facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcast VŠB-TUO

Podcast VŠB-TUO

Science is calling, aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.

Od 15. do 18. května budou Dolní Vítkovice hostit konferenci Nano Ostrava 2023. Ta se zaměřuje na nanotechnologie, nano- a pokročilé materiály a jejich aplikace. Na akci vystoupí přední tuzemští i zahraniční odborníci. O celé akci v našem podcastovém studiu hovořily Daniela Plachá a Gražyna Simha Martynková.

12. 4. 2023

Jak daleko to můžete dotáhnout s absolventskou prací? Jan Vysocký je čerstvým laureátem ceny Wernera von Siemense za nejlepší absolventskou práci, zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou. Co pro něj cena znamená a jak doktora Vysockého hodnotí jeho školitel Stanislav Mišák? Dozvíte se v dnešním podcastu Science is calling!

6. 4. 2023

Nedávno jsme v našem podcastovém studiu přivítali vzácné hosty z pražského ČVUT. Ti spolu s Centrem energetických a environmentálních technologií pracují na ekologizaci energetických celků. Jak spolupráce probíhá? Odpověděli Karel Borovec ze CEET VŠB-TUO a Lukáš Pilař z ČVUT.

13. 3. 2023

Po čase jsme opustili naše studio v kampusu univerzity a vydali jsme se na Fakultu stavební, kde jsme si s její děkankou, prof. Ing. Martinou Peřinkovou, Ph.D. povídali o změnách Moravskoslezského kraje z pohledu architektury.

6. 3. 2023

Na Výzkumném energetickém centru, jedné ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO, jsme vyzpovídali Jana Skřínského, experta na výbuchové autoklávy.

1. 2. 2023

Nový díl podcastu VŠB-TUO Science is calling je po dlouhé době tady! Dneska se budeme bavit o solární energii. Moderátor Jiří Šíma zamířil do Výzkumného energetického centra, jedné ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií a společně se Zdeňkem Neufingerem a Samuelem Kamínským si povídali o fotovoltaice.

23. 1. 2023

V dnešním díle podcastu VŠB-TUO Science is calling si povídal s Tomášem Novákem z Fakulty elektrotechniky a informatiky o světle. Jak moc je světlo důležité, jak se na něj dívá a jak se vyvíjí způsob, jakým si světlo vyrábíme?

26. 8. 2022

Energie jsou velkým tématem posledních měsíců. Dosáhneme nízkouhlíkové energetiky? Téma pro Jiřího Šímu a jeho hosta Stanislava Mišáka, ředitele Centra energetických a environmentálních technologií.

23. 3. 2022

Dnešní díl bude o robotech. Co je vlastně robot, jak vlastně vypadá a podobá se člověku? V podcastu VŠB-TUO odpovídali moderátorovi Jiřímu Šímovi Aleš Vysocký a Robert Pastor z Katedry robotiky Fakulty strojní.

16. 3. 2022

Budeme jednou žít v domech, které si vytiskneme na 3D tiskárnách, anebo jezdit v takových autech? V Centru 3D tisku Protolab už vytiskli funkční koloběžku, na začátku pandemie ve velkém tiskli štíty. O 3D tisku a jeho budoucnosti se rozpovídal Marek Pagáč z Katedry obrábění, montáže a strojírenské metrologie Fakulty strojní VŠB-TUO.

24. 2. 2022
Strana 1 z 2