facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Nové technologie, masivní digitalizace a široce dostupné informace nevyhnutelně proměňují trh práce. Státy by měly včas naplánovat strategie, jak se změně přizpůsobit. To alespoň konstatuje nová zpráva OECD. Podle ní automatizace průmyslu ohrožuje Česko nejvíc ze všech jejích členských zemí.

31. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

Šestnáct technologických start-upů vstoupilo do inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague od jeho založení v květnu 2016. Osm z nich získalo investice v souhrnné výši přesahující 75 milionů korun. Pět dalších nyní do kosmického inkubátoru vstupuje, tři v Praze a dva do pobočky v Brně.

30. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže PowerUp! od InnoEnergy, které se účastnilo přes 300 startupů z 24 zemí střední a východní Evropy, se stala společnost Danubia NanoTech ze Slovenska. Firma získala odměnu 50 000€ a příležitost se připojit k programu Highway®.

28. 5. 2019

Vědavýzkum.cz

V říjnu a listopadu CzechInvest připravil pro vybrané české start-upy akcelerační programy na míru v Londýně a Singapuru a prezentace na mezinárodních konferencích TechDay London a Web Summit Lisbon. Začínající podnikatelé, kteří by měli zájem se akcí zúčastnit, se mohou hlásit do 31. července 2019.

26. 5. 2019

CzechInvest

Technologická agentura ČR zve na akci Nanoden Praha 2019, která se bude konat v úterý 25. června 2019 v Národním technickém muzeu v Praze.

26. 5. 2019

TA ČR

Digitální přechod firmy začíná u kvalitního poznání firemních procesů a jejich osekání o zbytečné činnosti a vyladění na co nejplynulejší chod. Po čtyřech letech obecných diskusí nyní nastupuje druhá vlna Průmyslu 4.0. Praktická vlna, kdy si firmy už zkoušejí konkrétní aplikace a investují do své digitální proměny.

25. 5. 2019

SPČR

ČVUT bude hostit sérii tří workshopů věnovaných zásadní výzvě: Jak vytvořit úspěšnou spolupráci mezi rychle rostoucími stratupy, akademickou sférou a zavedenými organizacemi, a to v rámci akce Týden inovací.

19. 5. 2019

ČVUT

Technologické centrum AV ČR pořádá ve spolupráci s Ministerstvem dopravy v Kongresovém centru Praha dne 30. května 2019 akci Space4Cities. Smyslem je inspirovat a informovat zástupce měst, obcí, krajů, regionálních rozvojových agentur apod. o tom, co jim mohou přinést technologie z kosmického programu.

19. 5. 2019

TC AV ČR

V Praze se ve dnech 25. - 26. června 2019 bude konat již 8. české uživatelské fórum Copernicus, které se zaměří na propojení širokého spektra uživatelů na národní i mezinárodní úrovni. Copernicus je evropský program pro monitorování životního prostředí a bezpečnosti, jehož cílem je poskytování včasných a přesných informací na podporu rozhodování v těchto oblastech. 

12. 5. 2019

Czech Space Portal

Uzávěrka přihlášek do dalšího ročníku mezinárodní soutěže Falling Walls Lab určené mladým vědcům, výzkumníkům a inovátorům je již na konci června. České kolo soutěže se uskuteční 2. října v Brně. Autor nejlepší tříminutové prezentace vyhraje finanční odměnu 1000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové finále.

3. 5. 2019

Německé velvyslanectví v Praze