facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Jak jako studentka získávala tipy a kontakty na zajímavé stáže? S jakou studentskou organizací dodnes spolupracuje? A co ji baví na práci v České národní bance?Do podcastu De Facto přišla Anna Umlaufová, absolventka Institutu ekonomických studií na FSV UK.

14. 3. 2023

Co to znamená zabývat se legitimitou ve společnosti? Co je legitimizační laboratoř, na které aktuálně se svými studenty pracuje? A proč občany zajímají témata, která jsou podle něj spíše marginální? Pozvání do podcastu De Facto přijal Petr Witz z Katedry veřejné a sociální politiky z Institutu sociologických studií.

28. 2. 2023

Jak jako začínající novinář hodnotí prezidentské volby? Proč si nevybral kariéru sportovního redaktora? A proč si na FSV zvolil studium na dvou institutech? Hostem podcastu De Facto byl Tomáš Linhart, absolvent Institutu mezinárodních studií a Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, který momentálně pracuje v Deníku N.

14. 2. 2023

Jaké byly jeho začátky s rozhlasovou novinařinou? Jakým způsobem pracuje se svými studenty - začínajícími žurnalisty? A jak se do jeho práce promítá to, že je zároveň knězem? Hostem podcastu De Facto byl Karol Lovaš z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV UK.

31. 1. 2023

Jak se na FSV UK daří ukrajinským studentům? Jak chce nadále do budoucna zlepšovat studijní prostředí? A čemu se věnuje ve vlastním výzkumu? Do podcastu De Facto přišla proděkanka pro studijní záležitosti Malvína Krausz Hladká.

17. 1. 2023

Cítíte, že je toho na vás někdy moc? Nevíte, jak řešit vypjaté situace? Nebo chcete zjistit, jak se preventivně starat o svoje duševní zdraví? Právě pro vás je speciální epizoda podcastu De Facto s psycholožkou Annou Marií Pospíšilovou, která studentům i zaměstnancům FSV UK nabízí podpůrnou psychologickou pomoc a poradenství.

3. 1. 2023

Jak vzpomíná na fotografování na Ukrajině? Jak si při focení udržuje odstup? A co mu dalo studium na FSV UK? Hostem podcastu De Facto byl Jakub Plíhal, hlavní fotograf na Aktuálně.cz, absolvent Institutu komunikačních studií a žurnalistiky.

6. 12. 2022

Jaké to je věnovat se v aktuální době Rusku? Jak bojuje proti dezinformační scéně, která na něj někdy útočí? A mají akademici přispívat do veřejné debaty mediálními výstupy? Hostem podcastu De Facto byl rusista a politolog z Institutu mezinárodních studií FSV UK Karel Svoboda.

22. 11. 2022

Je společnost v krizi? Jsme v názorech spíše polarizovaní nebo fragmentizovaní? A jaké tipy by on sám dal nynějším studentům na vysoké škole? Hostem podcastu byl Martin Buchtík, ředitel agentury STEM a absolvent Institutu sociologických studií FSV UK.

8. 11. 2022

Jaké to je být součástí pozorovací mise Evropské unie v Gruzii? Jak vypadá její typický pracovní den? A jak se k této příležitosti dostala? Pozvání do podcastu přijala Ema Šťastná, absolventka Bezpečnostních studií na Institutu politologických studií FSV UK.

25. 10. 2022
Strana 1 z 3