
Podcast VŠB-TUO
Science is calling, aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.
Od 15. do 18. května budou Dolní Vítkovice hostit konferenci Nano Ostrava 2023. Ta se zaměřuje na nanotechnologie, nano- a pokročilé materiály a jejich aplikace. Na akci vystoupí přední tuzemští i zahraniční odborníci. O celé akci v našem podcastovém studiu hovořily Daniela Plachá a Gražyna Simha Martynková.
Jak daleko to můžete dotáhnout s absolventskou prací? Jan Vysocký je čerstvým laureátem ceny Wernera von Siemense za nejlepší absolventskou práci, zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou. Co pro něj cena znamená a jak doktora Vysockého hodnotí jeho školitel Stanislav Mišák? Dozvíte se v dnešním podcastu Science is calling!
Nedávno jsme v našem podcastovém studiu přivítali vzácné hosty z pražského ČVUT. Ti spolu s Centrem energetických a environmentálních technologií pracují na ekologizaci energetických celků. Jak spolupráce probíhá? Odpověděli Karel Borovec ze CEET VŠB-TUO a Lukáš Pilař z ČVUT.
Po čase jsme opustili naše studio v kampusu univerzity a vydali jsme se na Fakultu stavební, kde jsme si s její děkankou, prof. Ing. Martinou Peřinkovou, Ph.D. povídali o změnách Moravskoslezského kraje z pohledu architektury.
Na Výzkumném energetickém centru, jedné ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO, jsme vyzpovídali Jana Skřínského, experta na výbuchové autoklávy.
Nový díl podcastu VŠB-TUO Science is calling je po dlouhé době tady! Dneska se budeme bavit o solární energii. Moderátor Jiří Šíma zamířil do Výzkumného energetického centra, jedné ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií a společně se Zdeňkem Neufingerem a Samuelem Kamínským si povídali o fotovoltaice.
V dnešním díle podcastu VŠB-TUO Science is calling si povídal s Tomášem Novákem z Fakulty elektrotechniky a informatiky o světle. Jak moc je světlo důležité, jak se na něj dívá a jak se vyvíjí způsob, jakým si světlo vyrábíme?
Energie jsou velkým tématem posledních měsíců. Dosáhneme nízkouhlíkové energetiky? Téma pro Jiřího Šímu a jeho hosta Stanislava Mišáka, ředitele Centra energetických a environmentálních technologií.
Dnešní díl bude o robotech. Co je vlastně robot, jak vlastně vypadá a podobá se člověku? V podcastu VŠB-TUO odpovídali moderátorovi Jiřímu Šímovi Aleš Vysocký a Robert Pastor z Katedry robotiky Fakulty strojní.
Budeme jednou žít v domech, které si vytiskneme na 3D tiskárnách, anebo jezdit v takových autech? V Centru 3D tisku Protolab už vytiskli funkční koloběžku, na začátku pandemie ve velkém tiskli štíty. O 3D tisku a jeho budoucnosti se rozpovídal Marek Pagáč z Katedry obrábění, montáže a strojírenské metrologie Fakulty strojní VŠB-TUO.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast