facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Ve výzkumných organizacích vznikají tisíce nápadů, které mají potenciál zlepšit životy nás všech. Představte si vědce, který je na dobré cestě k vyvinutí léku. Umí o něm napsat články do odborných publikací, ale už si neví rady, jak o svém objevu dát vědět světu, získat investory a uvést lék do praxe. Přesně proto existují centra transferu technologií.

28. 2. 2022

Transfera.cz

Antonín Hlaváček z Ústavu analytické chemie AV ČR, Zdeněk Farka z výzkumného centra CEITEC Masarykovy univerzity (MU), Hans-Heiner Gorris z Přírodovědecké fakulty MU a jejich vědečtí kolegové vyvinuli novou diagnostickou metodiku, při které využívají foton-upkonverzní nanočástice pro přípravu speciálních značek k přesnější a rychlejší detekci rakovinných biomarkerů.

27. 2. 2022

CEITEC

Nominovat na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu mohou představitelé výzkumných organizací, komerčních subjektů i přímí investoři. Nominace jsou otevřené do 31. března 2022.

27. 2. 2022

Nadace Neuron

Investiční fond i&i Biotech Fund (i&i Bio) oznámil investici ve výši jeden milionu eur do společnosti Celeris Therapeutics (CelerisTx), americko-rakouského startupu, který využívá umělou inteligenci k vývoji nových léčiv v oblasti onkologie a neurologie. Získané finanční prostředky CelerisTx použije především na rozšíření svých výzkumných a vývojových aktivit.

26. 2. 2022

i&i Bio

Vybudování unikátního centra nové generace CEETe, jehož úkolem je pomoci průmyslovým subjektům s přechodem na energetiku s využitím nízkouhlíkových zdrojů v souladu s Evropskou zelenou dohodou, nedávno zahájili zástupci Centra energetických a environmentálních studií (CEET) VŠB-TUO.

25. 2. 2022

VŠB-TUO

Po Gruzii a Polsku se podíváme na stav Slovenska v transferu a inovacích. Network4Growth společně s Visegrad Fund zvou na webinář, který se koná v úterý 8. března 2022 na platformě Zoom.

24. 2. 2022

UNICO

Data uživatelů operačních systémů Android a Linux umožňuje celosvětově ochránit softwarové řešení z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Přečtěte si o tomto úspěchu více. 

14. 2. 2022

Masarykova univerzita

Víte, kdo vytváří přesný čas v naší zemi? Laboratoř Státního etalonu času a frekvence (SEČF), Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR. Dočtěte se více v rozhovoru s vedoucím vědeckého týmu Alexandrem Kunou a v tematickém komiksu.

10. 2. 2022

Akademie věd ČR

Technologická firma Advacam vznikla při ČVUT v Praze jako jeden z prvních spin-offů v Česku. Její citlivé senzory a kamery dokáží „přečíst“ a zobrazit informace, které jsou pro jiná zařízení neviditelné.

4. 2. 2022

Export.cz

Představujeme ve zkratce prostředí výzkumu, vývoje a inovací v Polsku a chceme ukázat některé příklady dobré praxe spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a aplikační sférou. Velmi zajímavým způsobem v Polsku probíhá transfer technologií a znalostí, a to za pomoci účelově založených dceřiných společností především vysokých škol.

31. 1. 2022

Vědavýzkum.cz