facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Medicína srdcem

Medicína srdcem

Medicína srdcem je podcast Lékařské fakulty v Plzni, do kterého jsou zváni lékaři, studenti, pacienti, zkrátka lidé, kteří k tématu zdraví mají co říct.

Podcastem provází studentka všeobecného lékařství Terezie Zelenková, která rovněž jednotlivé epizody připravuje. S hosty si každých 14 dní povídá především o jejich osobním životě, zkušenostech a o různých tématech z oblasti lékařství a zdravého životního stylu.

„Tajemník fakulty je vlastně spojka mezi akademickým světem a světem toho zázemí.“ Co je náplní práce tajemníka fakulty? Bude nedaleko nového kampusu stát i sportovní hala? To i mnohé další se dozvíte v nové epizodě, která byla součástí programu akce Medfest 2023. Hostem 65. epizody podcastu Medicína srdcem byla tajemnice LFP UK Ing. Marie Klečková.

1. 11. 2023

Práce v Německu byla skvělá zkušenost, ale jsem rád, že jsem se vrátil.“ Hostem dnešní epizody je MUDr. David Těšina, plastický chirurg ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a zároveň lékař, který několik let působil na chirurgické klinice Weiden v Německu. V rozhovoru si povídáme především o pracovních podmínkách lékařů v Německu a o rozdílech ve zdravotnickém systému.

18. 10. 2023