
Praha inovační
Pražský inovační institut připravil sérii podcastů, které se věnují nejlepším inovačním oblastem v Praze. Poslechněte si vybrané odborníky z každé z nich a taky naše kolegy z Pražského inovačního institutu, protože v metropoli se koncentruje to nejlepší z oblastí jako jsou biotechnologie, vesmírné technologie, umělá inteligence, kreativní odvětví nebo inovativní podnikání. Zkrátka jsme Praha inovační.
Inovační ekosystém Prahy je nejrozsáhlejší a nejkomplexnější v ČR. Jeho mapování a analýza jsou nezbytným předpokladem k tomu, abychom toto prostředí poznali a zjistili jeho potřeby. To je také jedním z hlavních cílů aktivit Pražského inovačního institutu. O analytické práci v metropoli si v dalším dílu podcastu Praha inovační povídal Miky Škoda s Václavem Karbanem z PWC a naším kolegou Peterem Deďem (Pii).
V Pražském inovačním institutu finančně podporujeme zajímavé inovační projekty v Praze. Připravili jsme pro ně tzv. Asistenční vouchery a o nich si v dalším podcastu Praha inovační povídá náš kolega Pavel Vaněk s Jindřichem Fornůskem z firmy Mob-Bars vyvíjející mimo jiné také mobilní obranné systémy. Finance formou Asistenčního voucheru tady konkrétně podporují projekt na 3D tiskovou soustavu pro výrobu městského mobiliáře a funkčních doplňků v městských intravilánech.
Máme nastavený systém péče o nadané a talentované děti a studenty? Poznáme je vůbec a dokážeme s nimi ve školách efektivně pracovat? Přitom péče o špičkové mozky je budoucností znalostní ekonomiky, kterou chce být i Česká republika. O tématu péče o nadané jsme si v dalším dílu podcastu Praha inovační povídali se Zdeňkou Chocholouškovou z NPI ČR a naší kolegyní Markétou Štindlovou (Pii).
Vzdělávání a jeho podoba v 21. století, vzdělávání pro potřeby inovativní znalostní ekonomiky, kterou se Česká republika chce stát. Digitalizace vzdělávání, role rodičů, učitelů, státu a institucí. To je spousta témat a otázek, které se v dnešním díle podcastu Praha inovační snaží zodpovědět ředitel Scio Ondřej Šteffl a ředitelka Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV) Silvie Pýchová.
Podpora inovativního podnikání je důležitou součástí rozvoje inovačního prostředí Prahy. Metropole je plná velkých i menších firem a startupů, které stojí na skvělých nápadech a motivovaných lidech. O tom, co je pro jejich podporu podstatné, co jí brání a brzdí, co by se mělo v Praze změnit, jsme si povídali v dalším dílu podcastu Praha inovační. Hostem byl René Samek z Czechinvestu a náš kolega Mirek Veselka z Pii.
Umělá inteligence je dnes "v kurzu", stále více proniká do mnoha oblastí lidské činnosti a stále více se zapojuje do fungování procesů ve firmách. Její rozvoj je nesmírně dynamický a perspektiva téměř nekonečná. Máme se jejího rozvoje do budoucna bát, pomůže nám, posune nás? Odpovědi na tyto a další otázky si poslechněte v dalším díle podcastu Praha inovační.
Další díl podcastu Praha inovační se věnuje oblasti BioTech, která má v Praze špičkové výzkumné a vývojové instituce. O biotechnologiích a jejich pozici, perspektivě v Praze a ČR, jsme si povídali s Jaromírem Zahrádkou z ÚOCHB a Jirkou Fuskem z Pražského inovačního institutu.
Vesmírné technologie a inovace z vesmírného výzkumu používáme prakticky denně aniž o tom víme. V dalším dílu našeho podcastu Praha inovační se věnujeme právě téhle oblasti a situaci inovativních firem z oblasti Space v Praze s kosmickým inženýrem a kolegou z Pražského inovačního institutu Janem Lukačevičem a Pavlem Jurušem ze společnosti Big Terra.
Spouštíme pro vás seriál podcastů, které se věnují nejlepším inovačním oblastem v Praze. Poslechněte si vybrané odborníky z každé z nich a taky naše kolegy z Pražského inovačního institutu, protože v metropoli se koncentruje to nejlepší z oblastí jako jsou biotechnologie, vesmírné technologie, umělá inteligence, kreativní odvětví nebo inovativní podnikání. Začínáme velice perspektivní oblastí tzv. Kulturních a kreativních odvětví, o nichž jsme si povídali s Petrem Peřinkou z Pražského Kreativního centra a Jakubem Bakule, který je odborník na tuto oblast v našem Pražském inovačním institutu.
-
Asia Dispatch
-
Balast
-
CarbonCast
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Podcast číslo 8
-
Open Science Podcast
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Věda na dosah
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast