facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Touha po větší míře národního sebeurčení, federalizaci nebo státní samostatnosti byla ve slovenské společnosti akcentovaná už dlouho před rokem 1989. Vliv na to měly národní emancipační snahy a nacionalismus, a to i v myšlení a praxi části slovenských komunistů.

10. 4. 2024

K jakým chybám může docházet při vizualizaci dat a jak jim předcházet? Jak se dá s daty manipulovat a jak je dobře číst? O tom všem s Ing. Magdou Friedjungovou, Ph.D., členkou Katedry aplikované matematiky FIT ČVUT.

10. 4. 2024

Už v roce 1945 jsme odevzdali Sovětskému svazu své zásoby uranu. Proč na smlouvě trvali a dokonce ji podepisovali i politici nekomunistických stran? Jak moc výhodná smlouva pro Československo byla? A byli jsme opravdu tak zásadní pro sovětský jaderný program?

10. 4. 2024

Zakladatel dějin umění v Brně, odborník na architekturu raného novověku, ale také nejvěrnější fanoušek Zbrojovky Brno a především historik umění, jehož intelektuální záběr několikanásobně přesahuje jeho specializaci. To všechno je profesor Jiří Kroupa, host 40. dílu podcastu Středověk (jinak) trvá.

9. 4. 2024

Od prvního vydání Darwinovy přelomové knihy o vzniku druhů letos uplyne 165 let. I přes rozvoj nejmodernějších metod zůstávají však základní otázky stále stejné. Jak druhy vznikají? A v čem tkví podstata biologické rozmanitosti?

9. 4. 2024

Každoroční soutěž o Zlatého mamuta je v plném proudu!

9. 4. 2024

Na začátku si chtěl student David Semerák okořenit život, a tak se zúčastnil Mistrovství ČR v autostopu. Šel do toho po hlavě a cestování nadivoko si zamiloval. Přivedlo ho vlastně i ke studiu antropologie. Jeho snem je objet stopem celý svět. Že to nejde kvůli oceánům? Poslechněte si nejnovější díl podcastu UPCE On Air a zjistíte, jak na to.


 

7. 4. 2024

Stamiliony korun z výzkumu věnuje chemička Hana Dvořáková do podpory vědeckých talentů a věří, že z toho může být i Nobelova cena. Jedna z největších českých filantropek přijala pozvání Veroniky Sedláčkové do podcastu CHEmic.

5. 4. 2024

Do jakých aktivit se budou moci mladí lidé zapojit během Evropského týdne mládeže? Jak se mohou zapojit pracovníci s mládeží? Nejen o tom jsme si v nejnovějším díle podcastu Projektor povídali s Pavlínou Macounovou, naší kolegyní z Domu zahraniční spolupráce a nově také prezidentkou sítě Eurodesk.

5. 4. 2024

Dva “kluci ze životka”, studenti magisterského environmentálního inženýrství - oboru, který v posledních letech vzkvétá. Co vedlo Davida Paličku a Štěpána Kiliána k tomu, aby studovali životní prostředí? Kde se vidí po studiu?

3. 4. 2024