facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Projektor

Projektor

Projektor je podcast Domu zahraniční spolupráce. Inspirujte se mezinárodními projekty, kterými české školy, neziskovky a další organizace zvyšují kvalitu českého vzdělávání.

Co může přimět školu zapojit se do aktivity Discover EU – jízda k začlenění? Jak probíhala příprava projektu? Jaké aktivity pořádala škola po návratu studentů? A co to přineslo nejen studentům, ale samotné škole?

1. 2. 2024

V nejnovějším dílu podcastu Projektor jsme si povídali s realizátorkou projektů v programu AKTION Česká republika – Rakousko, paní Michaelou Kuklovou, a odbornou referentkou programu AKTION Sabine Borovanskou.

3. 1. 2024

Co vše obnáší práce kouče a mentora? Měl by každý z nás mít svého kouče nebo kariérního poradce? K čemu je dobrý blockchain? To vše se dozvíte v nejaktuálnějším díle podcastu Projektor, kterým provází Martin Dobeš, konzultant pro inovace a podporu ve vzdělání a expert projektu EPALE.

14. 12. 2023

Co vše má společného kapitán lodě a manažer firmy? Jak rozeznat, jaké informace v mediálním prostoru jsou pravdivé? Nejen o tom jsme si povídali s Projektor Petrou Štogrovou Jedličkovou, která se zabývá poradenstvím, rozvojem lidí, koučinkem, výzkumem, evaluací, řízením změn v organizacích, řízením znalostí, business developmentem či auditem. 

11. 8. 2023

Jak se v současné době mění role lektora vzdělávání dospělých? Jak studenti andragogiky vnímali online výuku v době covidu? Jakou podobu by mohla mít oblast HR v budoucnosti a co může změnit umělá inteligence ve školství? Hostem nového dílu podcastu Projektor byl Bohumír Fiala, vysokoškolský pedagog, metodik a autor řady vzdělávacích projektů. Podcastem posluchače provází Martin Dobeš, konzultant pro inovace a podporu ve vzdělávání a expert projektu EPALE, což je celoevropská komunita profesionálů a lidí pohybujících se v oblasti vzdělávání dospělých.

10. 5. 2023

Jak pomáhá hudba odstraňovat stereotypní vnímání cizích kultur ve společnosti? Jaký vliv může mít společné muzicírování bosenského, gambijského nebo romského lektora s žáky českých základních škol na utváření pohledu na jiné kultury? Nejen o tom jsme si v dnešním dílu povídali s Eliškou Toperczerovou a Františkou Hanouskovou, které v rámci projektu Hrajeme spolufinancovaném Evropským sborem solidarity uspořádaly 15 workshopů na základních a středních školách.

7. 3. 2023

Jak se tzv. doba emoční, ve které emoce podstatně vstupují i do veřejného prostoru a politiky, promítla do řízení institucí a podniků a jak by měli s emocemi moderní management a systém vzdělávání pro zaměstnance pracovat? Jak se mění role lídra v organizacích? Neměl by se dnešní manažer stát spíše člověkem, který umí naslouchat a rozvíjet talent členů svého týmu? A jakou roli v tom všem hrají koncepty individuální odpovědnosti a „servant leadershipu“?

28. 12. 2022

Letos si připomínáme stoleté výročí českých sekcí ve Francii, v rámci kterých mohou čeští středoškoláci získat maturitu na francouzských lycejích v Dijonu a Nimes.

23. 12. 2022

Proč někteří lidé tak snadno uvěří dezinformacím a které skupiny obyvatel jsou nejzranitelnější? Jaké typy mediálních událostí představují živnou půdu pro šíření neověřených zpráv ve společnosti? Jak si stojí Češi v odolnosti vůči hoaxům v evropském srovnání? A jaké má (nejen) český vzdělávací systém nástroje, které může v boji proti dezinformacím využít?

2. 9. 2022

Věděli jste, že projekty Erasmus+ může realizovat nejen škola, ale třeba i krajský úřad? Jaká je jeho role v mezinárodním vzdělávání? Měl by se o toto téma vůbec zajímat? O tom, jak důležité je sledovat trendy ve vzdělávání a nebát se otevřít se světu, jsme si povídali s Martinou Němcovou, která se řadu let věnovala mezinárodním projektům na Krajském úřadu ve Zlíně. 

19. 7. 2022
Strana 1 z 2