facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Neuron Podcast

Neuron Podcast

Podcast Nadačního fondu Neuron, který se snaží zvyšovat prestiž vědců, rozvíjet moderní mecenášství ve vědě a propojovat svět vědy a byznysu.

V roce 2021 získala Cenu Neuron pro mladé nadějné vědce v oboru fyzika za vynikající výsledky bádání pomocí algorytmů na bázi neuronových sítí. Lenka Zdeborová, která je profesorkou fyziky a informatiky na EPFL v Lausanne, se také stala mecenáškou Nadačního fondu Neuron: Cena Neuron je spojená s osobní finanční prémií, kterou vědkyně darovala na další vzdělávání dětí.

26. 7. 2022

Investor, filantrop a mecenáš Nadačního fondu Neuron Václav Dejčmar byl hostem partnerského podcastu Brain We Are. Čeká nás výprava do tajů lidské mysli, na hranice mezi logikou a zázrakem, ale hlavně se dozvíte tipy pro změnu myšlení ve 21. století.

14. 6. 2022

Vědkyně a podnikatelka Barbara Paldus byla hostem partnerského podcastu Brain We Are. Jaký byl její první vynález, jak přistupuje k inovacím a co potřebuje zdravá kůže? Poslechněte si rozhovor s naší ambasadorkou vědeckého transferu.

7. 6. 2022

Věda posouvá hranice a celou společnost dopředu," říká Monika Vondráková v podcastu Brain We Are. Jaké je poslání a jaké jsou hodnoty Nadačního fondu Neuron? Proč vznikl a jak se mu daří naplňovat jeho cíle - podporovat českou vědu a propojovat ji s byznysem? Kdo má být české společnosti vzorem a kdo patří mezi lídry naší země? Poslechněte si podcast o vědě, byznysu a moderním mecenášství.

8. 9. 2021

Ondřej Pejcha v novém díle podcastu probere celý vesmír: od důvodů, proč svítí Slunce, přes energii a životnost hvězd až po varianty, co bude s lidstvem za 4,5 miliardy let. Laureát Ceny Neuron za fyziku byl hostem partnerského podcastu Brain We Are.

15. 6. 2021