facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Elektron

Elektron

Elektron je malá částice v atomu. Ale rozhodně ne nevýznamná. Vždyť bez ní by nebyla elektřina – a svět bez elektřiny si dnes nedokážeme představit. I některé vědecké výzkumy můžou na první pohled vypadat jako drobný příspěvek do lidského poznání. A přesto můžou přinést závratné změny, které ocení každý z nás. A právě proto s názvem Elektron startuje nová podcastová řada portálu Komora Plus. Každý poslední den v měsíci nahlédneme pod ruce českých vědců, kteří už teď připravují svět budoucnosti.

Tentokrát se podíváme na speciální filtr, který zachytí viry v místnosti, na levné baterie, které nevybouchnou, seznámíme se s přístrojem, který pracuje v extrémně nízkých teplotách, a zjistíme, jak jednoduché je díky unikátní chytré technologii nakupovat bez obalů.

25. 3. 2022

V lednovém díle se dozvíme, jak se připravují mobilní sítě 6G, představíme spektrometr, který dopodrobna prozkoumá stav a vlastnosti železa, povíme si, jak čeští chemici vylepšili hojení ran a popálenin a popíšeme si i významný pokrok v přípravě chytrých oken.

1. 2. 2022