facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Víte, jak se starat o své zákazníky v oblasti komercializace? Poradí videonávod

5. 5. 2023
Víte, jak se starat o své zákazníky v oblasti komercializace? Poradí videonávod

UNICO – společnost s mnohaletou a úspěšnou zkušeností v transferu technologií natočila šestici instruktážních videí, která pomáhají výzkumným institucím i jednotlivcům zorientovat se v procesu transferu a komercializace nově vyvíjené technologie – od cenotvorby až po zákaznický servis. A právě tomu se v posledním videu věnuje zakladatel firmy, Vojtěch Kadlec.

„Costumer servis považuju za nesmírně důležitou složku celého procesu komercializace. Týká se totiž všech - od začátku procesu až po poslední kontakt,“ říká Vojtěch Kadlec, který je videoprůvodcem celým procesem komercializace ve všech šesti videích a dodává: „V tomto okamžiku se ocitáme na hranici toho, co je akademický a co customer svět – je třeba hledat způsoby řešení, ne důvody, proč to nejde. Znám hodně případů, kdy se firma zalekla způsobu a frekvence komunikace, např. univerzity – buď nekomunikovala vůbec, nebo byla komunikace nepravidelná či zcela neaktivní, tedy nesnažila se hledat řešení, a pak došlo k tomu, že se ani po roce smlouva neuzavřela a firma dodnes neví proč.“

Customer services je paradoxně podceňovaná disciplína, i když se situace postupně lepší. Velmi často univerzita nepovažuje firmu za klienta, ale spíše za protistranu – získat co nejvíce peněz, ale často jednorázově. A to není cesta – firmy jsou partneři pro dlouhodobější jednání i spolupráci.

Jak je to s kulturním „mindsetem“ v této oblasti u nás? Proč je důležité neměřit spolupráci s firmami jen penězi? Odpoví video společnosti UNICO:

 

 

Zdroj: UNICO