facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ta-meri

Ta-meri

Ta-meri: Podcast Českého egyptologického ústavu FF UK o Egyptě a egyptologii je první český podcast zaměřený na starověký Egypt. Věnuje se Egyptu, egyptologii a egyptologům. Dozvíte se, co zkoumáme, co to obnáší být egyptologem, co se děje na expedici, jak se žilo ve starém Egyptě a spoustu dalších zajímavostí.

Známý fotograf Martin Frouz mluví o tom, jak se fotí (nejen) v Egyptě a jaká specifika s sebou nese práce fotografa na výzkumu.

23. 4. 2024

Lenka Varadzinová mluví o občanské válce v Súdánu a o pracích svého týmu (nejen) v pohoří Sabaloka.

26. 3. 2024

New episode of the podcast Ta-meri with an Australian Egyptologist, dr. Susan Kelly about her fascinating career and Australian Egyptology.

27. 2. 2024

Expedice, výstavy, ocenění, publikace, granty, akce pro veřejnost, studium... To byl rok 2023 v české egyptologii, který v podcastu Ta-meri shrnuje ředitelka ústavu, Renata Landgráfová. Miroslav Bárta v krátkém vstupu mluví o hrobce sakkárského Ptahšepsese.

31. 1. 2024

Kdy ve starém Egyptě nastával konec roku a jaké svátky s tím byly spojené? Existují nějaké podobnosti s Vánocemi? O tom je poslední letošní díl podcastu Ta-meri s doc. Jiřím Janákem.

19. 12. 2023

Expedice a život na nich: To je téma listopadového dílu podcastu Ta-meri s dr. Katarínou Arias.

28. 11. 2023

V říjnovém díle podcastu Ta-meri vzpomínáme na významného českého egyptologa Jaromíra Málka, který měl právě v říjnu tohoto roku oslavit kulaté životní jubileum. Bohužel se ho již nedožil a letos v květnu nás navždy opustil. Do nahrávacího studia jsme proto pozvali Hanu Navrátilovou, kolegyni dr. Málka. V rozhovoru s Lucií Jiráskovou se s námi o ně podělí a zároveň více přiblíží život a vědecké dílo tohoto významného českého egyptologa.

24. 10. 2023

Kam za staroegyptskými památkami v Česku? A jak se sem tyto předměty dostávaly? O tom je zářijový díl podcastu Ta-meri s dr. Pavlem Onderkou.

27. 9. 2023

Paulína Šútorová, doktorandkou na univerzitě v Trevíru, hovoří o svojí práci, svých rozmanitých studiích a expedicích, kterých se zúčastnila.

29. 8. 2023

Červencový díl podcastu Ta-meri s restaurátorkou Alexandrou Kosinovou, která mluví o konzervátorských a restauračních pracích v Egyptě a Súdánu a o tom, proč je důležité chránit památky.

26. 7. 2023
Strana 1 z 2