facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
UTButebe

UTButebe

Podcast UTB utebe. První univerzitní podcast, který polidšťuje akademický svět. Zajímavosti z vědy, výzkumu, výuky… prostě ze života a báječností Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě pravidelných relací tu objevíte i pořady jejichž život trvá jen pár týdnů, to ale neznamená, že nestojí za to ho žít.

Semestr u konce, zkouškové už pro mnohé snad taky a venku se to letní. To je ideální čas pro další speciální Science wine, který jsme na podzim natáčeli na Noci vědců a šetříme si ho právě na nějakou slavnostní chvíli. Ta nastala, a proto si můžete poslechnout rozhovor s panem Pavlem Mokrejšem z Fakulty technologické, který je odborníkem na kolagen a zpracování zbytků ze živočišné výroby.

29. 5. 2024

In our upcoming episode of "HOMO COSMOPOLITAN," we dive into the dynamic world of Nika Kimeridze, a PhD student from Georgia and a holder of the Czech governmental scholarship. Currently pursuing studies at the Faculty of Management and Economics, Nika shares his fascinating journey as an entrepreneur with a passion for education.

16. 5. 2024

Oblíbené nemísto Anny Beaty Háblové je zchátralý bazén pod pražskými Barrandovskými skalami. Stalo se z něho urbexácké místo, kde se pořádají různé punkové akce. Je ale taky domovem jednoho bezdomovce. Lidé kolem místa jen procházejí, ale nikdo se o něj (kromě pána bez domova) nestará.

9. 5. 2024

Vojta Neuwirth, jehož jméno se moderátorka Danda neopovážila vyslovit je tak trochu fyzik, potravinář a čokoládový nadšenec. A hlavně taky student Fakulty technologické. Chtěl se věnovat umění, nakonec šel studovat aplikovanou fyziku. A udělal moc dobře, protože tato životní rozhodnutí ho dovedla až na FT, kde své znalosti spojil a teď se snaží rozjet svůj čokoládovo pralinkový byznys.

1. 5. 2024

Jaké to je při studiu podnikat? Co obnáší výroba šperků a jak ti k tomu může pomoc studium na UTB? Právě o tom si povídalo naše duo Mára a Sara s Barčou Navrátilovou.

30. 4. 2024

Právě teď si pouštíte epizodu s číslem 50! Tuhle výjimečnou příležitost jsme využili a pozvali velmi vzácného hosta. Do studia zavítala světoznámá architektka Eva Jiřičná, zlínská rodačka, díky které se město Zlín i naše univerzita mohou pochlubit nádhernými a ikonickými stavbami, jako jsou Kongresové a Univerzitní centrum či Vzdělávací komplex UTB.

23. 4. 2024

V tomto dílu pořadu Homo Academicus se ponoříme do fascinujícího světa pneumatik s Radkem Stočkem, uznávaným expertem na gumárenské technologie z Centra polymerních systémů UTB ve Zlíně.

18. 4. 2024

Znáte UFcoin? Už jste někdy o téhle virtuální měně dostupné na Fakultě managementu a ekonomiky slyšeli? V nové epizodě spolu s námi objevíte inovativní a skvělý projekt UFbanky, který otevírá studentům Ústavu financí a účetnictví dveře k široké škále možností, zkušeností a benefitů.

15. 4. 2024

Dva “kluci ze životka”, studenti magisterského environmentálního inženýrství - oboru, který v posledních letech vzkvétá. Co vedlo Davida Paličku a Štěpána Kiliána k tomu, aby studovali životní prostředí? Kde se vidí po studiu?

3. 4. 2024

Denně se ve světě vyrobí asi 7 milionů pneumatik. Zhruba stejné množství je potřeba každý den zlikvidovat. Je možné pneumatiky, které dosloužily, recyklovat? Můžeme je nadrtit a znovu použít pro výrobu nových plášťů? A přemýšleli jste někdy nad tím, proč je pneumatika vlastně černá?

28. 3. 2024
Strana 1 z 6