facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UPCE On Air

UPCE On Air

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Hvězdný host podcastu UPCE On Air. Profesionální hokejista s titulem, Lukáš Radil, má za sebou kariéru v české extralize, KHL i NHL. A od další sezóny se vrací do mančaftu pardubického Dynama. Poslechněte si rozhovor s absolventem Fakulty ekonomicko-správní.

7. 8. 2022

Nejprve začal studovat na Fakultě elektrotechniky a informatiky, poté přesedlal na Fakultu ekonomicko-správní. Chvilku po ukončení studia mu nehoda na motorce změnila život. Co se stalo a jak s tím naložil? V dalším podcastu UPCE On Air vám absolvent Jiří Švihálek, který si říká Pacholek, nejen na tyto otázky odpoví.

24. 7. 2022

Doktor Max Fraenkl z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice rozebírá v nejnovějším díle UPCE On Air mindfulness. Jak mu tato metoda pomáhá v běžném životě, kdy je nejlepší čas meditovat a co radí studentům ve zkouškovém období?

10. 7. 2022

Do dalšího dílu seriálu rozhovorů s děkany fakult Univerzity Pardubice k nám přišel zástupce té nejmladší. Fakultu elektrotechniky a informatiky vede Zdeněk Němec, který nám pověděl například o tom, kde a jak se uplatňují jejich absolventi a co vše fakulta nabízí.

26. 6. 2022

V dalším díle UPCE On Air si můžete poslechnout povídání se studentem a tváří Dopravní fakulty Jana Pernera Filipem Soškou. Filip se společně se svými kamarády rozhodl zpříjemnit učení studentům středních škol logistických a vymysleli projekt, který měl nastavit nový systém vzdělávání. A jak to probíhalo? To se dozvíte v našem podcastu.

12. 6. 2022

Jaká je práce s knihami, které jsou stovky let staré? A jak naložila Fakulta restaurování s ošetřením sedm tisíc let staré studny? To vše a mnohem více se dozvíte v dalším díle podcastu UPCE On Air, kam si moderátorka Šárka Rusnáková pozvala děkana Fakulty restaurování Radomíra Slovika. Tento díl je zároveň pokračováním seriálu s děkany všech fakult Univerzity Pardubice.

29. 5. 2022

Za rok naběhá přes 5 000 km! Mistr světa ve Spartan Race Richard Hynek právě teď v novém díle UPCE On Air. Jak jde dohromady vrcholový sport, cestování a studium na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice? To se dozvíte v našem podcastu.

2. 5. 2022

V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek.

17. 4. 2022

Nový díl univerzitního podcastu UPCE On Air je tady! Tentokrát si povídáme s děkankou Janou Holou Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Poslechněte si, jak vidí současné zdravotnictví žena, která stojí v jejím čele fakulty, která letos slaví 15 let od svého založení. Moderuje Tereza Karanská.

4. 4. 2022

UPCE On Air přináší opět rozhovor na téma Ukrajina. Petr Bystroň, student Dopravní fakulty Jana Pernera se s čerstvým řidičským průkazem na autobus vydal převézt uprchlíky z Ukrajiny. Jak jeho cesta probíhala, si poslechněte už teď v novém díle našeho podcastu. Moderuje Tereza Karanská.

21. 3. 2022
Strana 1 z 2