
Podcasty
podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací
Podřazené kategorie
André Hernández-Espiet formalizes Euclid's Elements in the proof assistant Lean.
Nedílnou součástí výzkumu financovaného z veřejných peněz se stávají principy otevřené vědy – Open Science. O podstatě, fungování i problémech otevřené vědy jsme si povídali s Jiřím Markem z Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity.
Co je síťový provoz, paket nebo třeba DNS? Jak funguje monitorování provozu na vysokorychlostních sítích? A jak se dá využít strojové učení při analýze síťového provozu? O tom všem s Tomášem Čejkou, vedoucím Laboratoře monitorování síťového provozu (NETMON) FIT ČVUT.
Geograficky vzdálené, přesto drží spolu. Česko a Izrael mezi sebou dlouhodobě udržují blízké vztahy, o kterých se často mluví jako o výjimečném přátelství. Kde se tohle pouto vzalo? A bylo tomu tak vždycky? Další epizoda Podcastu pro soudobé dějiny se zaměří na zhodnocení vývoje československého/českého přístupu k arabsko-izraelskému konfliktu.
Jak se píše o moderních dějinách a jak na to reagují čtenáři u nás nebo třeba v Německu či Číně? Po čase místo obvyklého dílu rozhovor, tentokrát se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. Probrali jsme třeba také, co říká na tvrzení o vyšší umělecké pravdě, která je více než historická realita atd. Prostě tento týden Přepište dějiny s hostem.
Jestli Česko plánuje ústup od uhlí v nejbližší dekádě, nemůže počítat s tím, že výpadek vykryje novým jaderným zdrojem, zaznělo v diskusi o evoluci energetiky v pražské Národní technické knihovně. Záznam debaty nabízí speciální vydání podcastu CHEmic Veroniky Sedláčkové.
Co by pomohlo cyklistické dopravě ve městě? Jak má vypadat správná infrastruktura? A jsou Rekola lovebrand? Povídali jsme si s Honzou Střechou, vedoucím marketingu firmy Rekola, který na FSV UK vystudoval Marketingovou komunikaci a public relations.
Další cizojazyčný název a další jazykové okénko v Balastu. S Lucií Pultrovou z Ústavu řeckých a latinských studií hovoříme o latině jako o komunikačním prostředku ale také jako o specifickém nosiči antické kultury.
Kupec Sámo. Sjednotitel slovanských kmenů, přemožitel Avarů, vládce Sámovy říše. A také granátový magnát. Pojďte s námi v novém díle našeho podcastu odhalit příběh českého granátu, rudého minerálu, kterým se v 6. a 7. století honosí šperky zámožných rodin z celé Evropy.
Moderní životní styl si vybírá svou daň, autoimunitních chorob prudce přibývá, varuje imunolog Jakub Abramson, který působí v ÚOCHB a je hostem podcastu CHEmic, který moderuje Veronika Sedláčková.
-
Asia Dispatch
-
Asie v souvislostech
-
Balast
-
CarbonCast
-
Chci vědět
-
CHEmic
-
De Facto
-
Elektron
-
Forum Radio
-
Horizont Evropa
-
INOVACAST
-
Jedničky a nuly
-
Medicína srdcem
-
Místo problémů
-
Neuron Podcast
-
Noc vědců
-
Ochutnej (Přírodo)vědu
-
Open Science Podcast
-
Podcast číslo 8
-
Podcast ELI Beamlines
-
Podcast VŠB-TUO
-
Podcast plný života
-
Podcast pro soudobé dějiny
-
Praha inovační
-
Projektor
-
Přepište dějiny
-
PoKaFI
-
Science slam MUNI
-
Středověk (jinak) trvá
-
Ta-meri
-
Talking Economics
-
Technicky vzato
-
The Business Wave
-
UPCE On Air
-
UTButebe
-
Podcast Akademie věd
-
Vodakást
-
vysvětli: podcast