facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
De Facto

De Facto

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Podcastem provází děkanka Alice Němcová Tejkalová a naše absolventka Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu.

Kam podle něj kráčí česká žurnalistika? Proč říká, že mají tuzemská média ještě dva roky oddechu? A jak přistupuje k debatám se studenty? Poslechněte si rozhovor s Davidem Klimešem z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, novinářem, komentátorem, který aktuálně působí i jako výkonný ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

21. 11. 2023

Co by pomohlo cyklistické dopravě ve městě? Jak má vypadat správná infrastruktura? A jsou Rekola lovebrand? Povídali jsme si s Honzou Střechou, vedoucím marketingu firmy Rekola, který na FSV UK vystudoval Marketingovou komunikaci a public relations.

7. 11. 2023

Jaké jsou největší právní výzvy, kterým Evropská unie nyní čelí? Jak velká je šance Ukrajiny na vstup do EU? A jak zvládá EU migrační vlnu? Poslechněte si další díl podcastu De Facto, tentokrát s odborníkem na eurounijní právo Ivo Šlosarčíkem z Institutu mezinárodních studií FSV UK.

26. 10. 2023

Čím je zapříčiněný nárůst sebevražd v posledním roce? Jak česká společnost přistupuje k psychickým problémům? A kde hledat případnou pomoc?

10. 10. 2023

Cítí se být spíše politoložkou nebo historičkou? Jaké to je spolupracovat s kolegy z lékařské fakulty? A jak česká a slovenská společnost přistupuje k Židům a židovství? Pozvání do podcastu De Facto přijala Hana Kubátová z Institutu politologických studií FSV UK.

28. 9. 2023

How will the war in Ukraine influence Europe? Are we going to see some new precedents in geopolitical issues? And will the war set any new trends in social sciences? In this special episode we met with Valeria Korablyova, head of the research center Ukraine in Changing Europe at the Institute of International Studies at FSV UK.

12. 9. 2023

Čím je pro něj práce v Rohlíku jedinečná? Jaké jsou jeho zkušenosti s prací ve vrcholných manažerských pozicích? A co by doporučil studentům? Hostem podcastu De Facto byl Ladislav Bárta, absolvent Institutu ekonomických studií FSV UK.

29. 8. 2023

Soustředí se na děti a média, mediální výchovu a vzdělávání. Jak děti k médiím přistupují? Hodnotí samy sebe a svou zkušenost? A proč nechce děti dělit na dobré a špatné čtenáře? Hostem podcastu De Facto byla Markéta Supa z Institutu komunikačních studií žurnalistiky na FSV UK.

15. 8. 2023

Během dvou let musela vybudovat identitu předsednictví ČR v Radě EU. Jaké největší výzvy ji potkaly? Na základě čeho sestavovala svůj tým? A co má v plánu do budoucna? Pozvání do našeho podcastu De Facto přijala absolventka FSV UK a ředitelka Odboru komunikace o evropských záležitostech Eva Húsková.

31. 7. 2023

Jak Česká republika konkrétně pomáhá Ukrajině? Jaké bylo pracovat pro NATO? A pro koho je, podle něj, studium na FSV UK? Hostem podcastu De Facto byl Tomáš Kopečný, bezpečnostní expert a zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny.

18. 7. 2023
Strana 1 z 5