facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

Aktuální problémy analyzují a komentují v podcastu Stop-time členové vedení Univerzity Karlovy. Tentokrát se na tzv. třetí roli Univerzity Karlovy zaměřuje prorektor pro vnější vztahy doc. Martin Vlach. Jak se dostal od materiálové fyziky k PR? Jaká je koncepce komunikace UK pro nejbližší léta? Proč někdy stačí i malé změny? Pořadem provází Luboš Veverka.

15. 11. 2022

Marcela Linková z Národního kontaktního centra Gender a věda při Sociologickém ústavu AV ČR se s námi podělila o svůj pohled na tuto oblast. Dozvíte se také o požadavcích Horizontu Evropa, které s gender souvisí.

14. 11. 2022

Speciální díl podcastu Středověk (jinak) trvá byl výjimečně natáčen v prostorách brněnského Knihkupectví Barvič & Novotný na ulici Česká. Během tohoto podcastového dílu se můžete těšit na několik překvapení. Historika umění Ivana Folettiho tentokrát doplní historička Klára Doležalová a budou se spolu bavit o nově vydané knize Centra raně středověkých studií „Poutní umění ve středověku jako tělesný zážitek. Krajina, poutník a poklad“.

14. 11. 2022

Další zajímavou osobností, která působí na UTB a kterou si Lea s Rasťou pozvali do studia, je skladatel scénické a filmové hudby Jakub Kudláč. Proč se rozhodl pro hudbu místo filozofie? Jaká byla cesta k získání Českého lva za hudbu ke snímku Krajina ve stínu? Které další projekty ho čekají a co by si rád ve své profesní kariéře zkusil? To vše se dozvíte po kliknutí na tlačítko PLAY.

11. 11. 2022

Sociální sítě, chytré domácnosti, vědecké experimenty... Jakým způsobem za sebou lidé data zanechávají? Co jsou to FAIR data a k čemu slouží Data management plan? O tom všem v novém dílu podcastu Jedničky a Nuly s Robertem Perglem, zakladatelem a vedoucím Centra pro konceptuální modelování a implementace (CCMi) na Katedře softwarového inženýrství.

11. 11. 2022

V tomto díle si popovídáme s Alešem Mráčkem, ředitelem Ústavu fyziky a materiálového inženýrství. Kde vznikl jeho zájem o fyziku? Proč ji považuje za důležitou napříč obory? A co rád dělá ve volném čase? Pusťte si nový rozhovor, čeká na vás spousta zajímavých informací.

9. 11. 2022

Před čtyřiceti lety, 10. listopadu 1982 zemřel Leonid Iljič Brežněv. Jeho pohřeb byl pro mnoho občanů sovětských satelitů spojen s úsměvným i nadějným momentem pádu rakve do hrobu. Zbylo z tohoto vládce východního bloku víc než jen husté obočí a nechutné polibky na letišti?

9. 11. 2022

David Černý z Ústavu státu a práva a Ústavu informatiky AV ČR spolu s Tomášem Hříbkem z Filosofického ústavu AV ČR reflektují přínosy a rizika autonomních vozidel. Jako editoři připravili publikaci Autonomous Vehicle Ethics: the Trolley Problem and Beyond (Oxford University Press), ve které na proměnu dopravy nahlíží tři desítky vědců z perspektivy etiky, filozofie nebo sociologie.

8. 11. 2022

Je společnost v krizi? Jsme v názorech spíše polarizovaní nebo fragmentizovaní? A jaké tipy by on sám dal nynějším studentům na vysoké škole? Hostem podcastu byl Martin Buchtík, ředitel agentury STEM a absolvent Institutu sociologických studií FSV UK.

8. 11. 2022

V dnešním dílu Podcastu plného života se zaměříme na Provozně ekonomickou fakultu. S jejím děkanem probereme nové studijní obory, propojení studia s praxí a také se zaměříme na distanční výuku. Jak vlastně funguje v praxi a jak by měla vypadat v budoucnu? To vše zodpoví dnešní host, děkan provozně ekonomické fakulty Tomáš Šubrt.

8. 11. 2022