facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Ta-meri

Ta-meri

Ta-meri: Podcast Českého egyptologického ústavu FF UK o Egyptě a egyptologii je první český podcast zaměřený na starověký Egypt. Věnuje se Egyptu, egyptologii a egyptologům. Dozvíte se, co zkoumáme, co to obnáší být egyptologem, co se děje na expedici, jak se žilo ve starém Egyptě a spoustu dalších zajímavostí.

Lucie Jirásková a Veronika Dulíková povídají o výstavách, které připravil Český egyptologický ústav FF UK, a jejich plánování, vytváření a životě.

31. 5. 2023

Druhý díl podcastu Ta-meri od Českého egyptologického ústavu FF UK. Hostem je aktuální ředitelka ústavu, dr. Renata Landgráfová. Mluvíme o tom, jaké to je být ve vedoucí pozici, co by ráda změnila, o výzkumu šachtových hrobek v Abúsíru, jejím nynějším bádání, o práci v Egyptě a o jejich zájmech mimo egyptologii.

26. 4. 2023

Premiérový díl podcastu Ta-meri, který připravuje Český egyptologický ústav FF UK. V prvním díle si povídáme s Miroslavem Vernerem o jeho nejnovější knize (Vzpomínky na Núbii, zmizelou zemi zlata), dále o núbijské kampani, historii ústavu, Abúsíru a o jeho aktuální práci.

29. 3. 2023