facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Horizont Evropa

Horizont Evropa

Horizont Evropa je podcast Národního informačního centra pro evropský výzkum při Technologickém centru Akademie věd, ve kterém vám skrze rozhovory se zajímavými hosty pomůžeme uspět na cestě k evropským výzkumným grantům. Přiblížíme Vám zajímavá témata z rámcových programů EU i inspirativní příběhy těch, kterým se v evropském výzkumu podařilo prosadit.

Mezi hosty budou i úspěšní žadatelé, kterým se v rámcovém pragramu podařilo prosadit a nyní se rádi podělí o své nabyté zkušenosti.

Marcela Linková z Národního kontaktního centra Gender a věda při Sociologickém ústavu AV ČR se s námi podělila o svůj pohled na tuto oblast. Dozvíte se také o požadavcích Horizontu Evropa, které s gender souvisí.

14. 11. 2022

Stále častější formou financování je lump sum - tedy pevnou částkou. Proč tomu tak je, na co si dát pozor a mnohem více probereme s Lenkou Chvojkovou, která je národním kontaktem pro finanční otázky Horizontu Evropa.

17. 10. 2022

V tomto díle je hostem Ida Součková Olšová, která je čerstvě zvolenou předsedkyní CZARMA – České asociace manažerů a administrátorů ve výzkumu a zároveň na rektorátu Masarykovy univerzity v rámci odboru výzkumu vede grantové oddělení. Uslyšíte o založení CZARMA, jejím smyslu a přínosu. Ida také mluví o fungování grantového oddělení Masarykovy univerzity a důvodech, proč Masarykova univerzita získala nejvíce z celé ČR výzkumných grantů v programu Horizont 2020.

15. 9. 2022

V úvodním dílu podcastu Horizont Evropa se s Naďou Koníčovou bavíme o Horizontu Evropa a o Národním informačním centru pro evropský výzkum při TC AV ČR, které k Horizontu Evropa poskytuje poradenství.

13. 9. 2022