Jedničky a nuly
Cílem podcastu je přiblížit nejnovější informační technologie široké veřejnosti včetně studentů středních škol, a přispět tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný. FIT ČVUT podcast Jedničky a Nuly spustila tematicky 10. 10. 2021.
Proč rapidně roste poptávka po dronech a jejich koordinaci? Co nejvíce posouvá droní průmysl? Jak vznikl český startup Dronetag, který nyní patří mezi světové jedničky na trhu Remote ID? O tom všem s Ing. Lukášem Brchlem, absolventem FIT ČVUT a spoluzakladatelem startupu.
Jak hacking mysli může probíhat? Jaké jsou druhy digitální manipulace a co je to memetika? O tom všem s Ing. Josefem Holým, externím vyučujícím z Katedry informační bezpečnosti FIT ČVUT.
Co je metoda zettelkasten nebo myšlenkový algoritmus? Jaké existují poznámkové aplikace a co jsou výhody nelineárního psaní poznámek? O tom všem s Eliškou Šestákovou, členkou Katedry teoretické informatiky FIT ČVUT.
K jakým chybám může docházet při vizualizaci dat a jak jim předcházet? Jak se dá s daty manipulovat a jak je dobře číst? O tom všem s Ing. Magdou Friedjungovou, Ph.D., členkou Katedry aplikované matematiky FIT ČVUT.
Jaké jsou základní principy bezpečného programování? Jsou databáze lákavý cíl a jak je chránit? Jaká jsou různá rizika u internetových a desktopových aplikací? O to všem s Ing. Josef Kokeš z Katedry informační bezpečnosti FIT ČVUT.
Co je to šifrování síťového provozu, jaké jsou jeho nevýhody a jaké jsou nástroje na jeho monitorování? Co je to DNS nebo protokol Encrypted Client Hello? O tom všem s Karlem Hynkem, členem Katedry číslicového návrhu.
Na jakých principech Wikipedie funguje a jak se vytváří její obsah? Bude do budoucna využívat i pomoc umělé inteligence? O tom všem s Martinem Urbancem, místopředsedou Wikimedia ČR a zároveň jediným Čechem pracujícím pro americkou centrálu Wikimedia jako softwarový vývojář.
Co je síťový provoz, paket nebo třeba DNS? Jak funguje monitorování provozu na vysokorychlostních sítích? A jak se dá využít strojové učení při analýze síťového provozu? O tom všem s Tomášem Čejkou, vedoucím Laboratoře monitorování síťového provozu (NETMON) FIT ČVUT.
Co jsou v dnešní době hlavní herní principy a pilíře, o které se může hra opřít? Jaké jsou nové technologické trendy v herním designu a jak se v něm využívá AI? A co je to GameJam? O tom všem s Adamem Veseckým, vedoucím Laboratoře grafiky a herního designu FIT ČVUT.
Řídit auto, ovládat chytré domácnosti nebo bezpečnostní kamery... To vše a mnoho dalšího umí už dnes zajistit umělá inteligence. Jak ale zařídit, aby se AI dala využívat bezpečně? O tom všem s Pavlem Surynkem, odborníkem na umělou inteligenci v robotice a vedoucím Laboratoře robotických agentů FIT ČVUT.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- 3
- 4
- Následující
- Konec
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast