facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UTButebe

UTButebe

Podcast UTB utebe. První univerzitní podcast, který polidšťuje akademický svět. Zajímavosti z vědy, výzkumu, výuky… prostě ze života a báječností Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě pravidelných relací tu objevíte i pořady jejichž život trvá jen pár týdnů, to ale neznamená, že nestojí za to ho žít.

Dva “kluci ze životka”, studenti magisterského environmentálního inženýrství - oboru, který v posledních letech vzkvétá. Co vedlo Davida Paličku a Štěpána Kiliána k tomu, aby studovali životní prostředí? Kde se vidí po studiu?

3. 4. 2024

Denně se ve světě vyrobí asi 7 milionů pneumatik. Zhruba stejné množství je potřeba každý den zlikvidovat. Je možné pneumatiky, které dosloužily, recyklovat? Můžeme je nadrtit a znovu použít pro výrobu nových plášťů? A přemýšleli jste někdy nad tím, proč je pneumatika vlastně černá?

28. 3. 2024

Proč si vybrat pro studium právě Zlín? Jaký je rozdíl mezi prezenčním a kombinovaným studiem? Kde při studiu bydlet, či kde najít ukázkové přijímací testy? Všechno podstatné o studiu a životě ve Zlíně probralo naše moderátorské československé duo Mára a Sára v prvním díle nového pořadu Začíná to UTeBe!

26. 3. 2024

Nejskloňovanější téma současnosti se konečně dostalo i do našeho pořadu Homo Academicus. Objevte společně s Tomášem Kadavým z Fakulty aplikované informatiky svět umělé inteligence (AI).

21. 3. 2024

Martin Bednařík už toho na Fakultě technologické zažil mnoho. Studoval na FT, kde získal všechny své tituly, vyzkoušel si být proděkanem a teď šéfuje Ústavu výrobního inženýrství. Nemá toho málo, přesto se nechce vzdát výuky. Vždy se totiž snaží (jak on sám říká) prvňáčkům zpříjemnit nástup na vysokou školu.

6. 3. 2024

Víte, co spojuje hesla jako je marketingový výzkum, komunikace, strategické plány, udržitelnost, digitalizace, generační rozdíly a srdcař univerzity?

28. 2. 2024

Pavel Zemliansky is a researcher, teacher and trainer with more than 25 years of experience in academic writing. Currently, he works at Oslo Metropolitan University and cooperates with the Faculty of Humanities. His publications have won national awards in the US.

14. 2. 2024

Také byste se rádi dozvěděli něco víc o našem rektorovi a dychtíte po nějakých zajímavostech? Tak to jste na správném místě, protože Lea a Rasťo ho pro vás vyzpovídali! Jak hodnotí svůj první rok v čele univerzity? Jaké jsou jeho ambice a cíle na následující tři roky? Co rád dělá, když zrovna nemusí pracovat?

7. 2. 2024

Úplně poprvé jsme zaexperimentovali a natočili Science wine živě na Noci vědců! První ze tří speciálních rozhovorů jsme věnovali propojení vědy a scenáristiky. Petra s Romanem na to téma důkladně vyzpovídali Irenu Kocí z Fakulty multimediálních komunikací UTB.

31. 1. 2024

O zlínské univerzitě a o tom, co na ní zažil, mluví jen v dobrém, ostatně Zlín byl po studiích v Olomouci pro něj jasnou volbou. Sklony k workoholismu se u Jana Kalendy nyní nejvíce projevují v mezinárodních projektech, kterých je součástí.

14. 12. 2023
Strana 1 z 5