facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Odborníci z Loschmidtových laboratoří Masarykovy univerzity využívají počítačové modelování pro pomoc s hledáním nových léků či úpravou léčebných postupů.

27. 2. 2021

Masarykova univerzita

Association of European Science and Technology Transfer Professionals (ASTP) pořádá ve dnech 26. - 28. května 2021 online konferenci zaměřující se na oblast transferu znalostí. Letos se konference vzhledem k epidemiologické situaci uskuteční online.

26. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Podobně jako vědecká komunita po celém světě i čeští vědci napnuli síly k řešení množství problémů, které s sebou koronavirová pandemie přinesla. Jaká je cesta jejich projektů do praxe? Jak probíhá spolupráce s komerčními partnery a na jaké překážky nejčastěji narážejí?

24. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Další díl mapující úspěšné projekty česko-izraelské spolupráce zve do Plzně. Pokud potřebujete inspiraci ohledně spolupráce mezi technickým aplikovaným výzkumem a velkými firmami nebo se chcete se cítit jako v Tel Avivu a zažít typický startupový pitch, vydejte se na návštěvu NTC do Plzně.

22. 2. 2021

Linda Štucbartová

Po evropském patentu se nyní podařilo získat vědcům z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR i americký patent a mají tak přístup na trh s největším počtem jaderných reaktorů na světě. 

20. 2. 2021

ČVUT v Praze

Podobně jako vědecká komunita po celém světě i čeští vědci napnuli síly k řešení problémů, které s sebou koronavirová pandemie přinesla. Spolek Tranfera.cz díky Technologické agentuře České republiky ve spolupráci s portálem Vědavýzkum.cz představuje projekty na řešení Covid-19, kterým se čeští vědci nyní věnují díky podpoře z Programu GAMA 2 Technologické agentury ČR.

19. 2. 2021

Vědavýzkum.cz

Association of European Science and Technology Transfer Professionals (ASTP), zahájila každoroční evropský průzkum aktivit a výstupů v oblasti transferu znalostí.

18. 2. 2021

Transfera.cz

Výzkumníci z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci se společností Adobe Research vyvinuli software, který focení v přírodě posouvá na novou úroveň. Nyní čekají na udělení patentu.

6. 2. 2021

Vysoké učení technické v Brně

Transfer nové kompaktní metody přeměny metanu na metanol, kterou vyvinul tým vědců z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR pod vedením Jiřího Dědečka, má velkou šanci na uplatnění v průmyslu. Na prvním Transfera Technology Day 2020, propojujícím vědu a byznys, postoupil projekt do finále a byl vyhodnocen jako třetí nejlepší.

5. 2. 2021

Akademie věd ČR

Na konci minulého roku vydavatelství Vysoké školy chemicko-technologické v Praze uvedlo na trh skripta pro oblast transferu znalostí a technologií. Jedná se o první českou knihu, která se touto oblastí systematicky zabývá.

3. 2. 2021

Vědavýzkum.cz