facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Projektor

Projektor

Projektor je podcast Domu zahraniční spolupráce. Inspirujte se mezinárodními projekty, kterými české školy, neziskovky a další organizace zvyšují kvalitu českého vzdělávání.

Co vše má společného kapitán lodě a manažer firmy? Jak rozeznat, jaké informace v mediálním prostoru jsou pravdivé? Nejen o tom jsme si povídali s Projektor Petrou Štogrovou Jedličkovou, která se zabývá poradenstvím, rozvojem lidí, koučinkem, výzkumem, evaluací, řízením změn v organizacích, řízením znalostí, business developmentem či auditem. 

11. 8. 2023

Jak se v současné době mění role lektora vzdělávání dospělých? Jak studenti andragogiky vnímali online výuku v době covidu? Jakou podobu by mohla mít oblast HR v budoucnosti a co může změnit umělá inteligence ve školství? Hostem nového dílu podcastu Projektor byl Bohumír Fiala, vysokoškolský pedagog, metodik a autor řady vzdělávacích projektů. Podcastem posluchače provází Martin Dobeš, konzultant pro inovace a podporu ve vzdělávání a expert projektu EPALE, což je celoevropská komunita profesionálů a lidí pohybujících se v oblasti vzdělávání dospělých.

10. 5. 2023

Jak pomáhá hudba odstraňovat stereotypní vnímání cizích kultur ve společnosti? Jaký vliv může mít společné muzicírování bosenského, gambijského nebo romského lektora s žáky českých základních škol na utváření pohledu na jiné kultury? Nejen o tom jsme si v dnešním dílu povídali s Eliškou Toperczerovou a Františkou Hanouskovou, které v rámci projektu Hrajeme spolufinancovaném Evropským sborem solidarity uspořádaly 15 workshopů na základních a středních školách.

7. 3. 2023

Jak se tzv. doba emoční, ve které emoce podstatně vstupují i do veřejného prostoru a politiky, promítla do řízení institucí a podniků a jak by měli s emocemi moderní management a systém vzdělávání pro zaměstnance pracovat? Jak se mění role lídra v organizacích? Neměl by se dnešní manažer stát spíše člověkem, který umí naslouchat a rozvíjet talent členů svého týmu? A jakou roli v tom všem hrají koncepty individuální odpovědnosti a „servant leadershipu“?

28. 12. 2022

Letos si připomínáme stoleté výročí českých sekcí ve Francii, v rámci kterých mohou čeští středoškoláci získat maturitu na francouzských lycejích v Dijonu a Nimes.

23. 12. 2022

Proč někteří lidé tak snadno uvěří dezinformacím a které skupiny obyvatel jsou nejzranitelnější? Jaké typy mediálních událostí představují živnou půdu pro šíření neověřených zpráv ve společnosti? Jak si stojí Češi v odolnosti vůči hoaxům v evropském srovnání? A jaké má (nejen) český vzdělávací systém nástroje, které může v boji proti dezinformacím využít?

2. 9. 2022

Věděli jste, že projekty Erasmus+ může realizovat nejen škola, ale třeba i krajský úřad? Jaká je jeho role v mezinárodním vzdělávání? Měl by se o toto téma vůbec zajímat? O tom, jak důležité je sledovat trendy ve vzdělávání a nebát se otevřít se světu, jsme si povídali s Martinou Němcovou, která se řadu let věnovala mezinárodním projektům na Krajském úřadu ve Zlíně. 

19. 7. 2022

Podcast Projektor o mezinárodních projektech v programu AKTION s Tomášem Dostálem z ČVUT v Praze a Sabine Borovanskou z DZS. Co prozradí půda o změnách klimatu? K čemu slouží simulátor deště? A věděli byste, jaká evropská univerzita je špičkou v oboru hydromeliorace?

1. 6. 2022

S koordinátorkou solidárního projektu Diskutováním ke kritickému myšlení a porozumění Pavlou Bednárikovou z neziskovky Agora jsme si povídali o fake news a způsobu, jak dezinformacím může dnešní mladá generace čelit.

22. 4. 2022

Jaká je současná situace v otázce genderové rovnosti na pracovním trhu ve světě? A jak je na tom Česká republika ve srovnání s Evropou? Jak vzbudit zájem mužů o tuto problematiku a proč je to vlastně důležité?

8. 3. 2022
Strana 1 z 2