facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Forum Radio

Forum Radio

Martin Hilský is a professor emeritus from the Faculty of Arts at Charles University, known for his exceptional talent and work as a literary translator. Professor Hilský translated the complete works of William Shakespeare including his Sonnets. He is a recipient of the Order of the British Empire, the State Prize for Translation, the National Czech Head prize, and the Magnesia Litera Award, which he received for a massive popular history called Shakespeare’s England: Portrait of an Age.

21. 9. 2023

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. V závěrečném dílu akademického roku odpovídá rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková na dotazy posluchačů, které se vztahují k odvysílaným pořadům. Vrací se především k ekonomické problematice a strategickému rozvoji UK. Pořad uvádí Luboš Veverka.

8. 6. 2023

My guest in the Forum Radio podcast today is Petr Witz, a Postdoc researcher and Assistant Professor at the Department of Public and Social Policy at the Institute of Sociological Studies at Charles University. As a researcher, Witz was based in Copenhagen for three years or so and worked with the largest cross-border infrastructure project in Europe – the Fehmarn Belt Fixed Link – a massive underwater tunnel set to link Denmark and Germany.

1. 6. 2023

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Vztahy UK a jejích absolventů nelze vnímat jen jako společenskou záležitost. Dotýkají se dalšího vzdělávání i budování dobrého jména České republiky ve světě. Jak udržet kontakt s absolventy ze zahraničí? Čím se zabývá Nadační fond UK? Představuje další vzdělávání platformu pro rozvoj vztahů s absolventy?

15. 5. 2023

Od 1. ledna 2023 má Univerzita Karlova historicky první ombudsmanku, stala se jí Kateřina Šámalová. Proč se specialistka na oblast sociální ochrany zranitelných osob a odborná asistentka na Filozofické fakultě UK rozhodla opustit poklidné akademické vody a stát se obhájkyní spravedlnosti? Je v její práci prostor pro humor? Kam si ona sama chodí pro podporu? Pokud máte i vy svůj problém, a chcete jej řešit, dozvíte se, jak postupovat...

13. 5. 2023

Last month saw the publication of a much-anticipated mew monograph titled Little Berlin in Big Prague by artist and academic researcher and art history graduate Lenka Kerdová. The foundation for the book was fascinating research (originally for her Ph.D.) examining Prague architecture during the interwar period, specifically buildings designed by German-speaking architects. These included professionals of various backgrounds whether ethnic Germans, Czech Jews, or German-speakers from abroad seeking their place in a vibrant new market.

4. 5. 2023

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Trvale udržitelný rozvoj a rovné příležitosti jsou předmětem častých debat. Jak se uvádí do praxe Univerzita Karlova? Proč je UK Point mnohem víc, než jen studentská kartička? Jakou konkrétní podporu a služby dokáže nabídnout Centrum Carolina? V jakým případech se na ně mohou studenti obracet? O těchto a dalších souvislostech hovoří členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj Marie Vymazalová. Ptá se Luboš Veverka.

2. 5. 2023

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Co je největším problémem současného studijního informačního systému? Proč si na nový ještě několik let počkáme? Jak ovlivní umělá inteligence studium na univerzitách? Zaznamenala UK kybernetické útoky v souvislosti s konfliktem na Ukrajině? Problematiku rozebírá prorektor pro informační technologie Tomáš Skopal. Ptá se Luboš Veverka.

17. 4. 2023

Petra Guasti is a highly-respected sociologist and political scientist at Charles University. In this episode of Forum Radio, she discusses some of her main topics of interest: populism, polarisation and radicalism in Czech society - through the prism of the recent presidential election.

5. 4. 2023

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. 675. výročí založení Univerzity Karlovy je dobrou příležitostí k zamyšlení nad jejím současným celospolečenským významem, financováním i kvalitou. Co nejvíce brzdí současnou UK? Jak se vyrovnává se současnou ekonomickou krizí? Má její jméno dostatečnou váhu v zahraničí? Nejen nad tím se zamýšlí rektorka Milena Králíčková. Pořadem provází Luboš Veverka.

3. 4. 2023
Strana 1 z 4