facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcast ELI Beamlines

Podcast ELI Beamlines

ELI ve svém podcastu posluchačům představuje členy svých vědeckých a technických týmů a chce se podělit o jejich životní i profesní příběhy, o jejich zkušenosti, zájmy a pohledy na dnešní vědu a její pozici v postmoderním světě. Moderátor Michael Vích se ale nevyhýbá ani otázkám nevědeckým, ani těm na tělo.

Stejně jako CarbonCast z VŠCHT i ELI Beamlines nahrálo k příležitosti Noci vědců speciální díl svého podcastu.

19. 2. 2022

This is the last regular Podcast from ELI Beamlines before holidays. Today we have a special guest Vojtěch Koval who is a podcast producer. Vojta agreed to record an interview with Michael Greco as the beginning of special series of podcasts that we will bring you from time to time. Thank you!

15. 2. 2022

Emily Erdman comes from the USA and at ELI Beamlines works as a research assistant in the laser team L1-Allegra. Concurrently she studies her PhD at the Charles University in Prague. She likes her job, above all writing of scientific articles. She says that she is a better writer than a scientist :-).

13. 2. 2022

Jelikož je ELI Beamlines mezinárodní výzkunné centrum, tak má zaměstnance z celého světa. Právě i z toho důvodu se rozhodli vydat některé díly i v angličtině a my vám přinášíme první ochutnávku.

11. 2. 2022

V dnešním podcastu si popovídáme se Štěpánem Vyhlídkou, laserovým fyzikem z týmu L4-Aton. Štěpán se k laserům dostal vlastně náhodou, když začal při studiích na vysoké škole brigádničit jako laserových asistent v laboratoři na Fyzikálním ústavu.

3. 2. 2022

Alex Špaček pracuje v ELI Beamlines na dvou laserových systémech L1-Allegra a L2-Duha. Už jako student vysoké školy jezdil jednou týdně na Fyzikální ústav a pomáhal při vývoji laserového systému L1, který celý vznikl v České republice.

29. 1. 2022

V tomto díle si moderátor Michael Vích povídá s experimentální fyzičkou Hedvikou Kadlecovou, která na ELI Beamlines pracuje ve skupině vysokých energií.

10. 1. 2022

Pokud vás zajímá, co dělá tým Urychlování iontů a aplikací vysokoenergetických částic na ELI Beamlines, jak vznikají ilustrace studenského časopisu na "Jaderce" nebo jak se tančí scénický tanec, poslechněte si rozhovor Michaela Vícha s naší vědkyní Martinou Greplovou Žákovou.

 

7. 1. 2022

Michael Vích si v dnešním podcastu popovídal s Veronikovou Olšovcovou, šéfkou "safety" týmu na ELI Beamlines. Veronika je odbornicí na radiaci a laserovou bezpečnost, umí židovské tance a hraje na varhany. Vítáme vás u pravidelného podcastu z ELI.

4. 1. 2022