facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Vítězem soutěže začínajících firem na ústeckém festivalu startupů Festup, se stal projekt Contributr.io Michala Doubka. Odnesl si cenu 20 tisíc korun od partnera akce České spořitelny. Festival startupů Festup pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje v úterý 22. října na půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

24. 10. 2019

ICUK

Český klastr Nanoprogress postupně zveřejnil pětidílný seriál s názvem Nanovelmoc Česko. Smyslem krátkých videí je poukázat na potenciál nanotechnologií a poutavou formou představit tuto oblast široké veřejnosti.

23. 10. 2019

Vědavýzkum.cz

Digitalizace a průmysl 4.0 jsou pojmy skloňované ve všech pádech. Pro někoho již běžná realita, pro jiného zatím jenom nálepka bez konkrétního významu. Co to ale všechno obnáší? Proč to dělat? A hlavně - kde začít? Národní centrum Průmyslu 4.0 pořádá ve středu 6. listopadu 2019 den otevřených dvěří.

21. 10. 2019

NCP 4.0

V úterý 22. října se v prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem uskuteční festival stratupů Festup – jediný startupový festival na severu. Těšit se můžete na pestrou přehlídku startupů, tipy a triky od přednášejících profesionálů z businessu, individuální konzultace s experty a mnoho dalšího.

19. 10. 2019

ICUK

Asociace inovačního podnikání ČR vyhlašuje již 24. ročník ročník Ceny Inovace roku. Uzávěrka přihlášek je 31. října 2019. Cílem soutěže je ohodnotit a ocenit nejlepší inovační produkty, se kterými se mohou přihlásit firmy se sídlem v ČR.

14. 10. 2019

Asociace inovačního podnikání ČR

Magistrát hl. m. Prahy vyhlásil výzvu na inovační projekty v rámci Pražského voucheru. Výzva je určena malým a středním podnikům se sídlem v Praze. Příjem žádostí probíhá od 21. 10. 2019 do 6.12. 2019.

10. 10. 2019

TC AV ČR

Víte, že Češi vyvíjejí jídlo pro kolonizaci Marsu nebo co vůbec nepotřebujete k tomu, abyste vytvořili startup? Dorazte 11. října na Startup Festival, odneste si užitečné know–how a poznejte českou startupovou scénu offline v jeden den a ve festivalové atmosféře. A to vše zdarma – pro rozvoj svůj, firmy i komunity.

22. 9. 2019

CzechInvest

Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlašují 2. ročník soutěže o nejinovativnější firmu regionu za rok 2019. Hodnotit se budou inovace výrobků, služeb a technologií. O ceny se letos utkají firmy v kategoriích zavedené malé a střední podniky a začínající firmy.

19. 9. 2019

ICUK

Na pražském Výstavišti se ve dnech 10. a 11. září 2019 konal mezinárodní festival Future Port Prague. Za dva dny vystoupilo na pěti pódiích přes sto řečníků a desítky vystavovatelů technologických novinek. Organizátoři festivalu usilují o to, aby se Praha stala dlouhodobě epicentrem diskuse o technologiích a trendech budoucnosti.

16. 9. 2019

Vědavýzkum.cz

Mladá firma si zakládá na tom, že její výrobky se v přírodě skutečně rozkládají, na rozdíl od některých bioplastů jiných výrobců, kde vědecké testy přinesly špatné výsledky. I proto chce v krátké době získat deset procent evropského trhu.

8. 9. 2019

BusinessInfo