Podcast VŠB-TUO
Science is calling, aneb Věda volá, podcast VŠB-TUO nejen o vědě samotné, ale i dění na univerzitě.
In this interview, Jack Dongarra offers valuable insights into his pioneering work and its profound impact on scientific research. Lubomír Říha from IT4Innovations National Supercomputing Center at VSB-TUO explores the challenges of high-performance computing with him, while Dongarra shares his perspectives on how AI is shaping the future of precision computing.
Jiří Šíma si do dalšího dílu podcastu pozval Lukáše Prokopa, ředitele Centra ENET, a Lucii Jezerskou, vedoucí Laboratoře sypkých hmot. Co zkoumá vlastně zkoumá tato laboratoř? A pracují v ní i studenti? Odpovědi najdete, když si podcast poslechnete!
Lukáš Prokop z CEET byl hostem dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představil moderní technologie a využití nově otevřené budovy CEETe.
Ředitel CEET Stanislav Mišák a Martin Cieslar z Chválek ateliér jsou hosty dalšího dílu podcastu Science is Calling, kde představili čerstvě dokončenou novou budovu v porubském kampusu, která dostala jméno CEETe. Proč právě CEETe, to se dozvíte v dalším dílu našeho podcastu.
Je tady další epizoda našeho univerzitního podcastu Science is calling. Po čase jsme opět vyrazili ven ze studia a naše cesty vedly do laboratoře týmu RoverOva. Co si vlastně představit pod pojmem rover, co obnáší práce týmu a co je v budoucnu čeká? Odpovíme!
Dnešní epizoda bude na téma kvantového počítání. Moderátor Jiří Šíma nejen o něm hovořil s Markem Lampartem z IT4Innovations.
Nanotechnologie. Jeden z nejmladších a nejvýrazněji se rozvíjející vědní obor 21. století. Co je to nano? Co jsou nanotechnologie a nanomateriály? Kde se s nimi můžeme potkat? Můžeme je studovat? Spousta otázek a málo odpovědí? Pusťte si další díl našeho podcastu Science is calling s garantkou studijního programu Nanotechnologie Janou Kukutschovou a ředitelkou Centra nanotechnologií CEET VŠB-TUO Danielou Plachou dozvíte se o tomto úžasném vědním oboru spoustu zajímavostí a na své otázky dostanete odpověď.
Od 15. do 18. května budou Dolní Vítkovice hostit konferenci Nano Ostrava 2023. Ta se zaměřuje na nanotechnologie, nano- a pokročilé materiály a jejich aplikace. Na akci vystoupí přední tuzemští i zahraniční odborníci. O celé akci v našem podcastovém studiu hovořily Daniela Plachá a Gražyna Simha Martynková.
Jak daleko to můžete dotáhnout s absolventskou prací? Jan Vysocký je čerstvým laureátem ceny Wernera von Siemense za nejlepší absolventskou práci, zabývající se chytrou infrastrukturou a energetikou. Co pro něj cena znamená a jak doktora Vysockého hodnotí jeho školitel Stanislav Mišák? Dozvíte se v dnešním podcastu Science is calling!
Nedávno jsme v našem podcastovém studiu přivítali vzácné hosty z pražského ČVUT. Ti spolu s Centrem energetických a environmentálních technologií pracují na ekologizaci energetických celků. Jak spolupráce probíhá? Odpověděli Karel Borovec ze CEET VŠB-TUO a Lukáš Pilař z ČVUT.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast