facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UPCE On Air

UPCE On Air

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

O tom, jak vypadá práce restaurátora jsme si povídali s Ing. Karolem Bayerem, proděkanem Fakulty restaurování v Litomyšli. Jak probíhaly práce na restaurování nejstarší studny na světě a na jakých aktuálních projektech se Fakulta restaurování podílí? To a spoustu dalšího na vás čeká v nejnovějším díle podcastu UPCE On air. Příjemný poslech!

2. 7. 2023

Jak ovlivňuje náš psychický stav naše zdraví? Je možné přes duši léčit tělo? A jak dnešní lékaři přistupují k psychomatice? O duši, těle, nemocech, ale i bioetice a chovu včel jsme si povídali s novým děkanem Fakulty zdravotnických studií Karlem Sládkem v dalším díle podcastu UPCE ON AIR.

7. 5. 2023

Zajímalo by vás, proč na některé situace reagujete určitým způsobem a nebo proč se v některých situacích cítíte nepříjemně? Odpovědí na to může být váš osobnostní typ. Doktor Ondřej Svoboda z Fakulty ekonomicko-správní nám v dalším díle podcastu řekl, jak se sebou v tomto směru můžeme naložit.

12. 2. 2023

Pilot stíhacího letounu JAS-39 Gripen Aleš Svoboda si vybojoval místo v záložním astronautském týmu European Space Agency. Část svých studentských let strávil i na Dopravní fakultě Jana Pernera. V podcastu jsme si popovídali o tom, jak výběrové řízení probíhalo, jaké to je být pilotem Gripenu a jestli si do vesmíru vezme nějaký talisman.

30. 1. 2023

Ve speciálním díle podcastu UPCE On Air Vám přinášíme to nejlepší z didaktického klubu, ve kterém byl hostem student Fakulty filozofické Jan Nosek. Ten se v minulém roce vydal na Erasmus do Švédska a s námi sdílel například svůj pohled na skandinávský systém vzdělávání, zážitky ze svého pobytu nebo i to, na kolik peněz ho Erasmus vyšel.

4. 12. 2022

Feminismus, sexuální obtěžování a gender - témata, která dost často rezonují společností. S Milenou Lenderovou z Fakulty filozofické jsme si proto popovídali o rozdílu mezi genderem a pohlavím, o ženách v politice a jejich názorech nebo také o postoji české společnosti k feminismu. Moderuje Tereza Karanská.

20. 11. 2022

17. listopadu slavíme svátek, víte ale proč? Je tento den spojován s hrdinstvím? A jak mladí pohlíží na hrdiny, které starší generace uznává? Ondřej Podeszwa z Fakulty zdravotnických studií má hrdinství nejen ve svém oboru, ale i v krvi. Poslechněte si další díl podcastu UPCE On Air, kde jsme si na všechny tyto otázky odpověděli.

6. 11. 2022

Poslední díl rozhovorů s děkany fakult Univerzity Pardubice je tu. Jako sedmý v pořadí usedl do podcastového křesla děkan Dopravní fakulty Jana Pernera docent Libor Švadlenka. Nejen o fungování fakulty si s ním popovídal moderátor Ondra Novotný.

23. 10. 2022

Seriál rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice se nám pomalu blíží ke konci. Jako předposlední k nám do studia přišel děkan Fakulty filozofické Jiří Kubeš. Pusťte si zajímavé povídání o fungování fakulty.

9. 10. 2022

Celoevropská univerzitní Noc vědců se mílovými kroky blíží, a jelikož je letošní téma ,,Všemi smysly‘‘, připravili jsme pro vás speciální podcast. Do studia jsme si pozvali doktora Jana Vodičku, který se zabývá výzkumem čichu a chuti na Univerzitě Pardubice. Usaďte se, poslechněte si zajímavé povídání o lidských smyslech a 30. září se zastavte na Univerzitě Pardubice, která oživne pod kouzly našich vědců.

25. 9. 2022
Strana 1 z 3