facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Ústavy Akademie věd ČR, vysoké školy a ostatní výzkumné organizace jsou úrodnou půdou pro nápady a řešení, které mají dopad na kvalitu našeho života. Kdo stojí za transferem výzkumných výsledků a inovací z akademického prostředí do běžného života v České republice? V rámci našeho seriálu jsme se podívali tentokrát do Centra transferu technologií na Akademii věd České republiky.

16. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Každoročně se na celém světě prodá více než milion stromků odrůd jabloně, které vytvořili šlechtitelé z Ústavu experimentální botaniky AV ČR (ÚEB). Odrůda Opal® je však jediná, které se podařilo dostat až do vesmíru.

11. 6. 2021

Akademie věd ČR

Ve čtvrtek 3. června 2021 proběhla v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích Mezinárodní konference transferu znalostí a technologií se zaměřením na akademické spin-off společnosti. Akce probíhala hybridní formou - proběhly moderované diskuze ve třech panelech. Přinášíme momenty, které nás zaujaly.

7. 6. 2021

Vědavýzkum.cz

Spolek Transfera.cz vypisuje výzvu cílenou na vědeckovýzkumné projekty, které jsou v konečné či pokročilejší fázi, a je zájem je skutečně a reálně rozvíjet nebo jinak zhodnotit (prodej licence aj.), popř. najít vhodného mentora.

3. 6. 2021

Transfera.cz

Jak pojmenovat překážky, které stojí v cestě podpoře převodu výsledků vědecké činnosti do praxe, si vzalo za cíl další vydání diskusní platformy TT Actual. Ožehavé téma si transferáři vybrali v anketě a 18. května 2021 se jich k on-line diskusi připojilo dvacet.

30. 5. 2021

Akademie věd ČR

Univerzity a ostatní výzkumné instituce jsou úrodnou půdou pro nápady a řešení, které mají dopad na svět. Kdo stojí za transferem nápadů a inovací z akademického prostředí do běžného života v České republice? Podívali jsme se do kanceláře transferu technologií na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

26. 5. 2021

Vědavýzkum.cz

Ústav technické a experimentální fyziky ČVUT v Praze se dlouhodobě zabývá fyzikou mikrosvěta, jehož součástí je i ionizující záření. Zkoumání složení jeho energetického spektra, směrových vektorů částic i časového rozlišení je dlouhodobý přínos ústavu do mezinárodní kolaborace Medipix/Timepix, přičemž ústav patří k jejím zakládajícím členům. 

23. 5. 2021

ČVUT v Praze

Osmý ročník Národní konference transferu se letos koná v návaznosti na Mezinárodní konferenci transferu znalostí a technologií, kterou organizuje Biologické centrum AV ČR, a proběhne 3. a 4. června 2021.

6. 5. 2021

Transfera.cz

Od spuštění Portálu transferu AV ČR a jeho hlavní části Databáze technologií a přístrojů uběhlo osm týdnů. Jaký je zájem ústavů Akademie o nový web, co se připravuje a kdy bude fungovat propojení s databází Transfera.cz? Na otázky odpovídá manažerka databáze Radka Šmídová z CETTAV.

23. 4. 2021

Akademie věd ČR

Biologické centrum AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s JAIP o.p.s. pořádá dne 3. června 2021 v kongresovém hotelu Clarion v Českých Budějovicích mezinárodní konferenci transferu znalostí a technologií na téma Akademické spin-off společnosti v době (post)covidové.

20. 4. 2021

Biologické centrum AV ČR