku mezinárodní soutěže diplomových prací z informatiky IT SPY se stal absolvent Univerzity Karlovy, Martin Spišák. Ten porotu oslnil projektem pro zlepšení personalizovaného doporučování zboží na internetu. Druhé místo získala Pavlína Koutecká z Českého vysokého učení technického, na třetím místě ocenila porota teoretickou práci Filipa Macáka z Vysokého učení technického v Brně.

30. 11. 2023

IT SPY

Ceny AV ČR letos vyzdvihují šest mimořádných výsledků výzkumů zasahujících do oblasti medicíny, informatiky, biologie a filozofie. Vědkyně a vědci převezmou ceny AV ČR ve dvou kategoriích z rukou předsedkyně AV ČR ve vile Lanna v Praze právě dnes.

28. 11. 2023

Akademie věd ČR

Technologická agentura České republiky (dále jen „TA ČR”) vyhlašuje výsledky formální kontroly návrhů projektů podaných do 1. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 2, vyhlášené dne 13. září 2023.

26. 11. 2023

Technologická agentura ČR

Dvě české přírodovědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Jsou jimi zooložka Zuzana Musilová a biolog Matyáš Fendrych - oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ti si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů získávají, konsolidovat své vědecké týmy a dále bádat ve svých oborech.

25. 11. 2023

Univerzita Karlova

Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 22. listopadu 2023 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací SIGMA (dále jen „veřejná soutěž”).

24. 11. 2023

Technologická agentura ČR

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun.

21. 11. 2023

CzechInvest

Nadace Experientia vypisuje soutěž pro mladé vědce nebo vědkyně se zahraniční zkušeností o maximálně jeden prestižní startup grant na založení vlastní výzkumné skupiny v ČR. Výzkumnou skupinu podporuje po tři roky celkovou částkou šest milionů korun.

20. 11. 2023

Nadace Experientia

Grantová agentura České republiky vyhlašuje výzvu pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2024. Výzva se týká projektů financovaných ve spolupráci se slovinskou agenturou Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS) v rámci iniciativy Weave.

18. 11. 2023

GA ČR