facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Transfer znalostí a spolupráce

Transfer znalostí a spolupráce

příklady úspěšného transferu, spolupráce mezi výzkumem a aplikační sférou

Vzpřímená chůze je klíčovou adaptací ve vývoji člověka. Jde o vysoce organizovaný komplexní proces, který je závislý na integritě mozku, míchy, periferních nervů a lokomočního aparátu. Odborníci z Fakultní nemocnice Hradec Králové přišli s ojedinělým řešení právě pro analýzu lidské chůze.

11. 5. 2023

Transfera.cz

Klastr CzechBio chce ukrajinským kolegům nabídnout vybavení, ale i zapojení do výzkumného a akademického provozu v Česku, zejména v oblasti vývoje antibiotické léčby. Staví přitom na podobné tradici i struktuře biotechnologického oboru. V současnosti je jeden z přípravků v první fázi klinických zkoušek.

9. 5. 2023

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

UNICO – společnost s mnohaletou a úspěšnou zkušeností v transferu technologií natočila šestici instruktážních videí, která pomáhají výzkumným institucím i jednotlivcům zorientovat se v procesu transferu a komercializace nově vyvíjené technologie – od cenotvorby až po zákaznický servis. A právě tomu se v posledním videu věnuje zakladatel firmy, Vojtěch Kadlec.

5. 5. 2023

UNICO

Unikátní software, který dokáže odhalit místa častých vážných dopravních nehod na českých silnicích, vyvinuli vědci z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Aplikace významně pomůže hlavně dopravním policistům.

4. 5. 2023

Masarykova univerzita

Projekt vegetační čistírny spin-off firmy ConWe, založené na Fakultě stavební VUT, sklízí úspěchy. První příčku obsadil v soutěži Vodohospodářská stavba roku 2022 a získal také vítězství v soutěži Stavba Jihomoravského kraje v kategorii Vodohospodářské a ekologické stavby. Provozem podobných přírodních čistíren mohou obce i jednotlivci minimalizovat svou ekologickou stopu a současně snížit provozní náklady.

30. 4. 2023

Vysoké učení technické v Brně

Univerzita Pardubice má první spin-off společnost s názvem Lipidica. Univerzita spojila síly s českým holdingem FONS JK Group a.s., se kterým plánuje přenést do praxe jeden z největších objevů - metodu, která umí včas odhalit rakovinu slinivky břišní. Technologie týmu Michala Holčapka by se mohla stát první screeningovou metodou na světě pro tento typ karcinomu.

30. 4. 2023

Univerzita Pardubice

Společnost UNICO natočila seriál instruktážních videí, která přibližují proces transferu technologií. Ve videích na otázky vědkyně Sary Polak odpovídá zakladatel společnosti UNICO, která se transferu léta věnuje, Vojtěch Kadlec. Páté video v pořadí se věnuje principům licenčních smluv.

28. 4. 2023

UNICO

Série šesti videonávodů z produkce společnosti UNICO provádí výzkumníky a výzkumnice celým procesem transferu technologií. Čtvrtý díl videa se zaměřuje na ocenění technologie před samotnou komercializací.

21. 4. 2023

UNICO

Společnost UNICO natočila sérii krátkých instruktážních videí, ve kterých se věnuje komercializaci výsledků výzkumu a inovativních technologií. Tentokrát Vojtěch Kadlec, zakladatel společnosti UNICO, odpovídá na otázky vědkyně Sary Polak týkající se validace technologie s potenciálními uživateli.

14. 4. 2023

UNICO

Společnost UNICO natočila krátká instruktážní videa, ve kterých se věnuje komercializaci výsledků výzkumu a inovativních technologií. Moderátorka a vědkyně Sara Polak si v nich povídá se zakladatelem společností Vojtěchem Kadlecem. Druhý díl se týká posouzení komerčního potenciálu výzkumného projektu.

7. 4. 2023

UNICO