facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Inovace a technologie

Inovace a technologie

inovace, start-upy, venture kapitál, technologický rozvoj

Spolupracující stroje se mohou uplatnit v rámci záchranářských operací v těžko přístupném terénu, kde by mohl být pohyb záchranářů příliš riskantní. Navíc senzory, kterými jsou roboty vybavené, výrazně předčí lidské smysly.

26. 12. 2019

BusinessInfo.cz

Česká republika slaví další úspěch v oblasti kosmického průmyslu. Stojí za ním spolužáci z ČVUT. Teprve pětadvacetiletý Lukáš Brchl a jeho tým vyhráli se startupem Dronetag vesmírného Oscara. Tak se říká ocenění Galileo Masters, které si převzali na začátku prosince 2019 ve finských Helsinkách.

24. 12. 2019

CzechInvest

Inovační centrum Ústeckého kraje pořádá dne 28. ledna 2020 akci, která představí zkušenosti, praktické návody a úspěšné příklady inovací ve firmách, se zaměřením na spolupráci s výzkumnými organizacemi.

22. 12. 2019

ICUK

Schopnost pohybovat se autonomně v neznámém stísněném prostředí a vytvořit jeho podrobnou mapu. To je role šestinohého robota záchranáře, jehož „mozek“ navrhl a otestoval diplomant Jan Bayer z Fakulty elektrotechnické ČVUT. Získal za ní první místo v soutěži IT SPY, která každý rok vyhlašuje nejlepší IT diplomky z českých a slovenských univerzit.

15. 12. 2019

IT SPY

Do Prahy míří John Newbigin, světově uznávaný expert v oblasti kulturních a kreativních průmyslů v kabinetu někdejšího premiéra Tonyho Blaira. Tento propagátor podpory tvůrčího kapitálu vystoupí v úterý 10. prosince 2019 v Centru architektury a městského plánování CAMP na konferenci Creatinno. Pořádá ji agentura CzechInvest, která analyzuje způsoby mapování a nástroje podpory kreativních průmyslů u nás, ve Velké Británii a Španělsku.

9. 12. 2019

CzechInvest

Spolupráce dvou pražských výzkumných institucí, Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Mikrobiologického ústavu AV ČR, a brněnského startupu CF Plus Chemicals, spin-offu z prestižní švýcarské univerzity ETH Curych, přinesla novou technologii CF LINK, která najde uplatnění například při vývoji nových léčiv.

5. 12. 2019

Vědavýzkum.cz

Fakulta podnikatelská Vysokého učení technického v Brně otevřela tento týden novou laboratoř pro profesní vzdělávání i aplikovaný výzkum v oblasti podnikání. Studenti zde mohou najít zázemí pro své budoucí podnikatelské nápady. Sloužit bude i studentům anglického programu zaměřeného na rozvoj podnikání.

30. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Ve čtvrtek 21. listopadu se konalo finále 6. ročníku Central European Startup Awards v rumunské Bukurešti a o celkové vítězství soutěžilo také 12 českých startupů. Úspěch slaví firmy Neuron Soundware, Spendee a Impact Hub Praha, které reprezentovaly Česko z pozice vítězů národního kola. Do soutěže bylo nominováno více než 5500 startupů a čeští finalisté vzešli z národního kola, které se konalo na konci září v režii agentury Fenek, koordinátora CESA pro Českou republiku.

26. 11. 2019

CzechInvest

Startupový report agentury CzechInvest a Keiretsu Forum jde do finále. Pomozte a vyplňte dotazník za účelem zmapování aktuálního stavu české startupové scény.

19. 11. 2019

CzechInvest

Nanotechnologie představují strategické odvětví s potenciálem inovací v mnoha oborech. Klastr Nanoprogress je v tomto odvětí klíčovým hráčem, který poskytuje podporu k posílení inovací, internacionalizace a konkurenceschopnosti malých a středních podniků a dalších subjektů. Jak takový klastr funguje, čeho se podařilo dosáhnout a může schéma podpory klastrových organizací inspirovat i jinde?

16. 11. 2019

Nanoprogress