facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UPCE On Air

UPCE On Air

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Kde se vzal nápad na cestování ve žlutém trabantu? Jak komplikované je naplánovat a uskutečnit výpravu napříč kontinenty? Co ho na cestách nejvíc láká a jaká další dobrodružství chystá? O tom jsme si povídali nad šálkem čaje s cestovatelem a novinářem Danem Přibáněm.

18. 2. 2024

Deset let pracovala v zahraničí. V Malajsii vystudovala ošetřovatelství a teď ho studuje i na Fakultě zdravotnických studií v Pardubicích. Zdravotnictví a angličtinu má v malíčku, což se jí hodí při práci na UPCE. Pavla Hrnčálová z Healthcare Club se stará o cizince a pomáhá jim řešit jejich zdravotní problémy. Příjemný poslech!

4. 2. 2024

S metodičkou SAFE UPCE Veronikou Lacinovou Najmanovou jsme si povídali o nově vzniklém konceptu, který zastřeší aktivity směřující k sociálnímu bezpečí. Reaguje tím na aktuální společenská témata, která v posledních letech rezonují nejen v prostředí českých vysokých škol.

21. 1. 2024

S Jiřím Chládkem z Fakulty chemicko-technologické jsme si povídali o tom, jak probíhají pyrotechnické průzkumy, proč je letecká puma nejcennějším nálezem pyrotechnika a také jaký je jeho názor na zábavní pyrotechniku. Příjemný poslech!

31. 12. 2023

S Adamem Procházkou jsme si povídali nejen o světě vrcholového tance. Jak probíhají světové soutěže, jak přísnou životosprávu musí tanečníci držet a jak spolu souvisí tanec a studium na Fakultě ekonomicko-správní? To vše se dozvíte v nejnovějším dílu podcastu UPCE On Air. Příjemný poslech!

17. 12. 2023

Poslechněte si záznam Čaje o páté s českými šlechtici Tomášem Czerninem a Františkem Kinským.

3. 12. 2023

Přinášíme vám záznam přednášky s lékařem Tomášem Šebkem, který vznikl v rámci série Čaj o páté.

12. 11. 2023

Během hodiny dokáže vyrobit stovky chytrých senzorů, které zabraňují plýtvání, zachraňují baterie nebo pomáhají zdravotníkům. Nejen o tom si povídáme s doc. Tomášem Syrovým z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

26. 10. 2023

O tom, jak vypadá práce restaurátora jsme si povídali s Ing. Karolem Bayerem, proděkanem Fakulty restaurování v Litomyšli. Jak probíhaly práce na restaurování nejstarší studny na světě a na jakých aktuálních projektech se Fakulta restaurování podílí? To a spoustu dalšího na vás čeká v nejnovějším díle podcastu UPCE On air. Příjemný poslech!

2. 7. 2023

Jak ovlivňuje náš psychický stav naše zdraví? Je možné přes duši léčit tělo? A jak dnešní lékaři přistupují k psychomatice? O duši, těle, nemocech, ale i bioetice a chovu včel jsme si povídali s novým děkanem Fakulty zdravotnických studií Karlem Sládkem v dalším díle podcastu UPCE ON AIR.

7. 5. 2023
Strana 1 z 4