facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Co ho přimělo v roce 2008 kandidovat do Akademického senátu FSV UK? Jak pohlíží na své již šestileté působení v Disciplinární komisi FSV UK? A jak nyní vnímá politickou situaci ve Velké Británii?

16. 4. 2024

Proč opustila práci v médiích a vydala se na dráhu političky? S jakými největšími výzvami se ve funkci hejtmanky největšího českého kraje musela vypořádat? A jak reaguje na negativní kritiku od občanů?

2. 4. 2024

Na jakých výzkumných projektech právě pracuje? Jak jeho styl výuky ovlivňují zkušenosti se studiem v zahraničí? A proč je podle něj důležité rozvíjet takzvanou třetí roli univerzity?
Poslechněte si rozhovor s Michalem Parízkem z Institutu politologických studií.

19. 3. 2024

Why did he decide to leave India? How did he like studying abroad? And was it hard for him to find a job in the Czech Republic?

5. 3. 2024

Jak vzpomíná na začátek své kariéry, kdy pracovala jako finanční poradkyně? Proč se poté rozhodla sama podnikat ve zcela odlišném sektoru? A v jakých ohledech stále čerpá ze svého vysokoškolského studia?

20. 2. 2024

Proč si za svůj životní obor vybral právě sociologii? Jakým výzkumným tématům se aktuálně věnuje? A co oceňuje na svých studentech?

6. 2. 2024

V jakých oblastech vědy spolupracuje Česko a Německo? Jaké to je být vědeckým novinářem? A čemu se věnuje ve svých podcastech?

23. 1. 2024

Čím je její současný pracovní obor IT blízký vystudované politologii? Jak jejich řešení vyplňování dat může pomoct e-shopům i bankám? A jaká je kultura startupů v České republice?

10. 1. 2024

Jaké to je být ženou v ekonomických oborech? Na jakých zajímavých výzkumných projektech pracovala? A co je vlastně metaanalýza? V podcastu De Facto si s námi povídala přední ekonomka Zuzana Havránková z Institutu ekonomických studií na FSV UK.

19. 12. 2023

Věděli jste, že FSV nabízí několik druhů poradenství? Konkrétně jde o psychologickou pomoc, poradenství pro studenty se specifickými potřebami a kariérní poradenství.

5. 12. 2023
Strana 1 z 6