facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Softwarové nástroje pro průzkumy trhu, řízení projektů či patentové rešerše, to byla témata dalšího vydání transferářské diskusní platformy TT Actual. Pojďte zjistit, jaký softwarový nástroje je pro vás nejvhodnější.

21. 7. 2021

CeTTAV

V září tohoto roku začne fungovat nová spin-off platforma Masarykovy univerzity. Slavnostní zahájení její činnosti se uskuteční v pondělí 20. 9. 2021 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity od 15:30 hodin.

13. 7. 2021

Masarykova univerzita

Zatímco výzkumníci Univerzity Karlovy bádají, oni už přemýšlejí o tom, jak jim s výsledky pomoci do praxe. Navíc vědcům pomáhají se získáním dotací, právní či patentovou ochranou nebo zajišťují komunikaci s médii a komerčnímu subjekty - Inovační skauti.

9. 7. 2021

Univerzita Karlova

Globální letecká společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), podepsala s Fakultou elektrotechnickou (FEL) Českého vysokého učení technického v Praze smlouvu o spolupráci na inovativním výzkumném projektu.

7. 7. 2021

ČVUT v Praze

Prostředí Univerzity Karlovy je úrodnou půdou pro nové nápady a řešení, které ovlivňují kvalitu každodenního života. Inovace se ale musí nějak dostat do světa, a právě proto vznikla před třemi lety univerzitní dceřiná společnost pro transfer znalostí a technologií – Charles University Innovations Prague (CUIP).

27. 6. 2021

Univerzita Karlova

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze otevřela ve čtvrtek 24. června 2021 nové výzkumné centrum CirkTech, které se bude zabývat výzkumem pokročilých mechanických a chemických procesů pro cirkulární ekonomiku. Prvním úkolem bude ověření vlastní patentované technologie na získávání nedostatkového kovu lithia.

26. 6. 2021

VŠCHT Praha

Zajistit bezpečný provoz stroje s minimálními prostoji? Poznat problém dříve, než k němu dojde? Vědci z laboratoře zabývající se počítačovou tomografií na CEITEC VUT jako první v Evropě instalovali diagnostický software od Waygate Technologies. Ten dokáže monitorovat životní funkce součástek i jejich opotřebení. Podílí se tak na testování a vývoji softwaru speciálně navrženého pro lepší udržitelnost tomografických zařízení.

20. 6. 2021

CEITEC VUT

Ústavy Akademie věd ČR, vysoké školy a ostatní výzkumné organizace jsou úrodnou půdou pro nápady a řešení, které mají dopad na kvalitu našeho života. Kdo stojí za transferem výzkumných výsledků a inovací z akademického prostředí do běžného života v České republice? V rámci našeho seriálu jsme se podívali tentokrát do Centra transferu technologií na Akademii věd České republiky.

16. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Každoročně se na celém světě prodá více než milion stromků odrůd jabloně, které vytvořili šlechtitelé z Ústavu experimentální botaniky AV ČR (ÚEB). Odrůda Opal® je však jediná, které se podařilo dostat až do vesmíru.

11. 6. 2021

Akademie věd ČR

Ve čtvrtek 3. června 2021 proběhla v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích Mezinárodní konference transferu znalostí a technologií se zaměřením na akademické spin-off společnosti. Akce probíhala hybridní formou - proběhly moderované diskuze ve třech panelech. Přinášíme momenty, které nás zaujaly.

7. 6. 2021

Vědavýzkum.cz