Místo problémů
Neformální podcast o přemýšlení, řešení problémů, abstrakci a netradičních úhlech pohledu pro všechny, kteří se nespokojí s jednoduchým vnímáním světa. Varování: Může obsahovat netriviální množství humoru a matematiky, někdy i kombinovaně (expertíza v těchto oblastech však není očekávaná).
In this condensed episode, Julián Hernández-Serrano employs his diverse backgrounds and personal experience to share with us: how can good narratives help us solve problems, what can hurricanes teach us, why should we be careful when coding, when to ground ourselves in the center.
André Hernández-Espiet formalizes Euclid's Elements in the proof assistant Lean.
With mathematical physicist Ian Jauslin, we explore both scientific and personal topics, including: whether our universe could be nonlocal, why not to put people and concepts into boxes, what can math look like when approached organically, how to constantly keep learning.
S etnografkou a Karlovjankou Jitkou Petřekovou si klademe otázky ohledně sounáležitosti s rodinou, místem, a tradicemi. Dozvíme se: - co nám může dát propojení s domovem - proč nechodit po všech cestách a dvorech - jak se dostat do komunální politiky - kde brát energii mít rád lidi.
V tomto kratším dílu s Karolínou Bretovou prozkoumáme: - kdy je lepší nervy podvázat a kdy přestřihnout - čím se řídí etika výzkumu na zvířatech - proč se obarvují tkáně - jak pracovat s děláním chyb.
Tereza Agnes Pokorná se věnuje stavebnictví a architektuře pracovně i ve volném čase. Zjistíme: - podle čeho si vybírat bydlení - proč jsou budovy nemocné a morálně zastarávají - jak se správně kácí vodojem - kolikrát ročně lze využít vertikutátor.
Učitel a odborník na kyberbezpečnost Valdemar Švábenský nám prozradí: - jak během pěti let publikovat přes osmnáct článků - co jsou kyberbezpečnostní CTF soutěže a kdo se jich může účastnit - jaké to je, rozjíždět vzdělávací video platformu - proč má smysl pracovat na svých učitelských dovednostech.
V tomto výživném multidisciplinárním dílu plném osobních zážitků nám Lenka Knapová prozradí: - jak a proč začlenit pohyb do každodenního života - čím mohou monitorovací technologie přispět k překonávání vědeckých výzev - proč je kulturní i klimatický kontext důležitý pro styl pohybu - kolikrát uhodil blesk do výletníků v Kyrgyzstánu.
Kdo jsou naši současní i budoucí posluchači? Jaké problémy řeší a jak? A co pro ně znamená matematické myšlení? Tato živá reportáž vás vrhne přímo do centra dění.
Jonatan nám jako vášnivý amatérský genealog představí svůj koníček. Budeme obohaceni o následující informace: - jak se skrz detektivní činnost dostat k zájmu o stará písma, zvony a kultury - kdy a zda zastavovat - co mají společného kmotři a čísla domů s vývody - proč může být genetika našich předků relevantní.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast