facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Medicína srdcem

Medicína srdcem

Medicína srdcem je podcast Lékařské fakulty v Plzni, do kterého jsou zváni lékaři, studenti, pacienti, zkrátka lidé, kteří k tématu zdraví mají co říct.

Podcastem provází studentka všeobecného lékařství Terezie Zelenková, která rovněž jednotlivé epizody připravuje. S hosty si každých 14 dní povídá především o jejich osobním životě, zkušenostech a o různých tématech z oblasti lékařství a zdravého životního stylu.

"Někdy slýchávám, že když jsme dobrovolníci, tak žádné peníze nepotřebujeme. Když chcete dávat, musíte mít z čeho brát.”

16. 4. 2024

„Pravidla ukotvují dítě ve společnosti. Rozpad jistot je pro děti obrovská nálož, nejsou pak schopni překonávat překážky.“ Hostem 70. epizody podcastu Medicína srdcem byla Alena Šebková, praktická lékařka pro děti a dorost, předsedkyně odborné společnosti v rámci ČLS JEP a autorka řady učebních materiálů.

20. 3. 2024

“Žijeme v nezdravém světě. O spoustě látek se ví, že jsou potencionálně škodlivé, ale přesto se běžně používají. Nestrkejme hlavu do písku. Už je dávno pět minut po dvanácté.” Do dnešní epizody přijala pozvání Pavla Pavlištová, spoluautorka knihy Svět non toxic, předsedkyně stejnojmenné organizace a influencerka v oblasti nontoxic filozofie, prevence a zdravého životního stylu.

28. 2. 2024

"S amputovanou nohou jsem se sžíval už v nemocnici. Brečeli hlavně ti, co mě chodili navštěvovat.” Hostem 68. epizody podcastu Medicína srdcem byl Ondřej Temňák, který v 18 letech utrpěl vážné zranění při dopravní nehodě, kterou nezavinil.

15. 1. 2024

Jak se liší jídelníček mediků a hráčů FC Viktoria Plzeň? Nejen to se dozvíte v dalším díle podcastu Medicína srdcem. Hostem 67. epizody byl Jan Leitl, vedoucí provozu menzy LFP UK. Probrány byly hlavní aspekty stravování v naší menze a odpovědi na nejčastější dotazy strávníků.

13. 12. 2023

„Tajemník fakulty je vlastně spojka mezi akademickým světem a světem toho zázemí.“ Co je náplní práce tajemníka fakulty? Bude nedaleko nového kampusu stát i sportovní hala? To i mnohé další se dozvíte v nové epizodě, která byla součástí programu akce Medfest 2023. Hostem 65. epizody podcastu Medicína srdcem byla tajemnice LFP UK Ing. Marie Klečková.

1. 11. 2023

Práce v Německu byla skvělá zkušenost, ale jsem rád, že jsem se vrátil.“ Hostem dnešní epizody je MUDr. David Těšina, plastický chirurg ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a zároveň lékař, který několik let působil na chirurgické klinice Weiden v Německu. V rozhovoru si povídáme především o pracovních podmínkách lékařů v Německu a o rozdílech ve zdravotnickém systému.

18. 10. 2023