Praha inovační
Pražský inovační institut připravil sérii podcastů, které se věnují nejlepším inovačním oblastem v Praze. Poslechněte si vybrané odborníky z každé z nich a taky naše kolegy z Pražského inovačního institutu, protože v metropoli se koncentruje to nejlepší z oblastí jako jsou biotechnologie, vesmírné technologie, umělá inteligence, kreativní odvětví nebo inovativní podnikání. Zkrátka jsme Praha inovační.
Hostem dalšího dílu podcastu Praha inovační je speciální pedagožka Markéta Kůtková. Rozhovor vede Miky Škoda a dozvíte se mimo jiné, jak vypadá práce speciálního pedagoga a jak se dá ve školství pracovat s nadanými dětmi. Markéta Kůtková sdílí zkušenosti ze své 14leté praxe na státních i soukromých školách.
V tomto dílu podcastu Praha inovační si o podpoře podnikání povídá Miky Škoda s Pavlem Vaňkem a Ladislavem Čapkem z Intellmaps. Firma Intellmaps se zabývá 3D mapováním budov. Vyvíjí vlastní cloudový software a jako první ve střední Evropě využívají unikátní mobilní laserscan. A co je pro nás důležité – Intellmaps je jedním z příjemců našich asistenčních voucherů na podporu podnikání.
Je v Praze dostatek míst, kde se potkávají byznys, věda a inovace? Kde se propagují inovační řešení v oblastech jako je vzdělávání nebo městský rozvoj? Jaké možnosti podpory má inovační ekosystém v metropoli? Jste startup nebo malá, střední firma a máte zajímavé nápady pro inovativní byznys a potřebujete poradit s rozjezdem vašeho podnikání?
Inovační ekosystém Prahy je nejrozsáhlejší a nejkomplexnější v ČR. Jeho mapování a analýza jsou nezbytným předpokladem k tomu, abychom toto prostředí poznali a zjistili jeho potřeby. To je také jedním z hlavních cílů aktivit Pražského inovačního institutu. O analytické práci v metropoli si v dalším dílu podcastu Praha inovační povídal Miky Škoda s Václavem Karbanem z PWC a naším kolegou Peterem Deďem (Pii).
V Pražském inovačním institutu finančně podporujeme zajímavé inovační projekty v Praze. Připravili jsme pro ně tzv. Asistenční vouchery a o nich si v dalším podcastu Praha inovační povídá náš kolega Pavel Vaněk s Jindřichem Fornůskem z firmy Mob-Bars vyvíjející mimo jiné také mobilní obranné systémy. Finance formou Asistenčního voucheru tady konkrétně podporují projekt na 3D tiskovou soustavu pro výrobu městského mobiliáře a funkčních doplňků v městských intravilánech.
Máme nastavený systém péče o nadané a talentované děti a studenty? Poznáme je vůbec a dokážeme s nimi ve školách efektivně pracovat? Přitom péče o špičkové mozky je budoucností znalostní ekonomiky, kterou chce být i Česká republika. O tématu péče o nadané jsme si v dalším dílu podcastu Praha inovační povídali se Zdeňkou Chocholouškovou z NPI ČR a naší kolegyní Markétou Štindlovou (Pii).
Vzdělávání a jeho podoba v 21. století, vzdělávání pro potřeby inovativní znalostní ekonomiky, kterou se Česká republika chce stát. Digitalizace vzdělávání, role rodičů, učitelů, státu a institucí. To je spousta témat a otázek, které se v dnešním díle podcastu Praha inovační snaží zodpovědět ředitel Scio Ondřej Šteffl a ředitelka Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Silvie Pýchová.
Podpora inovativního podnikání je důležitou součástí rozvoje inovačního prostředí Prahy. Metropole je plná velkých i menších firem a startupů, které stojí na skvělých nápadech a motivovaných lidech. O tom, co je pro jejich podporu podstatné, co jí brání a brzdí, co by se mělo v Praze změnit, jsme si povídali v dalším dílu podcastu Praha inovační. Hostem byl René Samek z Czechinvestu a náš kolega Mirek Veselka z Pii.
Umělá inteligence je dnes "v kurzu", stále více proniká do mnoha oblastí lidské činnosti a stále více se zapojuje do fungování procesů ve firmách. Její rozvoj je nesmírně dynamický a perspektiva téměř nekonečná. Máme se jejího rozvoje do budoucna bát, pomůže nám, posune nás? Odpovědi na tyto a další otázky si poslechněte v dalším díle podcastu Praha inovační.
Další díl podcastu Praha inovační se věnuje oblasti BioTech, která má v Praze špičkové výzkumné a vývojové instituce. O biotechnologiích a jejich pozici, perspektivě v Praze a ČR, jsme si povídali s Jaromírem Zahrádkou z ÚOCHB a Jirkou Fuskem z Pražského inovačního institutu.
- Začátek
- Předchozí
- 1
- 2
- Následující
- Konec
- Anna na vlnách
- ArcheoPodcast
- Asia Dispatch
- Asie v souvislostech
- CarbonCast
- Balast
- Chci vědět
- CHEmic
- De Facto
- Elektron
- Forum Radio
- Horizont Evropa
- Horizont VŠE
- INOVACAST
- Jedničky a nuly
- Laboratoř
- Medicína srdcem
- Místo problémů
- Neuron Podcast
- Noc vědců
- Ochutnej (Přírodo)vědu
- Open Science Podcast
- Podcast číslo 8
- Podcast ELI Beamlines
- Podcast VŠB-TUO
- Podcast plný života
- Podcast pro soudobé dějiny
- Praha inovační
- Projektor
- Přepište dějiny
- PoKaFI
- Science slam MUNI
- Středověk (jinak) trvá
- Ta-meri
- Talking Economics
- Technicky vzato
- The Business Wave
- UPCE On Air
- UTButebe
- Podcast Akademie věd
- Vlákna
- Vodakást
- vysvětli: podcast