facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
CarbonCast

CarbonCast

CarbonCast je univerzitní podcast Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a svým posluchačům nabízí rozhovory se zajímavými osobnostmi VŠCHT nejen o vědě, výzkumu a o škole, ale i o životě mimo svou alma mater.

Hosty podcastu jsou akademici, zaměstnanci, studenti i úspěšní absolventi VŠCHT Praha. Pořadem provází Jakub Med, student doktorského studia Ústavu fyzikální chemie a bývalý předseda studentské části akademického senátu.

Moderátor Jakub Med zpovídá Karla Bouzka, vedoucího Ústavu anorganické technologie VŠCHT v Praze. Hlavním tématem tohoto dílu je vodík.

16. 2. 2022

Jak se vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu VSČHT vyučuje v nové budově v Jankovcově ulici? Jaký má vlastně vztah k chemii? A jaký je její nejoblíbenější ekonom? CarbonCast je zpátky a je... natočený mimo Carbon!!!!

15. 2. 2022

V září 2021 k příležitosti Noci vědců vyšel speciální díl věnovaný této akci.

14. 2. 2022

Proč se česky a slovensky v týmu Karla Friesse nedomluvíte? Jakou kávu pije (jen v Itálii)? A co mu přináší předvýchova vodících psů? To vám Karel Friess prozradí v dalším díle CarbonCastu. Jo a taky něco o membránových separacích...

28. 1. 2022

Moderátor Jakub Med si povídá s Pavlem Dostálkem z Ústavu biotechnologie například o rodokmenu české pivní kvasinky. Právě on se svými studenty totiž na VŠCHT vaří pivo Lachout.

16. 1. 2022