facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Podcasty

Podcasty

podcasty z oblasti vědy, výzkumu, vývoje a inovací

Podřazené kategorie

"Někdy slýchávám, že když jsme dobrovolníci, tak žádné peníze nepotřebujeme. Když chcete dávat, musíte mít z čeho brát.”

16. 4. 2024

Je naše populace zdravá nebo máme co dohánět? Jak mají vypadat správné stravovací návyky? Může za obezitu genetika nebo máme svoje zdraví a váhu ve svých rukou? Co zásadního pro náš organismus přináší antioxidanty? Je potřeba užívat potravinové doplňky či "superpotraviny"? Jak se na vegetariánství a veganství dívá odborník na výživu? A kde hledat ověřené informace ke správným stravovacím návykům?

16. 4. 2024

Nová epizoda Udržitelné Karlovky se zaměří na udržitelnost tentokrát více matematicky. S meteorologem a klimatologem Michalem Žákem se podíváme na klima a na počasí. Co generuje současné výkyvy počasí? Jak se proměňuje atmosférické proudění? A za čím vším stojí tajemný efekt El Niňo? 

16. 4. 2024

Co ho přimělo v roce 2008 kandidovat do Akademického senátu FSV UK? Jak pohlíží na své již šestileté působení v Disciplinární komisi FSV UK? A jak nyní vnímá politickou situaci ve Velké Británii?

16. 4. 2024

V tomto bonusovém dílu s doc. Radkem Skarnitzlem do podrobnosti probíráme nástrahy výslovnosti. Jak zlepšit svůj hlas, aby nezněl ostatním nepříjemně? A na co se má člověk zaměřit při studiu projevu v cizím jazyce?

15. 4. 2024

Znáte UFcoin? Už jste někdy o téhle virtuální měně dostupné na Fakultě managementu a ekonomiky slyšeli? V nové epizodě spolu s námi objevíte inovativní a skvělý projekt UFbanky, který otevírá studentům Ústavu financí a účetnictví dveře k široké škále možností, zkušeností a benefitů.

15. 4. 2024

Jít na doktorát nebo se odebrat na cestu do soukromého sektoru? To je oč tu běží... Podobné dilema jako mnoho studentů vysoké školy řešil před několika lety i náš dnešní host Jakub Hejdánek. Nakonec se rozhodl akademickou sféru opustit a své uplatnění nalezl v nově vznikající biotechnologické firmě DIANA Biotechnologies.

15. 4. 2024

V rámci festivalu faktor K vystoupil podcast Přepište dějiny minulý rok v prostředí vězeňské kaple v brněnské Káznici. Tentokrát jsme se zaměřili nejen na období po roce 1945, ale i na místní slavné vězně. Co si o svých spoluvězních myslel třeba Petr Bezruč? Po dohodě s organizátory dáváme teď díl volně k dispozici všem.

11. 4. 2024

Touha po větší míře národního sebeurčení, federalizaci nebo státní samostatnosti byla ve slovenské společnosti akcentovaná už dlouho před rokem 1989. Vliv na to měly národní emancipační snahy a nacionalismus, a to i v myšlení a praxi části slovenských komunistů.

10. 4. 2024

K jakým chybám může docházet při vizualizaci dat a jak jim předcházet? Jak se dá s daty manipulovat a jak je dobře číst? O tom všem s Ing. Magdou Friedjungovou, Ph.D., členkou Katedry aplikované matematiky FIT ČVUT.

10. 4. 2024