facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Antropologie, informační technologie nebo umělá inteligence… Tím vším se zabývá moderátorka podcastu Jedničky a nuly Sara Polak. Zjistíte, jak umí znalosti z jednotlivých oborů propojit, jaké jsou její plány do budoucna a co je nový fakultní projekt Chaos. V letní dílu fakultního podcastu ji zpovídá její kamarád Ondřej Brém, vedoucí Laboratoře pro testování uživatelského rozhraní.

10. 8. 2022

Na dějiny často nahlížíme skrze osobnosti, což může být dramatické, emoční, ale také zrádné. Historický kontext se snadno zdrcne na kontext dané osoby a ještě navíc hrozí, že bude z dějiny časem nebo lidmi vypuzena. Několik takových případů slavných i zapomenutých rodáků probral podcast Přepište dějiny při svém vystoupení v Třebíči.

10. 8. 2022

Hvězdný host podcastu UPCE On Air. Profesionální hokejista s titulem, Lukáš Radil, má za sebou kariéru v české extralize, KHL i NHL. A od další sezóny se vrací do mančaftu pardubického Dynama. Poslechněte si rozhovor s absolventem Fakulty ekonomicko-správní.

7. 8. 2022

Professor Filip Čapek teaches at the Protestant Theological Faculty of Charles University. He is an expert on the Old Testament, archaeology and the history of the southern Levant.

3. 8. 2022

Osudy nejdéle sloužícího československého premiéra Lubomíra Štrougala zůstávají dnes trochu ve stínu postav jako Gustáv Husák nebo Miloš Jakeš. Štrougal se ale podílel nejen na normalizaci, ale i na dění v padesátých a šedesátých letech, přičemž dlouhodobá snaha o jeho potrestání vyznívá nakonec do prázdna.

3. 8. 2022

Pracuje jako takzvaný lobbista v public affairs agentuře. Během studií na FSV byl předsedou studentského spolku Politologický klub. A pracovní zkušenosti nasbíral v českém i evropském parlamentu. Nejen o tom vyprávěl Vladimír Hurych, absolvent Institutu politologických studií, který byl hostem podcastu De Facto.

2. 8. 2022

Petra Tušlová, hlavní host této epizody Balastu, se akorát vrátila z výkopů v Bulharsku, kde hledala římské pohřební mohyly. Co se ale nestalo, se svým týmem našli hroby významné jámové kultury z doby bronzové. Jak archeologové poznají, že „si kopli“ místo Říma dobu bronzovou? Čím je jámová kultura specifická a pro nás tolik zajímavá? A kdy se práce archeologa skutečně podobá legendárnímu Indianu Jonesovi?

1. 8. 2022

Jak se s agendou open science poprala a pere Masarykova Univerzita? Jaké jsou aktuální priority MU v této oblasti? A proč je důležitá vzájemná spolupráce mezi univerzitami v ČR?

28. 7. 2022

Jitka Šotkovská z Ústavu pro českou literaturu AV ČR se zabývá dramatem, divadelní kritikou a má bohaté zkušenosti s amatérským divadlem.

28. 7. 2022

Věděli jste, že umělá inteligence se dá studovat i na Vysoké škole ekonomické? Právě tento obor společně s matematickým modelováním si vybral host Aleše Vlka Vratislav Beneš, který je jednatelem společnosti OptiSolutions.

27. 7. 2022