
Podcast VŠB-TUO
Science is calling, aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.
Jiří Šíma si do dalšího dílu podcastu pozval Lukáše Prokopa, ředitele Centra ENET, a Lucii Jezerskou, vedoucí Laboratoře sypkých hmot. Co zkoumá vlastně zkoumá tato laboratoř? A pracují v ní i studenti? Odpovědi najdete, když si podcast poslechnete!
Lukáš Prokop z CEET byl hostem dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představil moderní technologie a využití nově otevřené budovy CEETe.
Ředitel CEET Stanislav Mišák a Martin Cieslar z Chválek ateliér jsou hosty dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představili čerstvě dokončenou novou budovu v porubském kampusu, která dostala jméno CEETe. Proč právě CEETe, to se dozvíte v dalším dílu našeho podcastu.
Je tady další epizoda našeho univerzitního podcastu Science is calling. Po čase jsme opět vyrazili ven ze studia a naše cesty vedly do laboratoře týmu RoverOva. Co si vlastně představit pod pojmem rover, co obnáší práce týmu a co je v budoucnu čeká? Odpovíme!
Dnešní epizoda bude na téma kvantového počítání. Moderátor Jiří Šíma nejen o něm hovořil s Markem Lampartem z IT4Innovations.
Nanotechnologie. Jeden z nejmladších a nejvýrazněji se rozvíjející vědní obor 21. století. Co je to nano? Co jsou nanotechnologie a nanomateriály? Kde se s nimi můžeme potkat? Můžeme je studovat? Spousta otázek a málo odpovědí? Pusťte si další díl našeho podcastu Science is calling s garantkou studijního programu Nanotechnologie Janou Kukutschovou a ředitelkou Centra nanotechnologií CEET VŠB-TUO Danielou Plachou dozvíte se o tomto úžasném vědním oboru spoustu zajímavostí a na své otázky dostanete odpověď.
Od 15. do 18. května budou Dolní Vítkovice hostit konferenci Nano Ostrava 2023. Ta se zaměřuje na nanotechnologie, nano- a pokročilé materiály a jejich aplikace. Na akci vystoupí přední tuzemští i zahraniční odborníci. O celé akci v našem podcastovém studiu hovořily Daniela Plachá a Gražyna Simha Martynková.
Jak daleko to můžete dotáhnout s absolventskou prací? Jan Vysocký je čerstvým laureátem ceny Wernera von Siemense za nejlepší absolventskou práci, zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou. Co pro něj cena znamená a jak doktora Vysockého hodnotí jeho školitel Stanislav Mišák? Dozvíte se v dnešním podcastu Science is calling!
Nedávno jsme v našem podcastovém studiu přivítali vzácné hosty z pražského ČVUT. Ti spolu s Centrem energetických a environmentálních technologií pracují na ekologizaci energetických celků. Jak spolupráce probíhá? Odpověděli Karel Borovec ze CEET VŠB-TUO a Lukáš Pilař z ČVUT.
Po čase jsme opustili naše studio v kampusu univerzity a vydali jsme se na Fakultu stavební, kde jsme si s její děkankou, prof. Ing. Martinou Peřinkovou, Ph.D. povídali o změnách Moravskoslezského kraje z pohledu architektury.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec
-
ArcheoPodcast
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
CarbonCast
-
Balast
-
Chci vědět
-
CHEmic
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Medicína srdcem
-
Neuron Podcast
-
Místo problémů
-
Noc vědců
-
Ochutnej (Přírodo)vědu
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
The Business Wave
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Podcast Akademie věd
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast