facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Granty a dotace

Granty a dotace

programy podpory VaV, domácí, zahraniční zdroje a stipendia

Technologická agentura České republiky (dále jen „TA ČR”) vyhlašuje výsledky formální kontroly návrhů projektů podaných do 1. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 2, vyhlášené dne 13. září 2023.

26. 11. 2023

Technologická agentura ČR

Dvě české přírodovědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Jsou jimi zooložka Zuzana Musilová a biolog Matyáš Fendrych - oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ti si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů získávají, konsolidovat své vědecké týmy a dále bádat ve svých oborech.

25. 11. 2023

Univerzita Karlova

Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 22. listopadu 2023 čtvrtou veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací SIGMA (dále jen „veřejná soutěž”).

24. 11. 2023

Technologická agentura ČR

Agentura CzechInvest spouští další letošní výzvu projektu Technologická inkubace. Příjem žádostí v pořadí už třetí výzvy začne 17. listopadu a potrvá do 18. prosince 2023. Předpokládaná výše alokace je stanovena na 124 milionů korun.

21. 11. 2023

CzechInvest

Nadace Experientia vypisuje soutěž pro mladé vědce nebo vědkyně se zahraniční zkušeností o maximálně jeden prestižní startup grant na založení vlastní výzkumné skupiny v ČR. Výzkumnou skupinu podporuje po tři roky celkovou částkou šest milionů korun.

20. 11. 2023

Nadace Experientia

Grantová agentura České republiky vyhlašuje výzvu pro podávání projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2024. Výzva se týká projektů financovaných ve spolupráci se slovinskou agenturou Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS) v rámci iniciativy Weave.

18. 11. 2023

GA ČR

Dne 26. října 2023 byla otevřena výzva Teaming-CZ II, jejímž cílem je posílit doplňkovost mezi fondy EU a programem Horizont Evropa a přispět k rozvoji zázemí a kapacit výzkumného prostředí v ČR tak, aby byly vytvořeny dostatečně kvalitní podmínky pro rozvoj špičkového výzkumu.

15. 11. 2023

Technologické centrum Praha

Program rozvoje aplikací a komercializace AV ČR, podporující uplatnění znalostí a technologií, odstartoval do druhého kola. PRAK je určen vědeckým pracovníkům a může významně usnadnit cestu výsledků výzkumu do praxe. Termín pro podání návrhů na zařazení do programu byl stanoven na 15.12. V případě, že žadatel uspěje, bude mu poskytnuto financování pro první pololetí roku 2024.

14. 11. 2023

Akademie věd ČR

Agentura CzechInvest pořádá už sedmý ročník soutěže Creative Business Cup. Jejím cílem je ocenit nejkreativnější startupy v Česku. Národní kolo soutěže bude příští rok hostit Liberec. Na vítěze čeká nejen prestižní ocenění, ale i účast ve světovém finále, kde české startupy pravidelně obsazují přední pozice. Přihlášky do soutěže budou spuštěny 15. listopadu 2023.

12. 11. 2023

CzechInvest

Jedinečná možnost k podání žádostí do MIT-Czech Republic Seed Fund. Žádost mohou podat týmy složené z juniorních akademiků a vědců z Massachusetts Institute of Technology a kterékoli české vysoké školy. Výzva, která se týká všech oborů, uzavírá příjem přihlášek 12. prosince 2023.

11. 11. 2023

Univerzita Karlova