facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Startup miomove vyvíjí chytrou vložku do bot neboli stélku pro sportovce. Překlenout fázi od vývoje prototypu k uvedení na trh pomáhá firmě účast na amerických veletrzích s programem CzechDemo a spolupráce s mentorem CzechInvestu, bývalým ředitelem společnosti NIKE ČR Petrem Janouškem.

16. 8. 2020

CzechInvest

Německo chce v Evropě dostat do popředí výzkum kvantové technologie. I proto se rozhodlo na tento obor vyčlenit z pandemického fondu na obnovu tamní ekonomiky 2 miliardy eur. Chce tak dohnat mimoevropské státy, které jsou ve výzkumu již v pokročilejší fázi.

14. 8. 2020

Vědavýzkum.cz

GroundCom, Mobis0ne, Uneeqly a Zaitra – to jsou čtyři startupy, které nově vstupují do inkubátoru Evropské kosmické agentury v Praze a v Brně. Všechny uvedené firmy získají grant ve výši 50 tisíc eur, konzultace a poradenské služby od profesionálů z inovační agentury JIC a z CzechInvestu.

9. 8. 2020

Jihomoravské inovační centrum

Český chatbot Alquist z dílny studentů ČVUT pod vedením Jana Šedivého z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC) získal bronz v letošním ročníku prestižní celosvětové soutěže Amazonu – Alexa Prize. Mezi nejlepšími se umístil i v předchozích dvou letech, kdy obsadil dvakrát druhé místo.

7. 8. 2020

ČVUT v Praze

European Institute of Innovation and Technology (EIT) vybírá čtyři nové členy správní rady. Výzva již je otevřena a přihlašovat se je možné do 30. září 2020.

7. 8. 2020

MŠMT

V Praze, Brně a Ostravě na podzim proběhne roadshow, která bude zaměřena na digitalizace malých a středních podniků. Cílem akce je účastníkům ukázat prvky Průmyslu 4.0 na praktických příkladech českých i zahraničních inovativních firem. Akci pořádá CzechInvest ve spolupráci s Národním centrem průmyslu 4.0

5. 8. 2020

CzechInvest

Město Plzeň vyhlásilo výzvu v programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací Plzeňské podnikatelské vouchery. Na nákup služeb od výzkumných organizací v Plzni a okolí v něm mohou podniky získat až 120 tisíc Kč. Příjem žádostí bude probíhat od 1. září do 1. října 2020.

30. 7. 2020

BIC Plzeň

Využít potenciál 3D tisku ke zvýšení kvality vzdělávacího procesu a přispět i k růstu pedagogických a didaktických kompetencí učitelů je cílem nového projektu podpořeného Technologickou agenturou ČR. Vedou ho odborníci z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity spolu s kolegy z Ústavu výpočetní techniky MU a firmou Y Soft, jedním z komerčních lídrů oboru.

26. 7. 2020

Masarykova univerzita

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) společně s Red Global MX – Česká republika, Velvyslanectvím Mexika v ČR a Středočeským inovačním centrem si Vás dovolují pozvat na virtuální kulatý stůl s názvem „Fighting Pandemic with Innovation: Responses and Policies in Mexico and the Czech Republic,“ který se uskuteční dne 6. srpna 2020 od 15 hodin (CET).

24. 7. 2020

MPO

O dotace na rozvoj vlastních inovačních aktivit mohou žádat malé a střední podniky. Novinkou je cílení podpory i na větší projekty. Výzvu vyhlásilo 1. července 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 31. prosince 2022. Pro žadatele je připraveno celkem 150 milionů korun.

19. 7. 2020

Agentura pro podnikání a inovace