facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CHEmic

CHEmic

O životě vědců a vědkyň nejen v laboratoři – moderuje Veronika Sedláčková. Oficiální podcast Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.

Výzkum feromonové komunikace hmyzu jako divadelní trhák? Taková je zkušenost dramatika a matematika Reného Levínského. V podcastu CHEmic prozradil Veronice Sedláčkové, proč jsou vědci svérázné publikum a proč se věda i divadlo dobře doplňují.

17. 5. 2024

Spolupracovala s Antonínem Holým, který díky svým objevům získal široké uznání, ale i s Aloisem Pískalou, jemuž jeho úspěšný výzkum slávu naopak nepřinesl. Pozvání Veroniky Sedláčková do podcastu CHEmic přijala Marcela Krečmerová z ÚOCHB.

3. 5. 2024

Doktorandi v Česku se často potýkají s existenčními problémy. „Zkuste vyžít za deset a půl tisíce měsíčně a přitom se podílet na vědeckých projektech,“ říká Adam Jaroš z ÚOCHB, další host Veroniky Sedláčkové v podcastu CHEmic.

18. 4. 2024

Stamiliony korun z výzkumu věnuje chemička Hana Dvořáková do podpory vědeckých talentů a věří, že z toho může být i Nobelova cena. Jedna z největších českých filantropek přijala pozvání Veroniky Sedláčkové do podcastu CHEmic.

5. 4. 2024

Setkal se s nobelisty a zažil i několik požárů. Alexander Kasal, který pracuje v ÚOCHB už skoro sedmdesát let, vypráví o svých zážitcích v podcastu CHEmic.

22. 3. 2024

Příběh chemika Antonína Holého a jeho slavných molekul z ÚOCHB žije dál na prknech Dejvického divadla. O zákulisí dnes už slavné hry hovoří režisér Petr Zelenka s Veronikou Sedláčkovou v podcastu CHEmic.

8. 3. 2024

Snaze porozumět chemické komunikaci termitů a čmeláků zasvětila vědeckou kariéru Irena Valterová z ÚOCHB. Víc uslyšíte v dalším díle podcastu CHEmic.

23. 2. 2024

Nejen příběh kovové vody vypráví v podcastu CHEmic jeden z nejúspěšnějších českých vědců Pavel Jungwirth z ÚOCHB.

9. 2. 2024

Moderní společnost zápasí s pandemií cukrovky. Molekuly pro efektivnější léčbu vyvíjí i Lenka Žáková z ÚOCHB.

26. 1. 2024

Jsme připraveni, kdyby se opakovala globální pandemie? A jaký vir je pro lidstvo aktuálně nejvíc nebezpečný? Odpovídá virolog Jan Weber z ÚOCHB AV ČR v novém díle podcastu CHEmic.

24. 1. 2024
Strana 1 z 3