facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcast VŠB-TUO

Podcast VŠB-TUO

Science is calling, aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.

Jiří Šíma si do dalšího dílu podcastu pozval Lukáše Prokopa, ředitele Centra ENET, a Lucii Jezerskou, vedoucí Laboratoře sypkých hmot. Co zkoumá vlastně zkoumá tato laboratoř? A pracují v ní i studenti? Odpovědi najdete, když si podcast poslechnete!

22. 11. 2023

Lukáš Prokop z CEET byl hostem dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představil moderní technologie a využití nově otevřené budovy CEETe.

27. 10. 2023

Ředitel CEET Stanislav Mišák a Martin Cieslar z Chválek ateliér jsou hosty dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představili čerstvě dokončenou novou budovu v porubském kampusu, která dostala jméno CEETe. Proč právě CEETe, to se dozvíte v dalším dílu našeho podcastu.

19. 10. 2023

Je tady další epizoda našeho univerzitního podcastu Science is calling. Po čase jsme opět vyrazili ven ze studia a naše cesty vedly do laboratoře týmu RoverOva. Co si vlastně představit pod pojmem rover, co obnáší práce týmu a co je v budoucnu čeká? Odpovíme!

14. 9. 2023

Dnešní epizoda bude na téma kvantového počítání. Moderátor Jiří Šíma nejen o něm hovořil s Markem Lampartem z IT4Innovations.

24. 7. 2023

Nanotechnologie. Jeden z nejmladších a nejvýrazněji se rozvíjející vědní obor 21. století. Co je to nano? Co jsou nanotechnologie a nanomateriály? Kde se s nimi můžeme potkat? Můžeme je studovat? Spousta otázek a málo odpovědí? Pusťte si další díl našeho podcastu Science is calling s garantkou studijního programu Nanotechnologie Janou Kukutschovou a ředitelkou Centra nanotechnologií CEET VŠB-TUO Danielou Plachou dozvíte se o tomto úžasném vědním oboru spoustu zajímavostí a na své otázky dostanete odpověď.

14. 6. 2023

Od 15. do 18. května budou Dolní Vítkovice hostit konferenci Nano Ostrava 2023. Ta se zaměřuje na nanotechnologie, nano- a pokročilé materiály a jejich aplikace. Na akci vystoupí přední tuzemští i zahraniční odborníci. O celé akci v našem podcastovém studiu hovořily Daniela Plachá a Gražyna Simha Martynková.

12. 4. 2023

Jak daleko to můžete dotáhnout s absolventskou prací? Jan Vysocký je čerstvým laureátem ceny Wernera von Siemense za nejlepší absolventskou práci, zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou. Co pro něj cena znamená a jak doktora Vysockého hodnotí jeho školitel Stanislav Mišák? Dozvíte se v dnešním podcastu Science is calling!

6. 4. 2023

Nedávno jsme v našem podcastovém studiu přivítali vzácné hosty z pražského ČVUT. Ti spolu s Centrem energetických a environmentálních technologií pracují na ekologizaci energetických celků. Jak spolupráce probíhá? Odpověděli Karel Borovec ze CEET VŠB-TUO a Lukáš Pilař z ČVUT.

13. 3. 2023

Po čase jsme opustili naše studio v kampusu univerzity a vydali jsme se na Fakultu stavební, kde jsme si s její děkankou, prof. Ing. Martinou Peřinkovou, Ph.D. povídali o změnách Moravskoslezského kraje z pohledu architektury.

6. 3. 2023
Strana 1 z 2