facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Druhý ročník virtuální konference na téma bezpečnosti a umělé inteligence CyberSec&AI Connected, kterou pořádá České vysoké učení technické v Praze a společnost Avast, proběhne 8. října 2020. Mezi řečníky vystoupí například Roger Dingledine, Garry Kasparov nebo Hany Farid.

18. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Snazší přístup k informacím a rychlejší zavádění medicínských poznatků do praxe. To je cílem digitálního inovačního hubu DIGI2Health. V jeho rámci si vzájemně zpřístupní data vědecké instituce, zdravotnická zařízení i komerční subjekty z celé Evropy.

11. 9. 2020

Univerzita Palackého v Olomouci

Již potřinácté byl zveřejněn žebříček hodnotící světové ekonomky podle jejich inovačních schopností. Česko se v něm umístilo na 24. místě z celkových 131 hodnocených zemí, a obhájilo tak svůj výsledek před třemi lety. Ke splnění cíle zařadit se mezi inovační lídry Evropy mu ale stále zbývá ujít dlouhou cestu.

5. 9. 2020

Vědavýzkum.cz

Pro všechny kteří se s konceptem Průmyslu 4.0 teprve seznamují, ale i pro ty, kteří už vědí, a chtějí se dozvědět více, připravilo Národní centrum Průmyslu 4.0 a CzechInvest sérii workshopů pod názvem „Roadshow: Digitalizace MSP“. Přímý přenos z úvodní akce v Praze sledujte zde v článku od 9:30 do 14:00. Po jejím ukončení bude k dispozici záznam.

2. 9. 2020

NCP 4.0

V první polovině srpna 2020 podepsaly agentura CzechInvest a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze memorandum o spolupráci. Obě instituce v něm přislíbily vzájemnou podporu vědy a výzkumu a výměnu informací například v oblasti alternativních energií, nanotechnologií, bezpečnosti potravin, vodíkových technologií či průmyslové farmacii.

29. 8. 2020

CzechInvest

Až půl milionu korun na přípravu kvalitních strategických projektů mohou získat podnikatelské a veřejné subjekty, například středočeské obce nebo výzkumné organizace díky programu Asistence. Novinkou v portfoliu dotačních programů Středočeského kraje jsou Kreativní vouchery pro výzkumné organizace.

26. 8. 2020

SIC

Břeclavská firma Pikto Digital vyrábí strojní zařízení pro ekologicky šetrný potisk látky pomocí digitální pigmentace. Pigmenty se do látky nevážou chemicky, ale mechanicky, což s sebou přináší mnoho nesporných výhod. S týdenním akceleračním programem CzechMatch prezentovali zástupci této mladé firmy svůj produkt v Singapuru a v New Yorku.

25. 8. 2020

CzechInvest

Tým expertů a vývojářů softwaru a hardwaru ze společnosti AgentFly Technologies ve spolupráci s Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze vyvíjejí hybridní navigační systém, který bude využitelný v prostředí se sníženou dostupností GNSS signálu (globálního družicového polohového systému – nejčastěji GPS).

19. 8. 2020

BusinessInfo.cz

Startup miomove vyvíjí chytrou vložku do bot neboli stélku pro sportovce. Překlenout fázi od vývoje prototypu k uvedení na trh pomáhá firmě účast na amerických veletrzích s programem CzechDemo a spolupráce s mentorem CzechInvestu, bývalým ředitelem společnosti NIKE ČR Petrem Janouškem.

16. 8. 2020

CzechInvest

Německo chce v Evropě dostat do popředí výzkum kvantové technologie. I proto se rozhodlo na tento obor vyčlenit z pandemického fondu na obnovu tamní ekonomiky 2 miliardy eur. Chce tak dohnat mimoevropské státy, které jsou ve výzkumu již v pokročilejší fázi.

14. 8. 2020

Vědavýzkum.cz