facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest hledá nové inovativní startupy do projektu Technologická inkubace. Ten v následujících pěti letech podpoří až 250 startupů částkou zhruba 850 milionů korun. Jednou z podporovaných oblastí je také oblast Creative, která v sobě zahrnuje tuzemské kreativní průmysly a odvětví.

4. 12. 2022

Vědavýzkum.cz

Jako první na světě přišla společnost Stimvia s funkční léčbou prostřednictvím neinvazivní neuromodulace, díky které je možné bez léků a operací účinně stimulovat hluboké struktury v mozku. Oceněná technologie navazuje na práci českých vědců.

28. 11. 2022

Vědavýzkum.cz

Portál Vědavýzkum.cz představuje jednotlivé technologické oblasti, které agentura CzechInvest podporuje v rámci svého nového programu Technologická inkubace. První z nich je ekologie a cirkulární ekonomika, kterým pomůže EcoTech HUB. Jaký potenciál má Česko v oblasti zelené tranzice? A které směry jsou v této oblasti nejperspektivnější?

27. 11. 2022

Vědavýzkum.cz

Osobnosti českého automobilového, železničního a leteckého průmyslu spolu se zástupci klíčových státních organizací, akademické sféry a inovační infrastruktury oficiálně včera zahájili Mobility Innovation Hub. Ten má za cíl díky propojování aktérů a efektivní přenášení inovací do praxe.

12. 11. 2022

CzechInvest

Koloběžkáři, inlinisté, cyklisté… na silnicích jich přibývá. A přibývá i nehod těchto účastníků silničního provozu, protože nejsou na silnici vždy dobře vidět. katedra oděvnictví (KOD) Technické univerzity v Liberci s VÚB, a. s., vyvinuly prototypy oděvů a doplňků s fotoluminiscenčními a retroreflexními vlastnostmi, které výrazně zvyšují viditelnost v provozu.

5. 11. 2022

Technická univerzita v Liberci

Investiční fond i&i Biotech Fund (i&i Bio), který působí vedle bio-inovačního centra i&i Prague a Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB), oznámil 2. listopadu 2022 investici přesahující 1 milion eur, která směřuje do nizozemské společnosti Enzyre vyvíjející průlomovou ambulantní diagnostickou technologii pro testování krevní srážlivosti.

3. 11. 2022

i&i Bio

Vědci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU) vytvořili technologii, která zlepšuje schopnost půdy absorbovat vodu a pomáhá osivu vyklíčit. Pomohou tak revitalizovat zemědělskou půdu ohroženou suchem. Projekt se stal vítězem prestižní ceny Technologické agentury ČR za rok 2022 v kategorii Společnost jako projekt s největším společenským významem.

2. 11. 2022

Vědci z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze ve spolupráci s firmou HIVE-Zox International vyvinuli zařízení, pomocí kterého je možné sledovat fotopast i po jejím případném odcizení. Toto zařízení již vědci začali s úspěchem využívat ve fotopastech umístěných v univerzitních lesích nedaleko Kostelce nad Černými lesy.

30. 10. 2022

Česká zemědělská univerzita

Pančování vína stejně jako uvádění nesprávného místa geografického původu přináší vinařům mnohamilionové ztráty. V současnosti přitom neexistuje jasná metoda, jak tyto problémy, které jsou i v českém prostředí běžné, rychle a účinně odhalovat. To se snaží změnit vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

29. 10. 2022

Mendelova univerzita v  Brně

Ve spolupráci dvou výzkumných center Západočeské univerzity v Plzni, RICE Fakulty elektrotechnické a RTI Fakulty strojní, vznikl prototyp technologického příslušenství obráběcího stroje s bezdrátově napájeným pohonem vřetena.

19. 10. 2022

Západočeská univerzita v Plzni