facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Fakulta podnikatelská Vysokého učení technického v Brně otevřela tento týden novou laboratoř pro profesní vzdělávání i aplikovaný výzkum v oblasti podnikání. Studenti zde mohou najít zázemí pro své budoucí podnikatelské nápady. Sloužit bude i studentům anglického programu zaměřeného na rozvoj podnikání.

30. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Ve čtvrtek 21. listopadu se konalo finále 6. ročníku Central European Startup Awards v rumunské Bukurešti a o celkové vítězství soutěžilo také 12 českých startupů. Úspěch slaví firmy Neuron Soundware, Spendee a Impact Hub Praha, které reprezentovaly Česko z pozice vítězů národního kola. Do soutěže bylo nominováno více než 5500 startupů a čeští finalisté vzešli z národního kola, které se konalo na konci září v režii agentury Fenek, koordinátora CESA pro Českou republiku.

26. 11. 2019

CzechInvest

Startupový report agentury CzechInvest a Keiretsu Forum jde do finále. Pomozte a vyplňte dotazník za účelem zmapování aktuálního stavu české startupové scény.

19. 11. 2019

CzechInvest

Nanotechnologie představují strategické odvětví s potenciálem inovací v mnoha oborech. Klastr Nanoprogress je v tomto odvětí klíčovým hráčem, který poskytuje podporu k posílení inovací, internacionalizace a konkurenceschopnosti malých a středních podniků a dalších subjektů. Jak takový klastr funguje, čeho se podařilo dosáhnout a může schéma podpory klastrových organizací inspirovat i jinde?

16. 11. 2019

Nanoprogress

Západočeská univerzita v Plzni pořádá dne 20. listopadu 2019 seminář s názvem „Cesta ke startupu, cesta za úspěchem". Pokud se zajímáte o úspěchy a omyly lidí, kteří se nacházejí před branami velkého světa businessu, je tento seminář určen právě pro vás.

13. 11. 2019

Západočeská univerzita v Plzni

Ve středu 4. prosince 2019 se v Českých Budějovicích uskuteční česko-norská konference Smart Citites, která vznikla ze spolupráce Českých Budějovic s norským městem Larvik. Hlavním cílem konference je představení příkladů Smart řešení regionů k tématům: e-Mobilita, Telematika, Odpadové hospodářství nebo Práce s big daty.

8. 11. 2019

JIhočeská agentura pro podporu podnikání

V úterý 19. listopadu 2019 se v Brně bude konat konference Boosting Innovation Tour, která se uskuteční pod záštitou Technologického centra AV ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu, JIC, Kanceláře jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, Eurocentra Brno, CEITEC VUT, AMIRES, MSIC a Generálního ředitelství Výzkum a Inovace Evropské komise.

3. 11. 2019

Technologické centrum AV ČR

Jak zapojit spotřebitele, kteří dokáží cíleně měnit odběr elektřiny, do řízení elektrizační soustavy? Právě tomuto tématu se věnuje inovační projekt Dflex realizovaný v rámci programu THÉTA Technologické agentury ČR.

28. 10. 2019

ČVUT v Praze

V sobotu 23. listopadu 2019 se v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci uskuteční 7. ročník UP Business Campu, kde vám mladí a úspěšní podnikatelé představí, jak vybudovat brand firmy, jak rozvíjet firemní kulturu ke spokojenosti všech zaměstnanců, nebo jak překonat počáteční neúspěchy a posunout se díky nim dál.

27. 10. 2019

Univerzita Palackého v Olomouci

Letos má premiéru profesně zaměřený studijní program Inovativní podnikání, který byl otevřen na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Jedná se o unikátní průkopnický obor v Česku. Do prvního ročníku nastoupilo na podzim 34 studentů.

26. 10. 2019

Vědavýzkum.cz