facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UPCE On Air

UPCE On Air

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Vítěz prestižní soutěže Czech Press Photo, fotograf a absolvent Univerzity Pardubice Lukáš Zeman byl hostem podcastu UPCE On Air. Keňa, Tanzánie, Nepál nebo Borneo – to jsou jen některé ze zemí, do kterých se s objektivem v ruce vypravil.

16. 6. 2024

Držitelka prestižní ceny Magnesia litera, pedagožka a překladatelka Marta Pató z Fakulty filozofické UPCE byla hostem podcastu UPCE On Air. Jak dlouho maďarský román Lászla Szilasiho Třetí most, za který cenu získala, překládala?

2. 6. 2024

Novináři Čestmír Strakatý a Andreas Papadopulos se na UPCE představili v rámci cyklu přednášek Čaj o páté, který pořádá Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Co obnáší práce zahraničního zpravodaje Česká televize? A jak vypadá běžný den zkušeného novináře a autora podcastu, který má za sebou stovky rozhovorů? Dozvíte se v Čaji o páté. Příjemný poslech!

22. 5. 2024

Matej Cíbik přednáší na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice. Řeší současnou etiku a politickou filozofii. Studoval v Praze, Londýně, Budapešti a zanedlouho se na dva roky odstěhuje do Vídně. Co si myslí o postupné radikalizaci společnosti, o konspiračních teoriích a opravdu tato doba nepřeje pozornosti? Zaposlouchejte se do nového dílu podcastu UPCE On Air.

5. 5. 2024

Na Fakultě zdravotnických studií vzdělává studenty a zdravotnický personál v tom, jak správně komunikovat s pacienty. Proč je důležité pracovat s pojmy jako jsou soucit a empatie, a naopak proč není prostor pro lítost? O tom jsme si povídali s odbornicí na mentoring ve zdravotnictví, proděkankou Evou Hlaváčkovou. Příjemný poslech!

21. 4. 2024

Na začátku si chtěl student David Semerák okořenit život, a tak se zúčastnil Mistrovství ČR v autostopu. Šel do toho po hlavě a cestování nadivoko si zamiloval. Přivedlo ho vlastně i ke studiu antropologie. Jeho snem je objet stopem celý svět. Že to nejde kvůli oceánům? Poslechněte si nejnovější díl podcastu UPCE On Air a zjistíte, jak na to.

7. 4. 2024

Se studentem zdravotnického záchranářství jsme si povídali o netradiční verzi volejbalu na sněhu. Nový sport, který se do Česka se dostal teprve před pár lety hraje František se svými spoluhráči na nejvyšší úrovni. Letošní zimu nás v něm dokonce reprezentoval na Mistrovství Evropy univerzit. Příjemný poslech!

17. 3. 2024

K chemii se dostala tak trochu náhodou. Vůbec ale nelituje. Obor Ochrana životního prostředí ji oslovil natolik, že po pár týdnech studia věděla, že to je přesně to, co chce dělat. Mladá a nadšená vědkyně Barbora Kamenická z Fakulty chemicko-technologické to dotáhla až na prestižní ocenění Česká hlava. Proč se rozhodla čistit právě odpadní vody a kam míří dál?

3. 3. 2024

Kde se vzal nápad na cestování ve žlutém trabantu? Jak komplikované je naplánovat a uskutečnit výpravu napříč kontinenty? Co ho na cestách nejvíc láká a jaká další dobrodružství chystá? O tom jsme si povídali nad šálkem čaje s cestovatelem a novinářem Danem Přibáněm.

18. 2. 2024

Deset let pracovala v zahraničí. V Malajsii vystudovala ošetřovatelství a teď ho studuje i na Fakultě zdravotnických studií v Pardubicích. Zdravotnictví a angličtinu má v malíčku, což se jí hodí při práci na UPCE. Pavla Hrnčálová z Healthcare Club se stará o cizince a pomáhá jim řešit jejich zdravotní problémy. Příjemný poslech!

4. 2. 2024
Strana 1 z 4